image description
yaltun
Erkek, 40, Sivas

Çömezlik zor zanaat

Bayramdan önce aldığı avans maaşını bir güzel yiyen ve sonra Kasım on beşte tekrar maaş alacağını sanan; acı gerçeği öğrenince yarım saat kendine gelemeyen acar memurumuza hani alkış?

image description
hisarbuselik
Kadın, 30, İstanbul

Kaynanalık hamuru

Annem, kocamdan memnuniyetsizliğimi bir şekilde dile getirmem için bana olta sorular soruyor. Benden istediği cevapları açıkça alamamış olsa gerek; "Ee tabi, sen ilk onda açtın gözünü; yoksa neler var neler." diyor. Hadi ben bilmiyorum da sen nereden biliyorsun anne? Kafamda deli sorular.

image description
Mevzuuuderin
Kadın, 30, İstanbul

Kanser

Annenize son evre kanser teşhisi konmuşsa eğer; gece her saat başı kalkar, nefes alıp almadığını kontrol eder ve her nefesi için şükredersiniz. O, son günlerini belki huzurlu geçirirken siz ağır depresyona girer ama mutlu görünmeye çalışırsınız.

image description
oku_beni
Kadın, 32, İstanbul

Kara üzüm habbesi

Gece yatmadan önce canı üzüm çeken, üzümü yerken tanelerden birini pijamasının üst cebine düşürebilmeyi başaran, "Bu üzüm tanesi nereye düştü ki?" diye yerlere bakınıp "Aman, boşver sabah bulurum" deyip uyuyan, sabah olunca da gögüs hizasında ezilmiş olan tanenin suyu ile ıslanmıs pijamasını görünce "Amanın, gögsümden süt gelmiş, hamile miyim, neyim?" diye streslere giren bir tek ben değilimdir, öyle umuyorum...

image description
excuseu
Kadın, 36, Yurtdışı

Doğru Yer Doğru Zaman

Bulundukları konuma şans eseri gelmiş, ilkokul ve ortaokul mezunu yöneticilerin yanında, maaşlarının yarısı kadar bile ücret almadan çalışan, anlamadıkları raporları hazırlayan, angarya işlerini yapan, küfürlerle dolu ciddiyetsiz toplantılarda konuşmalara kulak tıkayan bir üniversite mezunu olarak şunu söylemek isterim ki; hayat hiç de adil değilsin...

image description
ıntımıssımı
Erkek, 40, İzmir

Bakın bu dramdır

Pazar günü balık,kalamar ve karides için hatırı sayılır bir para ödenir. Öğleden sonra hazırlıklara başlanır. Roka salatası ve kırmızı soğan masaya konur. Deniz börülcesi haşlanıp soslanır. Balık ve kalamar kızartılır. Karides güveç de yapılır. Kavun kesilip dolaba konur. Tam her şey hazır rakımı doldurayım derken, dışarıda ki sünnet düğününden mehter sesi kesilir ve mevlit başlar. Masa olduğu gibi bırakılır. Televizyon karşısına geçilip bitmesi beklenir. Bittiğinde balık buz gibi, kalamar kazık gibi, karides donmuş bir şekilde bulunur. Hepsi çöpe atılıp kavun beyaz peynir ile yola devam edilir.

image description
cisco
Erkek, 99, İstanbul

Başarılı erkeğin formülü

Evli erkekler iş hayatında daha başarılı dediklerinde hep gülerdim önceden. Şimdi ise düşünüyorum; onunla tanışmadan önce taşeron olarak çalıştığım kurumda tanışmamızın 2. ayında sözleşmeli oldum, sözlendik kadroya geçtim, evlendikten 3 ay sonra şef oldum. Artık müdürlüğe oynuyorum. Sebebi ne mi? Her şeye muhalefet ve dırdır eden karım yüzünden eve gitmek istemeyip kendimi işime vermem.

image description
scarydoc
Erkek, 36, İstanbul

Empati yoksunu

Bütünlemeye bıraktığım oğlu için benimle görüşmeye gelen veliye "Seneler sonra bu veremediği ders yüzünden yanlış teşhis koyacak ve belki de bu yüzden bir yakınınızı kaybedeceksiniz" dedim. Aldığım cevap "Biz zaten hep özele gidiyoruz" oldu. Konuyu birimiz hiç anlamadı ama benim kararım iyice sağlamlaştı bu cümleden sonra.