21 Nisan 2015 Salı
Rumuz
Parola

377
ekşitatlı, Kadın, 24, İstanbul
Vücut Dili
7 yıl 6 ay 28 gün önce gönderdi

Vücut dili ile ilgili kitaplarda yazar. Neymiş? Konuşma esnasında bacak bacak üstüne atmak, muhattabınla konuşmaya açık olduğunu, ayağını sallamak sıkıldığını ifade edermiş. Doğrudur, bunlara bir sözüm yok ama konuşurken kolları birleştirmek muhattabına karşı kapalı olduğun anlamına gelmez, hele hele ayva göbekli yurdum insanı söz konusuysa kesinlikle çıkarılması gereken anlam farklıdır. Zira o kavuşturulan kollar bir isteksizlik göstergesi değil; sadece oturunca kat kat önünüze serilen göbeği saklama girişimidir. Altında başka bir anlam aranmamalıdır. Bilginize.
 (11)

Bu yorumu    
12
yukarı , Kadın , 32 , Bursa - 1.11.2007 14:16
Birinin konuşmasını dinlerken ağzını burnunu kapamanın konuşmacının anlattığı konuyla ilgilenmemek olduğunu okumuştum. Konudan sıkıldığımda ağzımı elimle kapatıyorum ama daha anlayan çıkmadı.

Bu yorumu    
11
mineflo , Kadın , 24 , Kocaeli - 1.11.2007 11:25
Hay Allah, oldu mu şimdi? Bu itirafı okuduktan az bi zaman sonra misafirim geldi, başladık konuşmaya. Saçlarım önüme geliyor, elimi atıp düzeltmek istiyorum ama o da ne? 'Acaba yanlış anlar mı?' diye düşünüyorum birden. Sonra bacak bacak üstüne attığımı farkediyorum ama derin bir oh çekiyorum, çünkü masanın altında kalıyorlar ve karşıdan görünmüyor. Sabah sabah bu neydi şimdi yahu, ne hallere düştük.

Bu yorumu    
20
rumuzpatlıcan , Kadın , 29 , İzmir - 1.11.2007 10:17
Bunca kuralın üstüne, nasıl davranılması veya davranılmaması gerektiğini şaşırıp, daha komik bir duruma düşme olasılığı nedir acep?

Bu yorumu    
32
marconi , Kadın , 41 , İstanbul - 1.11.2007 09:50
Gözlerimizi kırpabilir miyiz? Nefes almamızda bir sakınca var mı? O anda çok kaşınırsa, elimizi atıp kaşımamızın anlamı derin midir? Bunlara anlam yüklemenin zahmetine neden girilir? Yok mudur konuşulan lisanlarda bunların kelime karşılıkları? O anda karnınız ağrıyorsa ve de kaşlarınızı çattıysanız, kaçmış mıdır? Erkek yani. Şekilden şekle girmenin, yataktaki performansınıza bir katkısı var mıdır? Tüm bunların yanıtını bulabileceğim kitap nerede satılır?

Bu yorumu    
35
emelim100 , Kadın , 32 , Antalya - 1.11.2007 09:34
sürmenajgüzeli,at tabi.Normal bir bacak bacak üstüne atılmasında bir problem yok.Ama,ayakları sallamıycaz,terliklerimizi çıkartıyor gibi yapıp,üstüne birde sigaramızı adamın yüzüne doğru üflemiycez:)

Bu yorumu    
48
sürmenajgüzeli , Kadın , 29 , İstanbul - 1.11.2007 09:17
Eee!Şimdi bacak bacak üstüne atalım mı?Atmayalım mı?

Bu yorumu    
9
ajanda11 , Erkek , 36 , İstanbul - 1.11.2007 08:38
Ben vüvut dilini bilmem ama bildiğim bir dil var duman dili.Karşınızdaki bayan sigaranın dumanını size doğru üflerse seni istiyorum sevişelim demektir.Tecrübe ve itiraf ile sabittir.

Bu yorumu    
-15
emelim100 , Kadın , 32 , Antalya - 1.11.2007 01:30
7)Karşıda ki erkeğe ilgisini göstermek ve onu da kendisine yöneltmek için,kol bileğinin iç kısmını illa ki o erkeğe göstermek.( Tarafımdan test edildi onaylandı asla şaşmaz bir yöntem.Mesela sigara içerken çok rahat yapılabiliyor bu pozisyon)) 8)İki parmağıyla alnını,yüzünü kaşını nazik hareketlerle okşamak,kollarına ve omuzlarına küçük masajlar yapmak.9)bacak bacak üstüne attıktan sonra yukarda olan ayağı hafif hafif sallamak.Hele bir de dekolte terlik giyerde,terliği çıkartıyormuş gibi yaparsa e hadi ama,hala niye bi şeyler içmek için bizim eve gitmiyoruz demenin vücutça söylenen şeklidir.10)Beğendiği,ilgilendiği erkeğin görüş alanındayken,yanından geçerken yada çaprazında oturuyorken,başı omuzların üzerinden hafif yana doğru çevirip,bir saniyeden daha kısa zaman da bakmak,o erkeği peşinden sürüklemek için yeterli olan vücut ifade biçimidir..

Bu yorumu    
16
DİJİTALFOTO , Erkek , 31 , İstanbul - 1.11.2007 00:27
Bir de bayanların seksi görünmek için istemli ya da istemsiz yaptıkları beden hareketleri vardır ki bilen-anlayan için hazine anahtarı gibidir. İzah edeyim; 1-En klasiği saçlarıyla oynamaktır. Bir kadının elleri kelepçeli de olsa konuştuğu erkekten hoşlanırsa mutlaka eli saçlarına ve boynuna gider. Eli bu şekilde hareket eden bir bayan varsa karşınızda doğru yoldasınız, ha gayret. 2-Anlamsız ve komik dudak hareketleri o bayanın erkek karşısında dağıldığını gösterir. 3-Sigarası parmaklarında anlamsız şekilde durur ve dumanı havaya üfler. 4-Gözler ve göz bebekleri irileşir. 5-Göğüsler ileri doğru çıkar. Bu durum havadan gelen topu göğsüyle "İstop" eden futbolcu hareketine çok benzer. Komiktir. 6-İşin finali ise bacakların hafif aralanarak oturulmasıdır ki bir kaç dakika sonra düğün tarihi konuşulmaya başlanır. Aman dikkat!----Not: Beden Dili konusunda ayrıntılı bilgi için Prof.Dr. Otto Schober'in Davranış Anahtarı isimli kitabı okunabilir, ARION Yayınevi.

Bu yorumu    
13
en.güzel.hikayem , Erkek , 31 , Gaziantep - 1.11.2007 00:21
ekşitatlı sana sonuna kadar katılıyorum. Her zaman aynı anlamları vermeyebilir. Mesela erkekler ereksiyon olunca genelde bacak bacak üstüne atarlar. Dikkat edin, erotik sahneleri olan bir filmi izleyen tüm erkeklerin pozisyonu budur. Bacak bacak üstüne atmaktan çekinenler de çadırı elleri kollarıyla gizler. Nerede kaldı beden dili?

Bu yorumu    
6
DİJİTALFOTO , Erkek , 31 , İstanbul - 1.11.2007 00:18
"Beden Dili" konusu özel ilgi alanlarımdan idi ve epey kitap okudum bu konuda. Hiç bir kitapta bacak bacak üstüne atmanın konuşmaya açık oldunduğu anlamını taşıdığı yazmaz, aksine bacak bacak üstüne atmak güvensizliğin belirtisidir, savunma hareketidir. Ofisime gelen bir bayan eğer bacak bacak üstüne atarsa onu gözlerimle taciz eder düzgün oturmasını sağlarım, ısrar ederse projesi ne olursa olsun ciddiye almam. Bayanlar; güzel bir oturuş adına genelde bacak bacak üstüne oturursunuz ama unutmayın bu beden dilini bilen birisi tarafından ciddiye alınmazsınız, benden size ip ucu.


anasayfa | itiraf edeyim | platoniKİM
detaylı arama | mobil
. . .itiraf.com Workbench’in tescilli markasıdır.

Sosyal Bilgi İletişim Teknolojileri A.Ş
Kılıç Ali Paşa Mahallesi, Meclis-i Mebusan Caddesi, Dursun Han. No:23 Kat:3
Salı Pazarı, Beyoğlu / İstanbul

© itiraf.com'da yer alan itiraflar izin alınmadan hiçbir mecrada yayınlanamaz.

Genel Kurallar    |   Bizimle çalışmak için: ik@workbenchteam.com

itiraf.com: Türkiye'nin en çok haber olan web sitesi