17 Nisan 2014 Perşembe
Rumuz
Parola

Tüm itiraflar >  Bugün |  7 Gün |  30 Gün |  365 Gün    rss atom Google a ekle
41
sessiz_sakin_, Kadın , 38 , İstanbul
''Ben biraz soğusun, bu kadar bağlanmayalım diye uzak durmaya çalıştıkça sanki bir körük var arkasında bu sevdanın harlandıkça harlanıyor'' diyorum. ''Istanbul'un bütün eski körüklü otobüslerinin körükleri toplaşmış, öyle devasa bir körük oluşturmuşlar ki, uzaklaşılmıyor'' diyor. Ben diyorum demirci körüğü, o diyor otobüs. Gece gece bu mevzu romantizmden kopup nereye gidiyor. Uzak uzak, aramızdaki 250 kilometre bizi bu hale getirdi.
4 yorum kimler alkışlamış? itirafçıya bakayım / mesaj atayım

98
ceba, Kadın , 27 , İstanbul
Yaz tatilimi geçirmek üzere ailemin yanına İzmir'e gitmiştim. Sağlık ocağına kan tahlillerimi yaptırmak için gittiğim gün etrafımı bir anda hemşireler çevirdi ve kimisi kilomu ölçtü, kimisi elinde mezura ile beden ölçülerimi aldılar. Sanırım Sağlık Bakanlığı'nın uygulamasıymış kilosu olan vatandaşları zayıflamaya teşvik edip, konuyla ilgili bilinçlendirmek. İzmir'de kaldığım 4 ay boyunca bir kaç günde bir beni arayıp telefonla konuştular, sık sık sağlık ocağına çağırdılar. Ben bu 4 ay içerisinde 20 kg verdim gerçekten. Ha etkileri oldu mu kilo vermemde, elbette olmuştur. Fakat kilo vermemi asıl tetikleyen olay aynen şöyle gerçekleşmiştir; Gülay hemşire ile konuştuğum bir gün babam erkek kardeşime soruyor "K im bu Gülay oğlum, ablanın Güney diye bir sevgilisi var da benim yanımda şifreli mi konuşuyor?" diye. Erkek kardeşim ise kilo vermemi başlatan cümleyi işte o anda kuruyor: "Yok baba, devlet ablamın şişman olduğunu tespit etmiş, şimdi de peşini bırakmıyorlar."
0 yorum kimler alkışlamış? itirafçıya bakayım / mesaj atayım

95
elezer1, Erkek , 31 , İzmir
Cuma namazına yeni aldığım ayakkabılarımla gittim. Ben risk diye buna derim.
3 yorum kimler alkışlamış? itirafçıya bakayım / mesaj atayım

34
bnbylym, Kadın , 36 , İzmir
Bugün bir test çözdüm ve yaşamımda ki herşeyin sorumlusunu buldum. Sol beynim, evet doğru okudunuz sol beynim. Tüm hatalarımı, tüm yanlışlarımı hepsini sol beynime borçluyum. Her şeyin suçlusu o. Biraz da sağ beyinim suçlu olsa gerek, sol beynimin çalışmasına o kadar alışmış olmalı ki, çalışmamaktan kurumuş falan herhalde.
2 yorum kimler alkışlamış? itirafçıya bakayım / mesaj atayım

43
yandanhalimemyandan, Kadın , 25 , İstanbul
Özel ders veriyorum. Gittiğim evlerde çok farklı karakterlerle tanıştım ve bu konuda birkaç izlenimim olacak; 1) Zengin insanlar gerçekten çocuklarıyla fazla ilgilenmiyorlar. Paralarıyla gelecek hazırlama derdinde olduklarından, psikolojisi yarım yamalak çocuklar çok. 2) Zengin çocukları gerçekten diğerlerine nazaran daha ukala. Isırabilecekleri biri olsam eminim bir kelime dinlemezler. 3) Özel okullardaki sınav sonuçlarına öğretmenler kesinlikle daha fazla puan veriyor. Özellikle aile itiraz ederse +10 puan garanti. 4) Gerçekten çok tutumlu insanlar. Örneğin pek çoğu çocukları dışarıdan su almasın diye koli koli su alıyor; böylece suya fazla para vermemiş oluyorlar. 5) Lütfen çocuklarınızın sizi bilgisiz saymayacağı kadar kendinizi geliştirin zira bir annenin 3. sınıf çocuğuna bile yardım edemiyor olması içler acısı.
3 yorum kimler alkışlamış? itirafçıya bakayım / mesaj atayım

47
romeo8006, Erkek , 34 , Ankara
Aldığım arabaya, eve demedik lafı bırakmayan babama işten ayrıldım, kendi iş yerimi açtım dersem eğer memleketten Ankara'ya kadar koşa koşa gelir beni kum torbasına çevirir...
0 yorum kimler alkışlamış? itirafçıya bakayım / mesaj atayım

67
Efndi, Erkek , 35 , İstanbul
İşten çıkmış eve giderken yerde bulduğum flash disc kırk beş dakika boyunca hayal gücüme tavan yaptırdı. Çok gizli devlet sırlarından,bilimsel buluşlara, ev yapımı pornodan memleketi sarsacak dosyalara kadar milyon tane şey düşündüm. Sonuç; Cübbeli Ahmet vaazları ve fotoğrafları.
3 yorum kimler alkışlamış? itirafçıya bakayım / mesaj atayım

68
zmnmkn_ylndln, Kadın , 29 , Ankara
Hayatımın aşkıyla karşılaşsam, "Nerdeydin şimdiye kadar" diye trip atar, adamı da elden kaçırırdım.
1 yorum kimler alkışlamış? itirafçıya bakayım / mesaj atayım

35
alaca_karanlık_84, Kadın , 30 , Muğla
Baharın gelmesi ile etrafımdaki erkekler rejime başladı. Çok büyük baskı altındayım.
4 yorum kimler alkışlamış? itirafçıya bakayım / mesaj atayım

43
profesör.lepistes, Erkek , 35 , Ankara
Kırsal alana iş seyahatine gidiyorsan rejim diye tutturmayacaksın arkadaş... Kaçarı yok; kuyu kebabı, tepside tavuk, gözleme, bazlama, tuzlama; ne varsa gelecek ortaya... İşin kötüsü, "Beyfendi bizim buraların yemeklerine alışık değil herhal" diye bir de züppe muamelesi gördüm; ne mümine yaranabildim, ne gayri müslime...
2 yorum kimler alkışlamış? itirafçıya bakayım / mesaj atayım


anasayfa | itiraf edeyim | platoniKİM
detaylı arama | mobil
. . .itiraf.com Workbench’in tescilli markasıdır.

Sosyal Bilgi İletişim Teknolojileri A.Ş
Kılıç Ali Paşa Mahallesi, Meclis-i Mebusan Caddesi, Dursun Han. No:23 Kat:3
Salı Pazarı, Beyoğlu / İstanbul

© itiraf.com'da yer alan itiraflar izin alınmadan hiçbir mecrada yayınlanamaz.

Genel Kurallar    |   Bizimle çalışmak için: ik@workbenchteam.com

itiraf.com: Türkiye'nin en çok haber olan web sitesi