21 Nisan 2015 Salı
Rumuz
Parola

710
zeytinliaçma, Kadın, 33, İstanbul
Arpacık
7 yıl 7 ay 20 gün önce gönderdi

Gözümde arpacık çıktı. Krem haricinde dua takviyesi için komşu teyzeye gittim. Geç karşıma dedi. Geçti, en seslisinden gözüme 3 kere el hareketi çekti. Aptallaşmış ifademi görünce "Arpacığı korkutacaksın." dedi. Ben de 3 el hareketini yemiş olarak arpacığımı aldım evime geri geldim. Arpacığım mı? Şimdi daha zonkluyor; sanırım teyzeye sinirlendi...
 (8)

Bu yorumu    
0
porselenadam , Erkek , 41 , İstanbul - 9.10.2007 11:54
Gözümüzde arpacık çıktığında doktora gitmeliyiz. Doktora gitmeden krem bile sürmemeliyiz, diye düşünüyorum ben.

Bu yorumu    
-23
Ozi`Jakabo , Erkek , 24 , İstanbul - 9.10.2007 10:52
Muhtemelen yasli teyzenin okudugunu sandiginiz dua su olmustur. "ben kaynana gormedim, arpacik zeytinliaçma'yi gormesin, ben kaynana gormedim, arpacik zeytinliaçma'yi gormesin, ben kaynana gormedim, arpacik zeytinliaçma'yi gormesin" :-P

Bu yorumu    
9
FridaKahlo , Kadın , 35 , İzmir - 9.10.2007 10:29
Alternatif tıp ta yeni yöntem :)

Bu yorumu    
18
rumuz_mu? , Kadın , 33 , İzmir - 9.10.2007 10:16
O sarımsak göze değince bir yakıyor, bir yakıyor, inanılmaz. Arpacık yüzünden değil ama kirpiklerim dökülmüştü bir ara onu tavsiye ettiler. Sarımsak çok kuvvetli bir antibiyotiktir arkadaşlar.

Bu yorumu    
2
işyerisahibi , Erkek , 27 , İstanbul - 9.10.2007 05:07
Siğili olanlarda hocaya okutup üfletirler.Bana da bu yöntmler saçma geliyordu.Ama gelin görün ki orta parmağımda çıktı.Çaresiz kaldım.Okutmadım ama kendim okudum.Geçmesi sanırım nefesim kuvvetli değil.Bu arada arpacığı henüz çıkma aşamasında çiğ sarmısağı sürmek bire bir.Biraz kokulu ama işe yarıyor.

Bu yorumu    
19
coldwinter , Kadın , 42 , İngiltere - 9.10.2007 02:43
Bire bir cozum sarmisagi arpacik cikan kisma surmektir.Bu kiyagimida unutmayin:)

Bu yorumu    
24
CILGINÖĞRETMEN , Kadın , 37 , İstanbul - 9.10.2007 00:48
Evettt, bir arpacık- veya neycik ben de bilmiyorum- hikayesi de benden. Henüz 6-7 yaşlarındayım 1 adet arpacığım çıktı, milletten geri mi kalsın, herkeste var o sıralar. Babam doktora götürdü ıhh, evde babannem bişeyler denedi , ıhhh. Olmadı, olmadı. Yan komşu anneme fikir verdi. Onların bir tanıdığı okuyup üflüyor hemen geçiyormuş-herkes gibi o da inanmaz ama ne yapsın canım yanıyordu- Ehh iyi başka çare mi kaldı? Gittik. Teyze yere oturmuş, önünde kuyruk var. Sanki arpacık salgını onun işine yaramış gibi. Bize sıra geldi. Teyze beni kucağına oturttu. Bişeyler okudu. Elleri kötü kokuyordu. Bir süre sonra göğüsünü açtı. Barkaç damla süt damlattı gözüme. Ertesi gün iyileştim iyileşmesine de o teyze süt verecek yaşta değildi ki yaaa..( bu arada alternatif tıp tercihim olmaz, o zaman çocuktum ve hala bana verilen antibiyotiklerin iyileştirdiği iddasındayım)

Bu yorumu    
22
dergisahibi , Erkek , 25 , İstanbul - 9.10.2007 00:25
Bu sitede bir çok arpacık itirafı okudum geçmişten bu yana. Buğday okutup koyan, sadece okutan, sadece buğday koyan, hiçbirşey koymayan, buğdayı okutan ama koymayan.. Arpacığı bırakın arpanın kendisi ile bile (çok şükür) münasebetim olmadığı halde, bu işin psikolojik olduğunu düşünüyorum. Yorumcu hekimler bilgilendirirse sevinirim.


anasayfa | itiraf edeyim | platoniKİM
detaylı arama | mobil
. . .itiraf.com Workbench’in tescilli markasıdır.

Sosyal Bilgi İletişim Teknolojileri A.Ş
Kılıç Ali Paşa Mahallesi, Meclis-i Mebusan Caddesi, Dursun Han. No:23 Kat:3
Salı Pazarı, Beyoğlu / İstanbul

© itiraf.com'da yer alan itiraflar izin alınmadan hiçbir mecrada yayınlanamaz.

Genel Kurallar    |   Bizimle çalışmak için: ik@workbenchteam.com

itiraf.com: Türkiye'nin en çok haber olan web sitesi