29 Mart 2015 Pazar
Rumuz
Parola

Hayat Okulu >  Bugün |  7 Gün |  30 Gün |  365 Gün    rss atom Google a ekle
41
karbey_az, Kadın , 45 , İstanbul
İlk kez narkozla uyutularak patoloji için vücudumdan parça aldılar. Yıllara yayılan faklı hastalıklar ve tedavilerimde hiç uyutulmadım. (Biyopsiler, ilik örneği alınması, kemoterapi, radyoterapi, yurtdışı tedavimdeki el ve ayakların yatağa kelepçelenerek yapılan hücre taraması) Bir kısmında lokal anestezi kullandılar, bir kısmında ise tamamen ayıktım. Acı içinde kıvranan bedenime rağmen aklım başımda olması direncime direnç katmıştı. Fakat bu son tetkikte uyutulduğum 15 dakikayı hiç bilmiyor olmam direncimin yerini travmaya bıraktı. Hala toparlanamadım.
0 yorum kimler alkışlamış? itirafçıya bakayım / mesaj atayım

34
sultanbey, Erkek , 33 , Konya
Bugün 2. sınıfa giden kızımın veli toplantısında 1,5 saat geçirdim. Gündüz vakti olmasından dolayı kadın veliler çok fazla idi. Her taraftan konuşan veliler bana misafirliğe gitmişim duygusunu yaşattılar. Hali hazırda hastaneye gidip serum taktırıp kendime gelmeyi düşünüyorum.
0 yorum kimler alkışlamış? itirafçıya bakayım / mesaj atayım

41
tombul-ama-seksi, Kadın , 47 , Edirne
Bu yaşıma kadar hayatıma girecek erkeklerin benden genç, yakışıklı, güçlü kuvvetli olmalarına dikkat ettim. Bu günlerdeyse şöyle ellili yaşlarının başlarında, emekli, hali vakti yerinde, evi, arabası olan bir erkek hayal ediyorum. İki emekli maaşıyla gül gibi geçiniriz, hatta birimizin evini kiraya vererek ek gelir elde eder, o parayla da kışın kaplıcalarda, yazın deniz kenarında tatil yaparız diye düşünüyorum. Ya kafayı yedim ya da iyice yaşlandım. Diğer olasılık ise menopozun yan etkileri fena çarptı beni.
0 yorum kimler alkışlamış? itirafçıya bakayım / mesaj atayım

29
KülKedisininPapucu, Kadın , 24 , Adıyaman
İkimizin de çok büyük hayalleri vardı.Sonra o sevdiği insanı, okuma hayalini, her şeyi bıraktı. Biraz da aile isteğiyle evlendi. Çok kızmıştım. Ben okumaya devam ettim. Mutsuz aşklar yaşadım. O evlendiği adama aşık oldu. Ben okulu bitirdim. Onun çocuğu oldu. Ben hayatımı kurmaya çalışarak zaman geçirdim, daha da mutsuz oldum. O çok mutlu oldu. Şimdi sorsam tek bir pişmanlık dahi yaşamadığını duyacağımı biliyorum. O ailesiyle çok mutlu, bense kara kara ne yapacağımı düşünüyorum. Kıskanıyor muyum? Evet. Pişman mıyım? Bilmiyorum. Tek bildiğim artık plan yapmadan hayatı akışına bırakmam gerektiği...
0 yorum kimler alkışlamış? itirafçıya bakayım / mesaj atayım

32
3406, Erkek , 33 , Ankara
Defalarca ayrılıp barıştıktan sonra, birbirinizi aldattıktan ve bunu itraf ettikten sonra, evdeki eşyaları ve kalplerinizi kırmadan kavga etmeyi unuttuktan sonra, haftalarca sevişmemeye hatta aynı yatakta bile yatmamaya alıştıktan sonra, işten çıkınca sırf daha geç gidebilmek için eve yürüyerek gittikten sonra, akşamları kucağınızda bilgisayarlarla başka başka dizileri izleyip ayrı ayrı uykuya geçtikten sonra ve birlikte görünüp onca şeyi ayrı yaşadıktan sonra bile ayrılmıyorsanız, evlisiniz demektir.
0 yorum kimler alkışlamış? itirafçıya bakayım / mesaj atayım

26
ŞanslıTürk, Kadın , 39 , Ankara
Bu ülkede doğu kökenli iseniz: 1-Ne yaparsanız yapın, öküz altında buzağı arayıp sizi potansiyel terör örgüt sempatizanı olarak görürler. Bu ülkeyi ve Atatürk’ü sevme hakkı, yalnızca Türk olarak doğanlara verilmiştir. 2- "Nerelisin?" diye sorulduğunda genelde geçiştirirsiniz. Çünkü sık sık doğu kökenlilerin küçümsenip aşağılandığına şahit olursunuz. 3- Dışlanma korkusuyla ana dilinizi her yerde rahatlıkla konuşamazsınız. Annenize yolda kısık sesle konuşma uyarısı yaparsınız. İngilizce konuşan İngiliz’e hayranlıkla bakan ama sıva yapan işçilerin ana dilleri ile konuşmalarına "Şunlara bak, burası işyeri. Nasıl konuşuyorlar" diyen sözüm ona mürekkep yalamış yöneticileri duyarsınız. 4-İşyerinde "Yaa bunlar memleketin başına bela, çok pisler, çoğunlukla hırsızlık yaparlar, anca çocuk yapıp ürüyorlar, onların kullandığı kaçak elektrikten ben de kullanmak istiyorum, kara kara çirkin şeyler aralarında hiç güzel yok, kızların çoğu bıyıklı" diyen ırkçıları dinlersiniz. Hatta birinden Doğu’da aynı odada yatan kalabalık ailelerin yoğunlukta olduğundan ensest suçların çok yaygın bir toplum olduğunu bile duymuştum. 5- Allah’ım ben neden çoğunluk ırktan doğmadım diye hayıflanır durursunuz.
3 yorum kimler alkışlamış? itirafçıya bakayım / mesaj atayım

105
TavaSapı, Erkek , 36 , İstanbul
14 saat 37 dakika önce gönderdi.
Elalemin işi kavramından kurtulup kendi işimi yapmaya başladığımdan beri asosyal oldum. Demek ki neymiş; ay sonu çekler, vergi, personel maaşı, kira vs. dertleri olmadan yaşamanın tadını çıkarmakmış çalışan olmak...
0 yorum kimler alkışlamış? itirafçıya bakayım / mesaj atayım

47
contrario, Erkek , 33 , İzmir
18 saat 35 dakika önce gönderdi.
Pasaport işlemleri için emniyette beklerken gözüme takılan kıza bu kadar dikkatli bakmayıp, güzel kızın annesi olduğunu sonradan öğrendiğim (hala genetik bilimini sorguluyorum) huysuz teyzenin sorularını cevaplasaydım şansım olabilirdi.
0 yorum kimler alkışlamış? itirafçıya bakayım / mesaj atayım

37
nezorşeyrumuzseçmek, Kadın , 28 , İstanbul
18 saat 47 dakika önce gönderdi.
Bütün kış ince kıyafetlerle gezip 22 derece sıcaklıkta kazak, hırka, bot üçlemesini giyip milletin "El gider Mersin'e senin işler tersine" sözüyle karşı karşıya kalmakmış.
2 yorum kimler alkışlamış? itirafçıya bakayım / mesaj atayım

60
koate, Erkek , 34 , Ankara
20 saat önce gönderdi.
Biri sizi sollamaya karar verdiyse direnmeyin. Yol verin. Sollamak için ne gerekiyorsa yapacaktır. Ana yola tali yoldan bağlanıyorsanız, sizinle birlikte tali yoldan gelen araç mutlaka sizden önce ana yola geçmeyi deneyecektir. Direnmeyin yol verin. Kırmızı ışıkta sağ şeritte durduysanız, sizin de sağınıza biri sıkışacak, sizden önce kalkmaya çalışacaktır. Direnmeyin, yol verin. Orta şeritte ilerlerken sola sinyal verdiyseniz, sola geçisinize müsait boşluk oluştuysa, siz sola geçerken arkanızdan gelen selektör yapmaya başladıya direnmeyin, yol verin. Önünüzdeki kasise yaklaşırken yavaşlıyorsanız, ya arkanızdaki ya da onun arkasındaki araç tam kasisten geçerken sizi sollayacaktır, direnmeyin, yol verin.
3 yorum kimler alkışlamış? itirafçıya bakayım / mesaj atayım


anasayfa | itiraf edeyim | platoniKİM
detaylı arama | mobil
. . .itiraf.com Workbench’in tescilli markasıdır.

Sosyal Bilgi İletişim Teknolojileri A.Ş
Kılıç Ali Paşa Mahallesi, Meclis-i Mebusan Caddesi, Dursun Han. No:23 Kat:3
Salı Pazarı, Beyoğlu / İstanbul

© itiraf.com'da yer alan itiraflar izin alınmadan hiçbir mecrada yayınlanamaz.

Genel Kurallar    |   Bizimle çalışmak için: ik@workbenchteam.com

itiraf.com: Türkiye'nin en çok haber olan web sitesi