image description
Aziz_Dumas
Erkek, 33, Konya

Çin İzlenimleri

TazeMühendis 'in itirafına birkaç ek yapmak istiyorum. 1) Çin'de sakın ola ki hattınızdan internete girmeye çalışmayın. Çok ama çok pahalı. 2) Alacağınız cep telefonu hattının mutlaka internet tarifesinin bol olmasına dikkat edin. 3) Çin'de yemek konusunda sıkıntı yaşamayacağınız tek yer Lamien adında Müslüman restaurantları. Kapısında Arapça helal yazan ve küçük taburelerde oturulup yemek yenen bu restaurantlarda hayatınızda yemediğiniz lezzette yemekler yiyebilirsiniz. 4) 24 saat açık olan marketlerden her ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. 5) Gece dışarı çıkmak çok güvenli değil, o yüzden otelinizden çıktığınızda gideceğiniz yere mutlaka taksi ile gidin ve kalabalık olmayan caddelere fazla uğramayın. 6) Size sürekli olarak masaj masaj diyen kişilerden kurtulmak için cep telefonunuzu çıkartıp fotoğraflarını çeker gibi yapınca kaçıyorlar. Çin'de fuhuşun cezası idam olduğu için fotoğraflarının çekilmesine kesinlikle razı olmuyorlar. Ama dikkatli olun telefonunuzu kapıp kaçabilirler. 7) Herhangi bir eğlence yerine gittiğinizde masada oturmak yerine kalabalığa karışmayı deneyin. Gecenin ilerleyen saatlerinde her şey çok farklı olabilir. 8) Yanınızda mutlaka peynir, zeytin, ekmek gibi ufak tefek malzemeler bulundurun. Havalimanından geçerken yakalanırsanız görevliye bir rahatsızlığınızın olduğunu ve diyetinize dikkat etmeniz gerektiğini nazikçe anlatmaya çalışın. Genelde geçirmenize izin veriyorlar. İzin vermezlerse Müslüman olduğunuzu ve Çin'de pişen birçok yemeğin dinimizde haram olduğunu üstüne basa basa vurgulayın, en olmadı bırakın çıkın. 9) Cep telefonunuza mutlaka bir domuz fotoğrafı indirin ve yemek yemeye gittiğiniz yerlerde bu fotoğrafı gösterip müslüman olduğunuzu belirtin ki size ne idüğü belirsiz bir şey getirmesinler. 10) Garsona sipariş verdiğiniz zaman not bile almış olsa mutlaka ne getireceğini sorun. Ben latte istedim. Özellikle sordum bana ne getireceksin diye doğru cevabı alınca sevindim ama sıcak çikolata geldi. Vodka istedim özellikle marka belirttim ama cin tonik geldi. Böyle şeylere şaşırmamayı öğrenin.

image description
ÖpdeGeçsin
Kadın, 32, İzmir

Mavi

Anneannemin bir avuç saçını, kestaneye boyuyorum yalanıyla en sevdiği renk olan maviye boyadım. Önce beni 15 dakika kovaladı, sonra da beğendi. Tontişim ben senin beğenmeğeceğini bilsem, boyar mıyım?

image description
nestastne
Kadın, 22, İstanbul

Doğal Halim O

Hasta olduğuma inanmadığını ima eden patronuma, makyajsız fotoğrafımı gönderdim. "Baya ağır hasta olmuşsun, istersen bir hafta dinlen." diye cevap vermiş. Yaşasın çirkinlik!

image description
mbenz
Erkek, 50, Hollanda

Miras yolları

Gaziantepli arkadaşın Konya trafiği hakkındaki bıkkınlığını açıklayan cümle; sürücülere dedelerinden miras mı kalmış bu yollar anlamadım ki? "Tabii, parsel parsel bölmüşler baksana!" diyemediğimden susuyorum bakalım şimdilik.

image description
hi_axy_seytan
Erkek, 44, Ankara

Ne sporu bu

Demek ki neymiş; 45 dakikalık kardiyo çalışması sırasında gelen telefonu açmayacakmışsın. Hadi açtın diyelim, nefes nefese cevap vermeyecekmişsin. Diyelim verdin, "Neredesin sen?" serzenişine sapık gibi kesik kesik "Ss-poorr-dayımm hhaa-yaa-tıım" diye solumayacakmışsın. İkna edemezmişsiniz, edemedim, oradan biliyorum.

image description
delydoly06
Erkek, 37, Ankara

Ankara'dan halası gelmiş

"Halam geldi, çok kötüyüm" diye yanımda kıvranıp, iki büklüm olursan; "Ne yaptı bu adi kadın sana? Rengin, benzin atmış." dediğimde gülmekten yerlere yatmayacaksın. Zira ben halam geldi dersem, halam gelmiştir senin gibi reglim değil. Hasbinallah!

image description
Mahur beste
Kadın, 37, Bursa

Strateji

Kocamın, ailesiyle olan şiddetli tartışmasından sonra arkadaşımın bana moral vermek için yorumu şu oldu; "Takma kafana boşver. Adamın tapusu tamamen sana kaldı. Sakın barıştırmak için de uğraşma. Sonra yine sen kötü olursun." Ne yapıyorum? Takmıyorum tabii. Türk kadınlarında olan strateji CİA'de yok yemin ediyorum.

image description
siyah_dolunay
Erkek, 35, İstanbul

Yeni Nesil

Bana normal zamanlarda; "Baba", bir şey isteyeceği zaman buğulu gözlerle; "Babacım", sinirlendiğindeyse ismimle hitap eden 2 yaşında bir afacanım var. Kime çektiyse artık.

image description
tipişik
Kadın, 35, Hatay

Tövbe

Sevgilimle iki gün arayla "Kaybeden yemeği yapar" ve "Kaybeden ütüyü yapar" tavlaları oynadık mı? Oynadık. İlkini iki mars, bir oyun, ikincisini 5-3 kazandım mı? Kazandım. O, yemeği yaparken fırını, gömlekleri ütülerken de ütüyü bozdu mu? Bozdu. Bir daha tövbe mi? Tövbe...