30 Ocak 2015 Cuma
Rumuz
Parola

Hayat Okulu >  Bugün |  7 Gün |  30 Gün |  365 Gün    rss atom Google a ekle
54
hepöyleki, Erkek , 32 , Yurtdışı
Arkadaşlarımın yoğun ısrarı üzerine kısa bir süre önce kendime ilk defa akıllı telefon aldım ve telefonum yardımcı olmaya çalıştığım biri tarafından çalındı. Bu dünyayı sevebilmek için çaba sarfetsen de ters tepiyor sanırım.
0 yorum kimler alkışlamış? itirafçıya bakayım / mesaj atayım

93
splitklima, Kadın , 34 , Tekirdağ
Borcunu ödemeyen ve umrede olduğunu öğrendiğim müşterimiz de oldu.
2 yorum kimler alkışlamış? itirafçıya bakayım / mesaj atayım

58
deremede, Erkek , 39 , Balıkesir
Ailecek Uludağ'a gitme gafletinde bulununca ne kadar az alım gücümüzün olduğunu bir kez daha anlamış olduk...
5 yorum kimler alkışlamış? itirafçıya bakayım / mesaj atayım

179
rainbird11, Kadın , 36 , İstanbul
Sevgilim, ömrümü adadığım adam tarafından aldatıldım, işim tam bir çile merkezine döndü, kanser tedavimi kimseye göstermeden, hissettirmeden tamamladım, dostlarımı kaybettim, yalnız ve kimsesiz hissettiğim çok zamanlar oldu... Tek bir şey, bu kocaman kalabalık dünyada tek bir şey beni hayatta tutuyor inadına ve aşkla. Bir şey alacak param olmadığında “Sen gel yeter annem” diyen biricik kızım. Şükür sebebimsin…
0 yorum kimler alkışlamış? itirafçıya bakayım / mesaj atayım

31
benim.ben, Kadın , 39 , İstanbul
Toplum içinde gaz çıkarmamayı öğretmişler güzel de; kapıdan 2 saniye çıkıp, salıp tekrar içeri giriyor. Sormazlar mı kızım sana ses dışarıda kalıyor da koku ne oluyor diye?
1 yorum kimler alkışlamış? itirafçıya bakayım / mesaj atayım

36
immobile, Erkek , 33 , İstanbul
2 yaşındaki oğlum için "Ay bu çok çapkın, kime çekmiş acaba" dediklerinde pis pis sırıtmayı çok seviyorum.
0 yorum kimler alkışlamış? itirafçıya bakayım / mesaj atayım

133
5ne1ka, Kadın , 42 , İzmir
Ben daha ortaokul, lise yıllarındayken annem bana günlerce, haftalarca küser, suratını asar ve hiç konuşmazdı. Bakışları o kadar nefret dolu ve aşağılayıcı olurdu ki kendimi pislik ya da bir avuç çöp gibi hissederdim. O yaşta bana bu kadar düşmanca davranmasına ve kinlenmesine sebep olacak ne yapmış olabilirim bilmiyorum. Çünkü ev-okul arasında gidip gelen, sözlerinden hiç çıkmayan bir çocuktum. Yıllar geçti, annem yaşlandı, ben orta yaşı geçtim. Durum hala aynı. Annem hala incir çekirdeğini doldurmayacak sebeplerden küsüp bana aynı şeyleri hissettiriyor. Ama ben 14 yaşındaki oğluma asla aynı şeyi yapmıyorum. Onun da benim gibi bunları yaşamasını, kendisini değersiz hissetmesini ve insanlarla iletişiminde hep "bir kusur mu işledim; bana küserler mi, kızarlar mı?" diye kendini sorgulamasını istemiyorum. Zira o yaşlarda alınan yaralar hiçbir zaman kapanmıyor ve yaşananlar insanın hayata bakışını şekillendiriyor.
1 yorum kimler alkışlamış? itirafçıya bakayım / mesaj atayım

46
bornovam, Erkek , 33 , İzmir
İş arkadaşım bana "Şekerim" diye hitap edip duruyor. Şeker gibi olabilirim ama bunu bir erkek tarafından dillendirilmesi tırsmama sebep olmuyor değil.
4 yorum kimler alkışlamış? itirafçıya bakayım / mesaj atayım

70
immobile, Erkek , 33 , İstanbul
Avukatlık stajımın savcılık kısmını infaz savcılığı denen bölümde yaptım. Bulunduğum şehirde bu büroda staj yapmak ölüm gibiydi, diğer bölümlerde yan gelip yatarken burada sabah 8 akşam 5 çalıştırıyorlardı. İlk günden bir gün önce, mesai saatinin bitimine doğru girdim içeri, iki orta yaş ablamız kahve içiyorlardı. Staja başlayacağımı söyledim, sabah 8'de gelmemi söylediler yüzüme bile bakmadan. Baktım olmayacak "Aaa siz kahve mi içiyorsunuz, ben çok güzel fal bakarım" dedim. Şimşek hızıyla bana dönüp yanlarına çağırdılar. Sonuç: arkadaşlarım, tabiri caizse köpek gibi çalışırken ben istediğim saatte gelip gidebilen fakstan sorumlu eleman oldum. Akşama kadar bir sandalyede oturup tüm adliyedeki ablalara fal baktım. O kadar çok bakmışım ki 10 yıl geçti halen elime fincan alamıyorum tiksintiden.
0 yorum kimler alkışlamış? itirafçıya bakayım / mesaj atayım

55
hastayımsanaitirafcom, Erkek , 32 , Mersin
Yılan balıklarının eşini bulmak için 6000 km mesafe katettiğini öğrendiğimden bu yana kendimi daha azimli ve çalışkan buldum. Zira ben de karımı bulmak için 36000 km yol katetmiştim.
1 yorum kimler alkışlamış? itirafçıya bakayım / mesaj atayım


anasayfa | itiraf edeyim | platoniKİM
detaylı arama | mobil
. . .itiraf.com Workbench’in tescilli markasıdır.

Sosyal Bilgi İletişim Teknolojileri A.Ş
Kılıç Ali Paşa Mahallesi, Meclis-i Mebusan Caddesi, Dursun Han. No:23 Kat:3
Salı Pazarı, Beyoğlu / İstanbul

© itiraf.com'da yer alan itiraflar izin alınmadan hiçbir mecrada yayınlanamaz.

Genel Kurallar    |   Bizimle çalışmak için: ik@workbenchteam.com

itiraf.com: Türkiye'nin en çok haber olan web sitesi