image description
Zaman Kahvesi
Erkek, 97, İstanbul

Hani marjinal bizdik?

Kendini benim gibi marjinal sanan site ahalisine sesleniyorum; arka sokaktaki komşumuz iki kocasıyla tam 25 senedir aynı evi paylaşıyor. İşin ilginci iki kocasından da çocuğu var, daha ilginci ise bu iki adamın kardeş olması. Her şey iyi güzel de, bu ailenin çocuklarının psikolojisi ne durumda acaba? Hem kardeş hem amca çocukları olmak garip bir durum değil mi onlar için de? Aklım almıyor, alamıyor bir türlü...

image description
magnificentF
Kadın, 56, İstanbul

Şarkılarda fal

Birlikte radyo dinlerken; ölen kocasının kendisine söylediğini düşünerek kendisi için şarkı tutup, her defasında içinde "Seni bekliyorum, bana gel, ne zaman geleceksin?" sözcükleri geçen şarkılar çıktığında, "Beni mi çağırıyor? Ölecek miyim kız ben yoksa?" diye kaygılanan benim arkadaşımdır.

image description
sermus
Kadın, 42, İstanbul

Yürüyen Ölüler

Evden çıkıyorum, asansörle zemin kata iniyorum, kapıyı açıp dışarıya adımımı atıyorum, asansörü bekleyen biraz hırpani kılıklı 2 kişiyi görüyorum, çığlığı basıp kabine geri kaçıp kapıyı bam diye kapatıyorum. Demek ki neymiş; bir günde 8 bölüm Walking Dead izlemek bünyeyi bozarmış. Ayıp oldu komşulara ya. Sizi zombi sandım da denmez ki insanlara şimdi.

image description
zotrix
Erkek, 35, Ankara

Çiş Sorunsalı

Üç yaşındaki oğlunun hala altına işediğinden şikayet eden babası çözümü uygulamalı eğitim vermekte bulmuş. Sonuç olarak çocuk tuvaletin önünden geçemez olmuş, babasını görünce kaçacak yer aramaya başlamış. Babası bunları anlatırken bizler onun yüzüne bakmaktan çok nasıl bir canavar beslemiş olduğunu anlamaya çalışır haldeydik.

image description
hödöhöy
Erkek, 30, Yurtdışı

Tencere-kapak

Şu an uzaklarda olan sevgilim, "Beni neden hiç kıskanmıyorsun?" diyor. Ona güvendiğimden bahsediyorum. Oysa ki benim kısa boylu ve tombul sevgilime benden başka kimsenin bakmayacağını bildiğim için kıskanmayı aklımın ucundan bile geçiremiyorum. Zaten onunla birlikte olmamın sebebi de, bana ondan başka kimsenin bakmaması...

image description
ybkybk
Erkek, 30, İstanbul

Pokemon Avcısı

Kurumsal bir şirketin dışarıya karşı gayet sert duran üst düzey yöneticisi, 34 yaşındaki abim yemeğe giderken arabayı ısrarla benim kullanmamı istiyor. Sebebi de yolda ortaya çıkıyor; beyimiz bir Pokemon avcısı olmuş!

image description
sehirkackini
Kadın, 36, Ankara

Ama Doğruydu

Eski sevgilimle arabasında seyir halindeyken son derece ciddi bir ses tonuyla; "Sevgilim sana bir şey söylemem gerekiyor" dedim. Garibimin merak ve endişeyle bakan gözleri "Sen ilksin" dememle şaşkınlıkla açıldı. Vurucu darbeyi en sona saklamıştım oysa ki; "Evet bu doğru, çünkü ilk kel sevgilim sensin."