image description
sensizolmamki
Erkek, 30, İstanbul

Elif

Seni Allah'a havale ettim Elif. Beni üzdün ya bu kadar, sana lafım yok. İki kuruşluk adamlar senin ilgi alanın olur, hayatı Elif olanlar sıradan olur. Allah sana bana yaşattıklarını yaşatsın.

image description
Skhuaban
Erkek, 32, İstanbul

Vallahi değiyor

Verilen 40 kilo sonrasında beni en çok mutlu eden şeylerden biri, bacak bacak üstüne attığımda iki ayağımın da artık yere değebiliyor olması. Ne güzel bir hismiş bu ya!

image description
siyah_dolunay
Erkek, 34, İstanbul

Miras

Çevremdeki miras çekişmelerini, kardeşlerin birbirleri ile kavgalarını gördükçe hayatımda tartışma bile yaşamadığım kardeşimle acaba ben de böyle olur muyum korkusu sardı. Aileme her şeyi gönül rahatlığı ile kardeşimin üzerine yapmasını söyledim ve öğrendim ki aynı şeyi kardeşim de benim için söylemiş. Merak etme paşam, biz seninle sadece kardeş değil kader ortağıyız; böyle şeyler için birbirimizi üzmeyiz.

image description
uctumbirara
Kadın, 34, Antalya

Dert

Kedisi hastalandığı için depresyonun eşiğinde olduğundan dert yanan İsveçli arkadaşıma, "Allah daha büyük dert vermesin" deyip ülkemizin içinde bulunduğu durumu anlattım. Sustu, sustu, sustu...

image description
don_lastiği
Erkek, 47, Adana

Yerime otur

Bu sabah otobüste yer verdiğim hamile kadın eski sevgilim çıktı. Bu kadın ölse üzülmezdim, kalktım otobüste yer verdim bir de! Hayat neden benimle bu kadar uğraşıyorsun ya?

image description
umutyoksulunekmeği
Erkek, 28, İstanbul

Bence kesin kaçacak

Yaşam tarzı ve inanç söz konusu olunca görebileceğiniz en rahat insanlardan biriyim muhtemelen. Etliye sütlüye karışmam, kimseyi eleştirmem, yadırgamam, kınamam. Ancak bir insan neye inanıyorsa ona göre yaşamalı, hayatına ona göre yön vermeli diye düşünürdüm hep. Ta ki kibirli, alkol düşkünü, kız arkadaşlarıyla birlikte olduğunu bildiğim, cuma namazı dışında ibadet bilmeyen bir arkadaş "Bizim ülkenin kurtuluşu şeriattadır" diyene kadar. Şimdi ise iki şey düşünüyorum; ya bu arkadaş şeriatı bilmiyor ya da öyle bir durumda yurt dışına kaçıp orada yaşayacak kadar para biriktirdi.

image description
ordinaryhuman
Erkek, 41, Kocaeli

İstanbul

Karımla İstanbul'a gezmeye gidiyoruz. Kadıköy'e varmadan Ataşehir civarında yeni yapılan gökdelenleri gösteriyorum ne çok ev yapıyorlar buralara diyerek. Karımın cevabı önce bir sersemlik yapıyor sonra aslında ne demek istediğini biraz da gülümseyerek anlıyorum. "Evet ama İstanbul'un selülitini bozuyor bence."

image description
ordinaryhuman
Erkek, 41, Kocaeli

Sünnet

Almanya'dan gelen bacanağım iki çocuğunu da sünnet ettirecek. 12 yaşındaki oğluma 8 yaşındaki yeğenim soruyor, "Sünnet olunca ne oluyor?" diye. Oğlumun cevabı beni benden alıyor: "Hiç, sadece istediğin tarafa işeyebiliyorsun."