image description
dinozorbaba
Erkek, 32, Kocaeli

Baba Olmak

Baba olmak demek; uykusu çok hassas olan çocuğunuz uyanmasın diye kapalı olan mutfak kapısını açamadığınız için diliniz damağınız kurumuş bir şekilde onun uyanmasını beklemek demekmiş.

image description
varartik
Erkek, 29, İstanbul

Yok artık!

Tamam insanlık hali herkes cenabet olabilir. Hatta bu yüzden başınıza bir türlü kaza gelebilir. Mesela iş yerinizde kahve içerken üzerinize kahve dökebilirsiniz. Onu anlarım da kardeşim nasıl olur da bir insan evladının üzerine o koskoca kahve makinesi devrilir ya. Bu kadar mı cenabetim yahu?

image description
muhendisit
Erkek, 31, İzmir

Kirli sakal

İşten yorgun geldim, yayılarak koltuğa oturdum tam karşımda oturan 7 yaşındaki yeğenim çaktırmadan aynı şekilde oturdu. Acaba tesadüf mü diye bacak bacak üstüne attım aynısını yaptı. Elimi çeneme koydum aynen devam etti. Kirli sakalımı çekiştirmeye başladığımda işler değişti tabii, morali bozuldu o sinirle yerinden fırladığı gibi ablama koşup ne dediyse artık ablamdan beni benden alan cümle geldi; ''Dayısı lütfen sakallarını keser misin, oğluma batıyormuş!''

image description
kasadefteri
Kadın, 33, İzmir

Saksı değilim ben

Yaz tatili için babasının yanında olan oğlum,''Akşama yemeğe gidelim mi kraliçem?'' diye mesaj atmış. Uzun zamandır böyle bir mesaj almayan bende bir heyecan, bir panik! Sabahtan beri akşama ne giysem diye kara kara düşünüyorum...

image description
unme
Kadın, 42, İstanbul

Ametist

"Anne şu ne, anne bu ne, anne şunu nasıl yaparız?" diye beni sıkıştıran kuzuma biraz asabi cevap verdim. "Anne bu taş bozuk çıktı." dedi suratını asıp, beraber aldığımız stres taşını göstererek. Meğer taşını üzerimde deniyormuş. Tamam yarın servis çağırırız dedim konu kapandı!

image description
sakınyazma
Kadın, 37, İstanbul

Neden Olmasın

Kayınvalide doğacak torunu için isim öneriyor; "Billur olsun, bu ismi çok seviyorum ben" diyor. Daha şaşkınlığımız geçmeden, hamile gelin mırıldanarak konuyu kapatıyor. "At şeyi de olur aslında!" Şimdilik susuyoruz, sonra güleceğiz..

image description
olgun ve dolgun s...
Erkek, 42, İstanbul

Ana yüreği

Telefon konuşmamdan kızlı erkekli eğlenceye gideceğimizi anlayan annem tembihliyor; "Aman çok içme oğlum, sana kötü şeyler yaparlar anlamazsın. Bu devirde kadınlardan korkulur!" Ana yüreği kıyamaz oğluna ama bu defa biraz fazla oldu sanki.

image description
pisicik_84
Kadın, 32, İstanbul

İlk gelinlik

Gelinlik bakmak için gittiğimiz modaevinde sordukları "Nasıl bir şey düşünüyorsunuz?" sorusuna, "En azından ilk gelinliğim kabarık olmalı" demiş olamam değil mi?