22 Nisan 2015 Çarşamba
Rumuz
Parola

763
dergisahibi, Erkek, 25, İstanbul
Teyze Gir İçeri
7 yıl 7 ay 17 gün önce gönderdi

Eskiden ofisimiz bir apartmanın ikinci katındaydı. Bir gün balkonda otururken, karşı kaldırımdan bir teyzenin bizim balkona doğru bakarak "Napıyorsunuz, iyi misiniz?" diye seslendiğini duydum. "Elemanlardan birinin yakınıdır" diyerek kabalık olmasın diye "İyiyiz teyze sen nasılsın?" diye cevap verdim. Muhabbet ilk başlarda "Ben de iyiyim, sağol" , "Ee, napıyorsunuz?" , "N'apalım teyze, sabahladık dergiyi bitirdik." şeklinde devam ederken, bir süre sonra fark ettim ki benim söylediklerimle teyzenin söyledikleri birbirini tutmamaya başladı. O anda kafamda bir şimşek çaktı, yavaşça başımı kaldırıp üst katlara bakmamla, iki üst komşumuzun teyzeyle muhabbete harlı bir biçimde devam ettiğini gördüm. Eh be komşu, girsene sen evine, ben ne güzel teyzemle monoloğu yakalamışım, tamam akraban olabilir, başka gün ederdiniz sohbetinizi. Olmaz ki ama...
 (5)

Bu yorumu    
26
densizdevekulağı , Erkek , 31 , Şanlıurfa - 13.10.2007 17:36
Niye efendim itirafçı kendi itirafına yorum yapamayacakmış? Millet kalksın senin itirafına "yalan" desin, her türlü saldırıda bulunsun, sen de bunu olgunlukla karşıla! Yok öyle 3 kuruşa 5 köfte! İftira edene hakkını vermelisin ki adalet yerini bulsun! Yorumcuysan kendi itirafına da başka itirafa da yazma hakkı vardır. Eğer bu doğru olmasaydı itiraf.com yetkilileri itirfı yapanların kendi itirafına yorum yapma özelliğini açık bırakmazlardı.

Bu yorumu    
10
lordofflies , Erkek , 37 , İzmir - 13.10.2007 13:28
Doğru ya da yanlış, haklı ya da haksız, içeriği ne olursa olsun; bir yorumcunun kendi itirafına yorum yapmasını doğru bulmuyorum. Diğer itirafçıların, yorumlarınıza yanıt verme şansı yokken, yorumcunun bu ayrıcalığı kullanması haksızlık gibi geliyor bana. İtiraf yapan yorumcu, itirafını yaptıktan sonra kenara çekilmeyi bilmeli ve yorumları sessiz bir olgunlukla karşılamalı. (Biz, ne güzel cevap veremeyen itirafçılarla monoloğu yakalamışız. Olmaz ki ama...)

Bu yorumu    
25
coldwinter , Kadın , 42 , İngiltere - 13.10.2007 04:14
Aslinda o ovdugumuz linc kulturunu tamda burda uyguluyoruz.Ne vardir linc kulturunde; hem yargic hemde cellat olmak.Hemen karar veririz.1)Suclama:yalanci: kesin yalan soyluyor,dogru olamaz bu itiraf.2)paranoyaklik:araklamis,bu itiraf onun degil, o yasamis olamaz.3)itham: kesin site sahibini taniyor,torpil gecmistir yoksa bu itiraf yayinlanamaz.Ve icimizdeki cellat kararini verir.Topluca taslariz(kiskislariz da bazen)...Hukuk adalet savunma..oda ne..

Bu yorumu    
73
dergisahibi , Erkek , 25 , İstanbul - 13.10.2007 01:12
"İnsan kendi itirafına yorum yapar mı?" serisine devam. Fakat bu itirafla ilgili değil, kimsenin itirafına salça olmamak için kendi itirafımda bir konuyu dillendireceğim. Nereden aklıma geldiyse artık.. Neyse efendim; zaman zaman bazı arkadaşlarımızın itiraflarının çok tanıdık yada bazı mantıksal kurallara aykırı olduğunu okuyoruz. Bazen ise bazı itiraflar için "şeytanın avukatı" yanımız depreşiyor ve maalesef halkımızın son zamanlarda yakalandığı komplo teorisyenliği/toplumsal güvensizlik hastalığı nüksediyor beyin kıvrımlarımızda. Oysa; bizler sadece yorumcuyuz. Yorumcu olurken bizlere sunulan kurallarda belirtildiği gibi görevimiz daha doğrusu yorumcu oluş sebebimiz itiraflara ek bilgiler ve deneyimler kazandırmaktır. Bu amacın dışında, editöryal kadronun görevine müdahale etmek "onlar yapamamış ben yapayım" demek haddi aşmak olduğu gibi, kimi itiraflara "yalan" , "uydurma" gibi kisveleri açıkça vurmak da itiraf yollayacak site kullanıcılarının motivasyonunu köreltmekte. Şahsım adına, bu tarzda bir çok mesaj aldım, bir çok kişi bu tip itham altında kalmamak için başlarına gelen orjinal, ilginç yada ekstrem durumları paylaşamadıklarından dert yanıyor. Tüm yorumcu arkadaşlara buradan selamlarımı gönderirken, uzun zamandır yapılacağı söylenen "doğal seleksiyonun" bir an önce hayata geçmesi dileklerimi de ekliyorum. İyi bayramlar efendim.

Bu yorumu    
-62
işyerisahibi , Erkek , 27 , İstanbul - 13.10.2007 00:15
Dördüncü kattaki teyze ve karşı kaldırımdaki teyze....helal olsun..nasılda konuşuyolarmış öle yaaa.... Biraz abartıyosun dergisahibi yaa...


anasayfa | itiraf edeyim | platoniKİM
detaylı arama | mobil
. . .itiraf.com Workbench’in tescilli markasıdır.

Sosyal Bilgi İletişim Teknolojileri A.Ş
Kılıç Ali Paşa Mahallesi, Meclis-i Mebusan Caddesi, Dursun Han. No:23 Kat:3
Salı Pazarı, Beyoğlu / İstanbul

© itiraf.com'da yer alan itiraflar izin alınmadan hiçbir mecrada yayınlanamaz.

Genel Kurallar    |   Bizimle çalışmak için: ik@workbenchteam.com

itiraf.com: Türkiye'nin en çok haber olan web sitesi