image description
ikicambazbirip
Kadın, 35, Adana

Ehliyet kontrolü

Ehliyetim olmadığı halde trafiğe çıktım mı? Çıktım. Polis ağabeyler çevirdi mi? Çevirdi. Ehliyet sordular mı? Sordular. Ehliyetim yok, yerine telefon numaramı versem ya da bir şeyler ısmarlasam dedim mi? Dedim. Adamları çileden çıkarana ve arabayı bağlatana kadar uğraştım mı? Evet. Ben yolu biliyorum, tezahürat istemez arkadaşlar.

image description
evlivebebekli
Kadın, 33, İstanbul

Önyargı

Şems-i Tebrizi'nin ''Aşk-ı Alem'' kitabını okuyorum. Annem ''Aşk kitapları okuyacağına, dini bir kitap okusana'' diye tenkit ediyor. Kocam ''Yine mi saçma romantik kitaplar, bıkmadın mı?'' diyerek eleştiriyor. Ablam ''Nasıl, güzelse ben de alırım sonra. Bayılım aşk romanına'' diyor. Ben susuyorum, bakıyorum, okumaya devam ediyorum. 41. Kural: Bazen sabırlı olmak için gerçekten insan üstü bir çaba gerekir.

image description
çoksakar
Kadın, 29, Ankara

Sıradaki

Safra kesesi ameliyatına girerken "Sanki kalp ameliyatı mı olacaksın?" diyen kocam, kalp ameliyatına girerken de "Sanki beyin ameliyatı mı olacaksın?" dedi. Ben değil ama kafasını kırdıktan sonra, o kesin beyin ameliyatına girecek!

image description
masivaxx
Kadın, 45, Ankara

Farkındalık

Akşam saatlerinde gittiğim pazarda pazarcının bana, "Abla geç kaldın sen bu saate kalmazdın!" demesi mi daha garipti, yoksa neden geciktiğimi açıklayan ben mi daha gariptim bilemedim...

image description
AdıAŞKSebebimin1
Kadın, 39, Eskişehir

Kıymet bilmeli

Bir haftadır poposunda oluşan kıl dönmesi yüzünden oturup kalkamayan, yatıp uzanamayan, acılar çeken sevgili enişteciğim, sevdiklerine bu günlerde şu nasihatı veriyor: "Lütfen g.tünüzün kıymetini bilin!" Biz de haliyle şeyimizin kıymetini bilmeye çalışıyoruz.