image description
Sıkıldım75
Kadın, 40, İzmir

Çekiyorum

Adliyede soru soran gözlerle etrafa bakan yetmişli yaşlardaki tonton amcanın yanına yardım etmek için yanaştım. İcra dairesindeki işini halledip dosyasını kapattırdım. Bu noktada gitmem gerekirken ben ne diye amcanın hayırsız oğlunun, para için etrafına üşüşen akrabalarının, ölen karısının bitmek bilmeyen muhabbetini dinlemek için yanında kaldım ki? Konu elbette birden bire benim gibi güler yüzlü bir hatunla evlenmek istemesine gelir. Bu arada Manisa'daki zeytin bahçesini de evleneceği hatunun üstüne yapacağını da belirtti tonton damat. Hey Allah'ım normali neden beni bulmaz ki?

image description
üjbejkedi
Kadın, 33, Çanakkale

Ellerin dert görmesin

Eski sevgilimle olan fotoğraflarımı, yazılan küçük notları, kurutulmuş çiçekleri, evlenmeden önce tavan arasına kaldırdım. Annemden aldığım duyumlara göre, geçen gün babam "Hiç sevmemiştim bu koca kafalıyı!" diyerek hepsini yakmış. Çok güldüm, ne diye sakladıysam? Gerçekten de koca kafalıydı...

image description
B@z@lt
Erkek, 35, Eskişehir

Çapkınlık Tarifi

Aramızda adı internet çapkınına çıkmış arkadaşa soruyorum, "Benim telefonum çalsa ahizesinde yuva yapmış örümcekler kaçışmaya başlar. Nasıl oluyor da senin telefonun hiç susmuyor? Nereden bulup nasıl idare ediyorsun o kadar kızı?" diye. Aldığım yanıta yuh mu desem yoksa şapka mı çıkarsam bilemiyorum. "Çok basit. Esra Erol'un sayfasına girip aşk mesajları, Nihat Hatipoğlu'nun sayfasına girip dini mesajlar atıyorum. Evlilik ve din; ikisi de hassas konular olduğu için gönderdiğim kalıplaşmış mesajlara mutlaka yanıt geliyor ve samimiyeti ilerletiyoruz..."

image description
Hangibirinianlatsam
Kadın, 97, Ankara

Kusursuz Cinayet

Her gece yatmadan önce nefret ettiğim insanları nasıl öldürebileceğimi, cesetlerinden nasıl kurtulacağımı, nasıl yakalanmayacağımı kurguluyorum; bunları düşünürken uykuya dalıyorum. Arkadaşlarım bana "Sen karıncayı bile incitemezsin" diyorlar. Aslında doğru; yolda yürürken hep yere bakarım karıncaları ezmemek için. Ama şimdi o başka bu başka. Ah bu insanlar yok mu! Beni delirtiyorlar!

image description
şeytanınavukatı7
Erkek, 39, Gaziantep

Aile Mahkemeleri

Her gün kadın ve erkeklerin birbirlerine girip kavga ettiklerini, bu kavgalara ailelerinde karıştığını görüyorsanız; her şeyden habersiz mutlu olan, küçük çocukları görüp onların ileride mutlu bir aile ortamının sıcaklığına hasret kalarak büyüyeceğini öngörerek üzülüyorsanız adliyede aile mahkemelerinin bulunduğu koridordan geçiyorsunuz demektir.

image description
burcu78
Kadın, 37, İstanbul

armut

Zayıflayınca sadece yüzümün ve göğüslerimin küçülüp, kilo alınca sadece göbek ve basenimin büyümesinden nefret ediyorum. Dev bir armut olma yolunda ağır ama emin adımlarla ilerliyorum.