26 Nisan 2015 Pazar
Rumuz
Parola

419
convidado, Erkek, 22, Eskişehir
Enerji
7 yıl 5 ay 10 gün önce gönderdi

Abimle evde votka içmeye karar veriyoruz. Ama şimdi tek başına içilmez bu zıkkım diye gidip yakındaki bakkaldan bir şeyler almaya karar veriyorum. Bakkaldan içeri giriyorum, tezgahın arkasındaki teyzeye "Teyzecim, R.... var mı?" diye soruyorum. Teyze anlamıyor neden bahsettiğimi. Yardımcı olmak için açıklıyorum. "Enerji içeceği teyze, enerji içeceği var mı?" Ve pazarlama uzmanı teyzemden asrın cevabı geliyor: "Enerji istiyorsan pekmez iç, hem kan da yapar!"
 (6)

Bu yorumu    
-12
koturuhfm , Erkek , 35 , Ankara - 24.12.2007 17:21
Votka-Enerji içeceği abartmamak kaydıyla içilebilir, zamanında gecede 4-5 duble içmişliğimiz vardır. Ölmedik, bayılmadık bile. Enerji içecekleriyle ilgili şehir efsanelerini duyuyoruz sürekli, abartmamakda fayda var. Pekmez konusuna gelince, askerde enerji versin diye dağıtılan küçük paket pekmezleri arkadaşlarından toplayıp içen bir askerin havale geçirdiği anlatılırdı.

Bu yorumu    
13
CILGINÖĞRETMEN , Kadın , 37 , İstanbul - 24.12.2007 16:30
Bu enerji içecekleri çocuklar için çok çok tehlikelidir. Lütfen çocuklarınıza içirmeyin. Dün akşam markette alışveriş sırasında gariban giyimli bir baba ve 10 yaşlarındaki oğulun konuşmasına şahit oldum. Çocuk" baba bu içecekten alalım mı, enerji veriyormuş" diyor. Babası " napıyormuş ki lenn" deyince, çocuk" uçuruyormuş, mesela balkona çık atla, süperman gibi oluyormuşsun" diyor. Baba oğlunun kafasına bir şaplak vurup " hadi ordan lenn, kim uçmuş ki şimdiye kadar, biz uçalım" diyor. Ben haddim olmadan karışıyorum olaya " aman çocuklara içirmeyin, zararlı" diyorum. Adamacağız, kutunun fiyatına bakıp " ondan önce benim keseme zararlı bacım, baksana kaç para bu "diyor. Bence de enerji istiyorsanız pekmez için:)) hem kan yapar, hem üşümezsiniz, hem beyni çalıştırır:))

Bu yorumu    
9
marconi , Kadın , 41 , İstanbul - 24.12.2007 11:41
Teyze çok doğru söylemiş. Votkayı en iyi şu şekilde içmeli: Geniş ağızlı konik kadehler buzlukta iyice dondurulur. Kesilmiş yarım limon, buzluktan çıkarılan kadehin ağzına güzelce sürülür. Tabağa dökülmüş toz şekere kadehin ağzı batırılır. Sonra içine votka konur ve bir dikişte içilir. Olmadı mı? İçmeyin o zaman.

Bu yorumu    
22
miaji , Kadın , 36 , Ankara - 24.12.2007 02:32
R...B... ile başlayan o enerji içeceğinin zararlarıyla ilgili bir klasör yazı gördüm ben. İçmeyin! Zararları öyle bir iki de değil... Teyzem doğru söylemiş... Pekmez için daha iyi.

Bu yorumu    
6
mutsuzçiçek , Kadın , 40 , Mersin - 24.12.2007 00:51
dergisahibi, arkadaşların tavsiyesi ile(çok güzel olduğunu söylemişlerdi) en son marketten votka ile enerji içeceği almıştım evde içmek için ama hala dolapta duruyor. Tavsiyene teşekkürler...

Bu yorumu    
16
dergisahibi , Erkek , 25 , İstanbul - 24.12.2007 00:33
Amman diyeyim... Çok tehlikeli. Votka enerji içeceğiyle birlikte içilmez. İçilse bile limit yarım kutu enerji içeceğidir. Fazlası reaksiyona sebebiyet verir. Enerji içeceklerindeki maddeler alkolle birleştiğinde kalp ritminin düzensiz olmasına neden olur. Zaten votkanın kültüründe de enerji içeceği yoktur. "Yiyen" sek içer, yoksa kola veya meyve suyu ile karıştırmak evladır. Enerji içeceğini alkolsüz dahi günde bir kutudan fazla tüketmek zararlı.


anasayfa | itiraf edeyim | platoniKİM
detaylı arama | mobil
. . .itiraf.com Workbench’in tescilli markasıdır.

Sosyal Bilgi İletişim Teknolojileri A.Ş
Kılıç Ali Paşa Mahallesi, Meclis-i Mebusan Caddesi, Dursun Han. No:23 Kat:3
Salı Pazarı, Beyoğlu / İstanbul

© itiraf.com'da yer alan itiraflar izin alınmadan hiçbir mecrada yayınlanamaz.

Genel Kurallar    |   Bizimle çalışmak için: ik@workbenchteam.com

itiraf.com: Türkiye'nin en çok haber olan web sitesi