28 Nisan 2015 Salı
Rumuz
Parola

781
öncebendedim, Kadın, 23, Ankara
Nikotin bandı
7 yıl 6 ay 25 gün önce gönderdi

egemensi 'nin itirafını okuyunca aklıma geldi. Eczaneye gelen hasta soruyor "Sigara bırakmak için ne kullanabilirim? " Ben de kendi kullandıgım nikotin bandını öneriyorum. İşte o an hastadan beni dumur eden soru geliyor; "Bandı dinleyerek mi bırakıyoruz?" Evet, teybe koyuyorsun kasedi, bant sana "bıraaaak, bıraaaaak, bıraaaaak, bıraaaaak" diye tezahürat yapıyor.
 (9)

Bu yorumu    
1
miata , Erkek , 30 , Kocaeli - 10.11.2007 18:55
....Benim fikrimi soracak olursanız sigara bırakmak istek olmazsa zahmetli ve bence bu cihaz bu konuda %100 diyemem ama işe yarıyor, iradenizle birleşince işe yarıyor. Cihazla bıraktığımda canım yine sigara istedi ama krizlere girmedim. Ve de bu iş için bir para, bedel ödüyorsunuz, bu ödediğiniz parada sizi motive ediyor, o kadar 600 ytl verdim, geri içersem keriz miyim ben, kerizlik olur diyorsunuz. zaten çevrenize bırakmak için 600 ytl verdim dediğinizde, ya bana verseydin ben seni döve döve bıraktırırdım, yada sen salak mısın bırakmak için 600 ytl verilir mi, ya da bi arkadaşına bu X var ya sigara bırakmak için 600 ytl verdi salak dediklerinde sizde hırs yapıp bırakıyorsunuz ve aradan böyle 10-11 ay geçince içmeye devam ettikleri için salak durumuna onlar düşüyor. Çünkü siz 11 aydır içmeyerek çoktan 600 ytlyi çıkarıp birde üstüne kâra geçmiş oluyorsunuz, onların yüzündeki senin hakkında yanılmışız ifadesi de cabası. artık kimse bana salak diyemiyor, helal olsun bıraktı diyorlar. Bence uygulayın bu dediklerimi, başarmak çok kolay, yeterki doğru yoldan ilerleyin ve İSTEYİN! İyi günler. (bana nasıl bıraktın diye soranlara burdan yazayım dedim)!

Bu yorumu    
-1
miata , Erkek , 30 , Kocaeli - 10.11.2007 18:54
...Bu sistemi anlatmam gerekirse, kulak kepçenizin çeşitli yerlerinden sizin yapınıza ve kaç yıl içtiğinize yaşınıza göre uygun oranda elektrik veren bir cihaz. Sinir uçlarına verildiği söyleniyor. Çakmak manyetosu çakması gibi bi acı veriyor fazla değil, bir çocuk bile rahatça dayanabilir bu acıya. 5 seans hakkınız var, ben 2 seanstan sonra ihtiyaç duymadım, ama siz istek duydukça 5 seansa kadar hakkınız var, eğer 6 ay sonunda içmeyi bırakamadıysanız paranızın üçte ikisini iade ediyorlar. 600 ytl ücreti var (taksit yapıyorlar) bırakamazsanız 400 ytl iade. Bırakmak için isteğiniz yoksa zaten uygulamıyorlar, bunun için bir psikologla görüştürüyorlar sizi, gerçekten bırakmayı istiyormusunuz diye...

Bu yorumu    
1
miata , Erkek , 30 , Kocaeli - 10.11.2007 18:53
Bir yerde görmüştüm sistemi, bırakmayı da istiyordum, gittim yaptırdım. Daha önce bırakmayı istediğimde sigara almadan eve geliyordum bu gece içmeyeceğim diye, ama saat 12 olmadan dışarı çıkıp 1 paket sigara alıp geliyordum. Askerde de inat uğruna askerlik arkadaşlarım bırakamazsın diye çok fena iddialaşmışlardı benimle, bende onlara karşı rezil olmamak uğruna 11 ay bıraktım, 11 ay sonunda teskere alınca askerlik arkadaşlarım beni görmeyecekler nasıl olsa diye başladım. Yani kendinizi sigara bırakmaya motive edecek sebepler bulmanız lazım. İş arkadaşlarımla da inatlaştım bırakırım diye, bunlar motive ediyor, canınız istediği zaman bile bu sebepler sizi engelliyor. Zaten canınız istediğinde 5 dk istiyor, ondan sonra bişeyle ilgilenince hemen unutuyorsunuz, sigara ve sigara içme isteği çıkıyor aklınızdan...

Bu yorumu    
10
alçakgabari , Erkek , 57 , Ankara - 10.11.2007 14:37
Sigarayı ben bıraktıktan sonra herkes bırakabilir. Kolayca birdenbire bırakmanızı sağlayacak bir yöntem ne yazık ki yok. Bırakma mücadelesi yıllarca sürebilir,pes etmeyin. Gün oluyor,öyle bir noktaya geliyorsunuz ki bir anda bırakabiliyorsunuz. Sigara içenlerin bir çok ülkede 3.sınıf vatandaş sayıldığı göz önüne alınırsa en iyisi sigaraya başlayan çocuk ve gençlerin sayısını azaltmaya çalışmak.

Bu yorumu    
2
densizdevekulağı , Erkek , 31 , Şanlıurfa - 10.11.2007 09:52
O bantları, krize soktuğu eczacı "öncebendedim"den aldığı yumruk ve tekme darbeleriyle yaralanan yerlerine yapıştırsın :)

Bu yorumu    
-6
DİJİTALFOTO , Erkek , 31 , İstanbul - 10.11.2007 09:18
Nikotin bandının en güzel tarafı aynı anda iki sigara içmeye gerek bıraktırmamasıdır. Bir yandan sigaradan gelen nikotin, diğer yandan ağızda çekilen sigara. Nikotin banyosu! Sigara içmiyorum, içenlerin yalancısıyım...

Bu yorumu    
3
miata , Erkek , 30 , Kocaeli - 10.11.2007 02:31
13 yıl bilfiil sigara kullandım! İlk olarak askerde! 11 ay bıraktım, teskere alıp döndüğümde bir kaç ay iş arayıp bulamayınca bi şekilde sigaraya geri başladım. Bu senenin başında cihaz yardımı ile tekrar bıraktım, canım hiç istemiyor, birazda bırakmayı çok istediğim için sanırım. Birşeyleri yapmak için insan istek duyduğunda başarıya ulaşıyor bence. Hayatımızı sürdürürken isteklerimize göre yön vermiyor muyuz? "Hayatımız=İstediğimiz Şeyler"

Bu yorumu    
-18
marconi , Kadın , 41 , İstanbul - 10.11.2007 00:39
Yok canım, bu bandı önce paket yaptığın hediyelerde kullanıyorsun. Artan olursa, istediğin yerde tepe tepe kullanmaya çalışıyorsun.

Bu yorumu    
16
hhan , Erkek , 38 , İzmir - 10.11.2007 00:20
Hastaların cehaleti ve bazı konuları hemen kavrayamamaları ile alay etmek tıp etiğine ne kadar uyuyor çok merak ediyorum.


anasayfa | itiraf edeyim | platoniKİM
detaylı arama | mobil
. . .itiraf.com Workbench’in tescilli markasıdır.

Sosyal Bilgi İletişim Teknolojileri A.Ş
Kılıç Ali Paşa Mahallesi, Meclis-i Mebusan Caddesi, Dursun Han. No:23 Kat:3
Salı Pazarı, Beyoğlu / İstanbul

© itiraf.com'da yer alan itiraflar izin alınmadan hiçbir mecrada yayınlanamaz.

Genel Kurallar    |   Bizimle çalışmak için: ik@workbenchteam.com

itiraf.com: Türkiye'nin en çok haber olan web sitesi