19 Nisan 2015 Pazar
Rumuz
Parola

615
görüncetanırsın, Erkek, 32, İstanbul
Erkek olmak
7 yıl 2 ay 15 gün önce gönderdi

Babam günlerdir çok hasta, ne zaman ablalarımla hastahaneye ziyarete gitsek ziyaret sonrası hepsi hıçkıra hıçkıra ağlıyor. Ben hariç! Sebebi erkek olmam ve erkeklerin ağlamasının garip karşılanması. Erkek olduğum için sürekli güçlü ve metanetli olmam gerekiyor. Ben istemiyorum ki bu misyonu! Erkek olduğum için üzülmemem mümkün mü? İçerideki benim de babam değil mi? Benim acıyan bir kalbim yok mu? Bunların ne kadar saçma olduğunu söyleyebilmek ve kimselere aldırmadan haykırarak ağlayabilmek isterdim. Hatta bunları ablalarımın yanında yapabilmeyi, onların da tıpkı benim onlara yaptığım gibi bana sarılıp, saçlarımı okşayıp, bana teselli vermelerini isterdim! Bazen erkek olmak gerçekten yoruyor!
 (19)

Bu yorumu    
13
coutanos , Erkek , 32 , İstanbul - 11.3.2008 18:30
Burada benim bile gözlerim doldu... Acil şifalar dilerim... Dualarımız sizinle...

Bu yorumu    
14
evlieşek , Erkek , 33 , İstanbul - 11.3.2008 13:55
Gözyaşları dolu kalbin taşan damlalarıdır.

Bu yorumu    
10
misillemek , Kadın , 30 , İngiltere - 11.3.2008 13:53
Babam hem cok otoriter,cekindigimiz bir insandir hem de yeri gelince hungur hungur aglar.O bizim guvendigimiz, inandigimiz, otoritesini kabullendigimiz erkektir.Aglamasi onu bozmuyor, aksine biz ona daha cok baglaniyoruz.

Bu yorumu    
1
bene , Kadın , 42 , İstanbul - 11.3.2008 12:05
Acısını taş gibi bir suratla, sözüm ona metanetle karşılayan bir adam yerine gözyaşlarını dökerek dışarı vuran, böylelikle errrrkek değil insan olduğunu anlatabilen bir adamı bin kere tercih ederim. Ama vara yoğa sulugöz ağlayanlar da konu dışı bu arada (çok şey mi istedim ne??)

Bu yorumu    
5
affried , Erkek , 23 , İstanbul - 11.3.2008 11:06
Maalesef bazı durumlarda, kendi duygularımızı değil de, çevremizdeki kişilerin bizden beklediği duyguları yaşamak zorunda kalıyoruz. Bunun en başında da "ağlamak" geliyor. "Erkekler ağlamaz" Erkekler ağlar efendim, hem de hıçkıra hıçkıra ağlar. Kendi adıma söyleyeyim " boğulurcasına ağladığım zamanları biliyorum. Ama maalesef ki bunu kimsenin görmediği bir yerde yapabildim. Kimse göremediği için teselli edenin de olmuyor, sonra başka bir köşe buluyorsun aynı dert için tekrar tekrar ağlıyorsun...

Bu yorumu    
17
kalakaldım... , Kadın , 27 , Yurtdışı - 11.3.2008 09:51
Çek silahını dedim baba. Vur gözlerimi aglayan yerlerinden. Yüzüm ıslak bir kaldırım gibi baba bas geç bir akşam gibi...Kal baba...

Bu yorumu    
14
semahat , Kadın , 27 , İstanbul - 11.3.2008 08:54
İtici bulduğumuz bir erkeğin ağlaması değil; Çocuklar gibi zırlayarak ağlaması olurdu..Şahsen bir erkeğin ağlaması beni derinden etkiler, eski erkek arkadaşımı bir tartışma sonrası ağlarken gördükten sonra ona bakış açım uzunca bir süre değişmişti..Yadırgamıyor aksine yaralayıcı buluyorum erkek gözyaşlarını..

Bu yorumu    
8
dilişeyda , Kadın , 50 , Ankara - 11.3.2008 01:50
Doğdukları andan itibaren el bekek, gül bebek, bin bir emekle yetiştirilen erkeklerin yaşadıkları en büyük çelişki olmalı bu güçlü görünme zorunluluğu... Tabii bunun en büyük sorumlusu da analar. Askere yollayıncaya kadar üzerlerine titriyoruz, onları her türlü zorluktan korumaya çalışıyoruz. Sonra da güçlü olmalarını, ağlamaktan bile kaçınmalarını, bir ailenin yükünü omuzlamalarını, hiçbir şeyden şikayet etmemelerini, korkmamalarını, zayıflıklarını asla göstermemelerini, yakınlarını korumalarını, kollamalarını bekliyoruz. Galiba biz bu yurdum erkeklerine biraz fazla yükleniyoruz. (Hadi gene iyisiniz yurdum erkekleri... Halinize acıyorsam da, bu kıyağımı unutmayın.)

Bu yorumu    
13
hinzıpır , Kadın , 28 , Tekirdağ - 11.3.2008 01:48
Beni eski yıllara götürdünüz.Bir vefat anısını anlatırken dayanamayıp ağlayan birine aşık olmuştum.Kaç yıl geçti ama ben hala,mahçup bir ifadeyle bana bakıp gözlerini kurulamasını unutamam.Babanıza da acil şifalar dilerim.

Bu yorumu    
28
birben33 , Kadın , 40 , Aydın - 11.3.2008 01:15
Erkek olmak=duygusuz olmak demek değildir.Ivıra zıvıra ağlayan erkek düşüncesi ve görüntüsü hoş değil ama içini acıtan olaylarda,canının bir yarısı söz konusu olduğunda hüngür hüngür ağla kim ne derse desin erkekler insan değilmi kardeşim ? Ağlamakta gülmek kadar insani bir olay.

Bu yorumu    
11
tiredharmonie , Kadın , 33 , İstanbul - 11.3.2008 01:10
içinizde tutmayın gözyaşlarınızı.merak etmeyin ağladığınız için kimse sizi ayıplayacak değil.üstelik siz tuttukça içinizi daha çok kemirir o gözyaşları.sezen aksu ne demiş "ağlamak güzeldir...süzülürken yaşlar gözünden,sakın utanma"... babanıza acil şifalar.

Bu yorumu    
16
buhaksızlık , Kadın , 26 , İzmir - 11.3.2008 00:57
Her vedalaşmamızda babamın gözleri ıslanır ama bir türlü düşmez o yaşlar, içine akar. Ben de daha çok üzülmesin diye kendimi tutmaya çalışırım. Yarım yamalak sarılıp vedalaşırız. Her seferinde yüzümü boynuna basar, ıslanan boynuna bir öpücük kondururum. Sıkmasa kendini ben de uluya uluya ağlarım herhalde. Siz de bırakın kendinizi, dökün içinizi...

Bu yorumu    
37
terazi78 , Kadın , 29 , Ankara - 11.3.2008 00:53
Babamın hastalığı boyunca abim de aynı sebeplerden hiç ağlamadı. Ama daha sonra bizim gülüp geçtiğimiz bir olayda abim saatlerce ağlamıştı. Bastırılan duyguların dışa vurumu bazen böyle olabiliyor işte..

Bu yorumu    
24
emelim100 , Kadın , 33 , Antalya - 11.3.2008 00:47
Babasının cenazesinde de eşim öyle olmuştu. (sizin babanıza en acil şifalar inşallah) Gözlerinde ki yaşı - dikkat ettiğimden -bir tek ben görüyorum, doluyor doluyor içine akıtıyor, bir yandan da aile bireylerini teselli ediyordu. Bir çok yönden erkek olmak gerçekten çok zor iş..

Bu yorumu    
45
hayır_tokum , Erkek , 35 , Ankara - 11.3.2008 00:45
Erkek olmak hele güçlü erkek olmak inanılmaz zordur. Sanki her şeyi içine atmak zorundasındır. Mücadele edersin asla taktir görmezsin. Gözün gibi bakarsın ama hep değerinin altında muamele görürsün. Nihayetinde insansın elbette moralin bozulur içini dökmek istersin ama yapamazsın. Çünkü sen güçlü olmak zorundasındır. Ailede birileri hep sorun yaratır ama çözen sadece hep sen olursun. Hiçbir zaman ''bu insan yıllarını, ömrünü bizlere adadı artık onu üzmeyelim'' demez. Çünkü sen aileyi hep bir arada tutmak zorundasındır. Kardeşin evi terk eder eşi seni arar sana patlar. Kardeşin yüzük atar karşı tarafı sen bastırırsın. Çalan telefonda eğer aileden birini görürsen ilk sözün ''hayırdır inşallah'' olur. Çünkü hayırlı bir iş için kimse aramaz. Aldatılırsın oyuna getirilirsin ağlayamazsın bile. Çünkü sen güçlü olmak zorundasındır. Hastalanırsın yataklara düşersin kimse üzülmesin diye ailene dahi söyleyemezsin. Cezaevine girersin ailen seni yurt dışında bilir. Çünkü bilirsin ki hiç kimse birini orda görmeye dayanamaz. Yine cezaevinde insanların sevdikleri gelir sen aylarca koğuşundan dışarı adım dahi atmazsın. Çünkü oradaki aileleri görünce için parçalanacaktır. Dünyaya vermeye gelenlerin en kötü şansıdır bu alın yazısı. Yani ezilir, üzülür, yıpranır, içine atar, hep mücadele eder, yalnız kalır. Sonuç olarak bu kaderidir güçlü insanların …

Bu yorumu    
16
densizdevekulağı , Erkek , 32 , Şanlıurfa - 11.3.2008 00:45
Bence bu inanışı körükleyen Sezen Aksu oldu. Söyledi efendim "Erkekler ağlamaz, sil göz yaşını" şarkısını; haydi Allah millet tuttu bu şarkıyı. Sonra ağla ağlayabilirsen. Ah Sezen ah! Yaktın nice yiğitleri; öldürdün içimizdeki çocuğu, ne ağlayabiliyoruz, ne de saçlarımızı okşattırabiliyoruz senin yüzünden!

Bu yorumu    
31
marconi , Kadın , 42 , İstanbul - 11.3.2008 00:35
Bu "cinsiyetlere yapışıp kalan davranışlar" hasta eder insanı. Erkeklik, sevdiğine "üzülmemek" değildir, erkeklik, "üzüldüğüne ağlamamak" değildir... İçim acıdı be görüncetanırsın...Ben erkeğin "yeri ve zamnında" gözünden bir damla da olsa yaş akıtanını severim...

Bu yorumu    
68
mmmindachi , Erkek , 21 , Ankara - 11.3.2008 00:34
Ağlayın efenim ağlayın, hayatın da ütüsü budur. Çok zor geliyorsa kimsenin görmeyeceği bir yerde üç yaşında bir çocuk olun ve göz pınarlarınız kuruyuncaya kadar ağlayın. Erkek adam bal gibi de ağlar hem de erkekler gibi....

Bu yorumu    
55
keklikEFEM , Kadın , 33 , İzmir - 11.3.2008 00:18
birde sizin kadın versiyonunuz var..o kadın hep güçlüdür hep ayakları üstünde dimdik durur ,kendi sorunlarını çözdüğü gibi etrafındaki ailesindeki herkesede yardımcı olur, asla ağlamaz herşeyle savaşır , ailenin en küçüğü ve kız olmasına rağmen tüm bunlar farkedilmez bile , parasını kazanır ,kendince kazandığı parayı harcar , kimseye derdini anlatamaz kendi yağında kavrulur gider..kimmi ? burdayım işte karşınızda..


anasayfa | itiraf edeyim | platoniKİM
detaylı arama | mobil
. . .itiraf.com Workbench’in tescilli markasıdır.

Sosyal Bilgi İletişim Teknolojileri A.Ş
Kılıç Ali Paşa Mahallesi, Meclis-i Mebusan Caddesi, Dursun Han. No:23 Kat:3
Salı Pazarı, Beyoğlu / İstanbul

© itiraf.com'da yer alan itiraflar izin alınmadan hiçbir mecrada yayınlanamaz.

Genel Kurallar    |   Bizimle çalışmak için: ik@workbenchteam.com

itiraf.com: Türkiye'nin en çok haber olan web sitesi