19 Nisan 2015 Pazar
Rumuz
Parola

156
Albertinekayıp, Kadın, 24, Ankara
Rus halk dansları
7 yıl 4 ay 17 gün önce gönderdi

8. sınıf öğrencilerimle Tabu oynuyoruz. Öğrencimin seçtiği karttan "striptiz" kelimesi çıkıyor; neyse ki öğrencim -henüz- kelimenin anlamını bilmiyor. "Öğretmenim bu nedir?" diye sorduğunda kartlara önceden bakmadığım için hem kendime kızıyor, bir yandan da "Bir çeşit Rus halk dansı, genelde kadınlar eder bu dansı." cevabını buluveriyorum. Ben bunu anlatamam diyor, suratını asıp yerine oturuyor. Umarım 23 Nisan'da halk dansı oynamak istemezler.
 (4)

Bu yorumu    
-2
Albertinekayıp , Kadın , 24 , Ankara - 9.1.2008 17:46
yahu bu mizahtır, mizah. Striptizin halk dansı olmadığını bilecek bilinçteyim, çok şükür. Yine de ayrıntılı açıklamanızla daha da pekiştirdim, sağ olun var olun.

Bu yorumu    
-8
marconi , Kadın , 42 , İstanbul - 9.1.2008 11:41
Oynamayın şu tabu, oynamayın.

Bu yorumu    
20
Peregrine , Erkek , 36 , İstanbul - 9.1.2008 01:26
Demek ki: 1- Yetişkinler için tasarlanan bir oyun çocuklarla oynanmayacakmış. 2- Oynansa da gruptaki yetişkin, kartları önceden eleyecekmiş. 3- Öğretmen, öğrencilerine yalan söylemeyecekmiş. 4- İki yanlış bir doğru etmezmiş. Her şey bir yana da, 8. sınıf öğrencisi yanılmıyorsam 14-15 yaş civarında oluyor. Gerçekten o yaşta bilmiyorlar mı bu kelimenin anlamını?

Bu yorumu    
12
drzhivago , Erkek , 41 , Ankara - 9.1.2008 00:21
Bir ülkenin bütün kadınlarını aşağılamak uygun bir davranış değildir diye defalarca yazdım, hala da anlamamakta direnen insanlar var...Üstelik de bir öğretmenin bunu öğrencilerine anlatması nasıl mazur gösterilebilir bilmiyorum. Striptiz bir Rus halk dansı değildir. Bu kadar da olmaz yani. Boru dansı hangi ulusun halk dansı diyeceksiniz? Dita Van Teese in yaptığı şampanya kadehi dansı Arnavutluk halk danslarına mı giriyor?? Bir zamanlar gece sporu tadında yurdum insanınca izlenen uyku vakti dansları Türk halk dansları mıdır? Oryantal hangi halk danslarına girer peki?


anasayfa | itiraf edeyim | platoniKİM
detaylı arama | mobil
. . .itiraf.com Workbench’in tescilli markasıdır.

Sosyal Bilgi İletişim Teknolojileri A.Ş
Kılıç Ali Paşa Mahallesi, Meclis-i Mebusan Caddesi, Dursun Han. No:23 Kat:3
Salı Pazarı, Beyoğlu / İstanbul

© itiraf.com'da yer alan itiraflar izin alınmadan hiçbir mecrada yayınlanamaz.

Genel Kurallar    |   Bizimle çalışmak için: ik@workbenchteam.com

itiraf.com: Türkiye'nin en çok haber olan web sitesi