29 Temmuz 2014 Salı
Rumuz
Parola

Hayat Okulu >  Bugün |  7 Gün |  30 Gün |  365 Gün    rss atom Google a ekle
30
here66, Erkek , 48 , İzmir
Yıllar önce bizimkiler henüz çadırda yaşarken büyük ninem dayılarımdan birisine yaramazlık yaptığı için bağırıp kulağını çekiyor. Dayım da yemiyor içmiyor hain intikam planı yapıyor. Çadırda bulduğu bütün acı biberleri tenekede kaynatıyor, suyunu süzüyor, soğutuyor. Sonra da bu suyu tuvaletteki ibriğin içine dolduruyor. Zavallı büyü ninem tuvaletten can haykırış çığlıklarla çıkıyor. Sonra annemin anlattığına göre bir hafta bacakları açık vaziyette sürekli yoğurt tedavisiyle iyileşiyor. Sonrasında dayıma daha büyük olaylar olmasın diye bir şey yapmıyorlar. Şimdilerdeyse bana soruyorlar sen niye böylesin diye. Genetik azizim genetik. Aklınızda olsun; asimetrik savaşı da iyi biliriz biz...
0 yorum kimler alkışlamış? itirafçıya bakayım / mesaj atayım

13
BetonHanım, Kadın , 26 , İstanbul
Direksiyon hakimiyeti kaybı konusuna yeni bir boyut getirmek istiyorum: "O asfalt yamasının otoyolun ortasında ne işi var azizim?"
0 yorum kimler alkışlamış? itirafçıya bakayım / mesaj atayım

20
luzumsuzişlermüdürü, Kadın , 32 , İzmir
Akraba günü saçmalığına niye dahil olduğumu düşündü önce kocam. Sonra evlendiğimizden beri bir türlü imkan bulamadığımız kurban için bayramdan hemen önce paramız olacağını öğrendi ve mutlu oldu. Hiç eve hisse ayırmadan hepsini dağıtma planı yaptık. Kayınvalidem yine müthiş yorumunu yaptı tabi; "Eve ayıracağınız kadarını da bana verirsiniz " diyerek. He canım he ben de senin doymak bilmeyen gözünü doyurmak için aylardır gün parası ödemeye çalışıyordum zaten.
0 yorum kimler alkışlamış? itirafçıya bakayım / mesaj atayım

37
kahveninçekirdeği, Kadın , 30 , İstanbul
Küçük bir kızken her şeyi yapabilen, tamir edebilen, ev işlerinden anlayan, sürekli yanımda olan, zeki bir koca dilemiştim! Allah'ım ben ne yaptım? Çok özür dilerim, geri alıyorum. Yemek dahil evle ilgili her şeyi benden iyi yapıyor, çok eziliyorum. Tamam bazen hoşuma gidiyor ama bazen de çok utanıyorum.
0 yorum kimler alkışlamış? itirafçıya bakayım / mesaj atayım

28
darkodonnie, Erkek , 39 , İstanbul
Çocukken geçirdiğim bayramların bende pek bir anısı yok çünkü bayram gibi hiç geçmezdi. Ne bayramlık giysilerim olurdu ne de bayram ziyaretlerimiz. Şimdi ise tek istediğim kendi çocuğuma (ve muhtaç olan çocuklara) hep özlemle bahsettiğimiz bayram sevincini yaşatmak.
0 yorum kimler alkışlamış? itirafçıya bakayım / mesaj atayım

42
true@white, Kadın , 37 , İstanbul
Bayram benim için annemin dantel örüp aldığı ve defalarca diktiği siyah ayakkabılarım ve halamdan gönderilen kıyafetlerle mutlu olduğum, bir ihtimal babamın geldiği günlerdi. Annemin 2 değil 3 çeşit yemek hazırladığı, benim gidecek kimsemin olmadığı günlerdi. Yıllar içinde bizden utanan, bizle yürümeye bile tahammülü olmayan babamın yokluğu için nefret duymamdı. 23 yaşımda babama benzeyen bir adam için geri kalanı yakıp bir çocukla ortada kalmamdı. Ve şimdi bayram, 24 yaşımdan beri çalamadığım aile kapım ve ilk kızım için tavır alıp gitmediğim kaynana kapısıdır. Yalnızlıktır sadece yalnızlık. İncir çekirdeğini doldurmayacak hataları bırakıp geri dönün bayramlaşın. 11 senedir annesinin kapısını istenmediği için açamayan ben içimden ağlayıp dışımdan mutlu görünüyorum, siz yapmayın. Var ise anneniz babanız gidin. Ulaşmak istediğiniz tek kalmaksa yapmayın; ben oradayım ve burası mutlu bir yer değil.
1 yorum kimler alkışlamış? itirafçıya bakayım / mesaj atayım

17
Dianearbus, Kadın , 23 , İstanbul
Bankanın kredi kartıma tanımladığı limiti gördüğümden bu yana kendimden şüpheleniyorum. Benim farkında olmadığım bir gelirim mi var acaba?
0 yorum kimler alkışlamış? itirafçıya bakayım / mesaj atayım

18
dibevurmaküzereyim, Erkek , 30 , İstanbul
Bir anda bitti, çok hızlıydı ve evlenmekten çok çok daha hızlı ve kolay oldu. Meğer annesinin haberi olmadığında ve karışamayınca biz çok güzel anlaşabiliyormuşuz. Hayat bunu bana evlilik boyunca göstermese de boşanma sürecinde gösterdi.
0 yorum kimler alkışlamış? itirafçıya bakayım / mesaj atayım

16
niyeyalnızım, Erkek , 40 , İzmir
Otomatik ödeme talimatı vermemi zorunlu kılan bankaya, faturasız telefon hattımın numarasını verdim.
0 yorum kimler alkışlamış? itirafçıya bakayım / mesaj atayım

44
yoğunlook, Erkek , 34 , İstanbul
13 saat 9 dakika önce gönderdi.
Yeni formalar, yeni stat ve kombineler. Alırsam ödeme de sıkıntı yaşar mıyım düşüncesi günlerdir beynimi, banka hesaplarımı kemiriyordu. Şimdi, formayı aldım, kombine tamam, para bitik. Geriye bir tek evi neden boyatamıyoruzun cevabını anneme vermek kaldı.
2 yorum kimler alkışlamış? itirafçıya bakayım / mesaj atayım


anasayfa | itiraf edeyim | platoniKİM
detaylı arama | mobil
. . .itiraf.com Workbench’in tescilli markasıdır.

Sosyal Bilgi İletişim Teknolojileri A.Ş
Kılıç Ali Paşa Mahallesi, Meclis-i Mebusan Caddesi, Dursun Han. No:23 Kat:3
Salı Pazarı, Beyoğlu / İstanbul

© itiraf.com'da yer alan itiraflar izin alınmadan hiçbir mecrada yayınlanamaz.

Genel Kurallar    |   Bizimle çalışmak için: ik@workbenchteam.com

itiraf.com: Türkiye'nin en çok haber olan web sitesi