20 Aralık 2014 Cumartesi
Rumuz
Parola

Tüm itiraflar >  Bugün |  7 Gün |  30 Gün |  365 Gün    rss atom Google a ekle
221
matamatta, Erkek , 60 , İstanbul
Bugüne kadar 10.000'in üzerinde doğum yaptırdım. Zaman içerisinde elime doğmuş pek çok bebek büyümüş, üniversite bitirmiş, evlenmiş, çocuk sahibi olmuş olarak karşıma çıktı, ziyaretime geldi. Bense bunca yıl doğurttuklarımdan özellikle bir tanesini acaba gelir mi diye bekledim, bekledim, gelmedi. Kimi mi? Soğuk bir sonbahar gecesiydi, nöbetçiydim. İntaniye Kliniği'ndeki arkadaş aradı, bir hastayı görmemi istedi, gittim. Tüberküloz menenjit komasında bir kadındı, 9 aylık hamileydi. Bebek normaldi, rahim ağzı kapalıydı. Bir değişiklik olursa haber vermelerini söyleyip geri döndüm. Yarım saat geçti geçmedi tekrar aradılar, su gelmiş. Bir doğum seti kapıp koştum. Vardım ki rahim tam açılmış, bebek doğmak üzere. Doğumu yaptırdım, bebek o klinikte kalamayacağı için kapıp kendi kliniğime getirdim. Yeşil kıyafetlerimizden kundak kıyafet yaptırıp "Nasıl olsa ben ayaktayım" deyip kendi yatağıma yatırdım. O arada İntaniye'deki arkadaş aradı, anne vefat etmiş. Sabah baba geldi, kızını teslim ettik. Bunca yıl oldu aklım hala kendisi ölürken kızını da beraber götürmeyip jet hızıyla doğuran o annede, annesi ölürken hayata merhaba diyen o kızımda. Nerededir, nasıl büyümüştür, acaba o da anne olmuş mudur hep merak ederim. Hayat bizi bir daha karşılaştırır inşallah.
2 yorum kimler alkışlamış? itirafçıya bakayım / mesaj atayım

70
BetonHanım, Kadın , 26 , İstanbul
Müs,aatkbel kayınvalidem o kadar anlayışlı ki ne zaman bir şeyi yapamadığımı ya da eksik kaldığını söylesem "Amaann boşver beğenmeyen almasın seni oğuna!" diyor. Tontiş yanaklarına öpücük konduruyorum ama aklımda bir acaba...
1 yorum kimler alkışlamış? itirafçıya bakayım / mesaj atayım

40
.kurabiyecanavarı., Kadın , 30 , İstanbul
Ayağına kalıp sabun düşürüp serçe parmağını kırmayı başarabilen tek kişi benim can ablamdır.
1 yorum kimler alkışlamış? itirafçıya bakayım / mesaj atayım

62
piyanodaki, Kadın , 37 , İzmir
Bıyığıyla, bacağının kılıyla üstüne tişörtünü, altına eşofmanını çekip çantasını koluna attığı gibi spor salonuna gelen adamlar, sizi kıskanıyorum lan!
5 yorum kimler alkışlamış? itirafçıya bakayım / mesaj atayım

82
hayatkısagülümse, Kadın , 27 , İstanbul
Özür dileyerek pişmanlığını(!) dile getiren eski sevgilime neden geri dönmediğimi soran arkadaşlarıma; ''Eski sevgiliye geri dönmek duştan sonra aynı iç çamaşırı giymek gibidir'' dedim, konu kapandı.
1 yorum kimler alkışlamış? itirafçıya bakayım / mesaj atayım

35
nezorşeyrumuzseçmek, Kadın , 27 , İstanbul
Her işim tersmiş. Battaniyeyi alta, yorganı üste sermem de bunun örneğiymiş. İyi de annecim o battaniye yumuşacık diyorum, yok anlamıyor. Anne ya; tabusu da yıkılmaz bunun.
1 yorum kimler alkışlamış? itirafçıya bakayım / mesaj atayım

88
hawkci, Erkek , 28 , İstanbul
Çocukluğum farklı şehirlerde geçti. Beş yıllık ilkokulu dört farklı yerde bitirdim. Her yeni yerde şiveler, lezzetler, kokular farklıydı. Bu farklılık, renklilikti. Hala görüştüğüm çocukluk arkadaşlarımın her biri farklı bir bölgeden. Kimileriyle radikal derecede siyasi, manevi, kültürel farklılıklarımız var. Bunları ayrılık değil, birliktelik için kullandık. Birbirimizi ötekileştirmedik. Mahallede top koştururken ne isek biz hala oyuz, arkadaşız. Aynı topraklara basıyor, aynı havayı soluyoruz. Benimle aynı zamanda çocuk olup farklılıkları ayrılıklara dönüştürenlere bundandır üzülmem.
0 yorum kimler alkışlamış? itirafçıya bakayım / mesaj atayım

59
meraklı_kedi, Kadın , 35 , Çanakkale
Canımı çok yakmıştı, çok kızgındım. Ayrılırken gözyaşları içinde haykırmıştım, "Seninle mahşerde hesaplaşacağız" diye. Kanserden öldüğünü öğrendim, içim bir tuhaf oldu. Üç günlük dünyada nelere üzülüyoruz ve birbirimizi boşuna kırıyoruz.
1 yorum kimler alkışlamış? itirafçıya bakayım / mesaj atayım

40
fkose, Kadın , 35 , Yurtdışı
Eski kocama kredi borcundan dolayı yazı geldiğini söyledim. "Aldığımız arabanın kredisi sen öde, birlikte harcamıştık zaten" dedi. "Araba sende, ben ödeyemem" dedim ama olay büyüyünce tüm borcu kapattım. Geçen gün AVM otoparkında görünce dayanamadım baştan aşağı çizdim, ayağım ağrıyana kadar tekmeledim. Ona yapamadıklarımı arabasına yaptım ama gene de kendimi enayi gibi hissediyorum.
0 yorum kimler alkışlamış? itirafçıya bakayım / mesaj atayım

18
romeo8006, Erkek , 34 , Ankara
3 ay kadar önce yol verdiğim kadın birkaç dakika sonra kırmızı ışıkta geri vitese takıp bana çarptı. Bu konuyu anlatıp gülerken kendi aracını park etmeye çalışan arkadaşa "Park etmeyi öğrendin mi sen?" dedim. Demez olaydım; öğrenememiş... 8 ayda aracın boyanmadık 4 kapısı kaldı sadece...
0 yorum kimler alkışlamış? itirafçıya bakayım / mesaj atayım


anasayfa | itiraf edeyim | platoniKİM
detaylı arama | mobil
. . .itiraf.com Workbench’in tescilli markasıdır.

Sosyal Bilgi İletişim Teknolojileri A.Ş
Kılıç Ali Paşa Mahallesi, Meclis-i Mebusan Caddesi, Dursun Han. No:23 Kat:3
Salı Pazarı, Beyoğlu / İstanbul

© itiraf.com'da yer alan itiraflar izin alınmadan hiçbir mecrada yayınlanamaz.

Genel Kurallar    |   Bizimle çalışmak için: ik@workbenchteam.com

itiraf.com: Türkiye'nin en çok haber olan web sitesi