28 Şubat 2015 Cumartesi
Rumuz
Parola

Tüm itiraflar >  Bugün |  7 Gün |  30 Gün |  365 Gün    rss atom Google a ekle
24
maddeilemana, Kadın , 39 , İstanbul
Çok yoğun bir eğitim araştırma hastanesinde doktorum. Malum, sağlık hizmeti acil poliklinik dışında randevu ile. Randevu bulamayıp gelen, rica eden hastalara kıyamıyorum, mali durumu benden iyi görünenlere bile "Yazık, bir sürü yol parası vermiştir" düşüncesi beni kemiriyor, hepsine bakıyorum. Tabi bir hayli beklemek zorunda kalıyorlar. Sonra da çok beklettim, bir de randevulu hastaların vaktinden çaldım diye vicdan azabı duyuyorum. Yoğunluğu sebep gösterip bakmazsam da sonradan keşke baksaydım diye vicdan azabı duyuyorum. Sanırım vicdan azabı duymak için bahane arıyorum. Bir türlü ortayı bulamıyorum.
3 yorum kimler alkışlamış? itirafçıya bakayım / mesaj atayım

24
cehenneminendibi, Kadın , 48 , Antalya
Yıllardır dönem dönem yaşadığım ve her türlü psikiyatrik tedaviye rağmen kurtulamadığım depresyonumun tekrar nüksettiği dönemde, acılarıma son vermek adına ölmeye karar verdim. Bunun için intertnetten 3 ay boyunca araştırma yaptım ve etkili ama az acı verecek bir maddeyi kullanmaya karar verdim. İşlerimi ayarladım. Borçlarımı ödedim. Annemin evine gittim, evi temizledim, duşumu aldım. En sevdiğim eşofmanımı giydim. Zehirili maddenin yan etkileri olan bulantıyı önlemek için, baş dönmesi ve ağrısı için, kas kasılmalarına engel olmak için ve de uykuda ölmek için biraz alkolle beraber uyku ilacını da uygun sıra ile içtim. Ortamın asitik olması ve kana çabuk karışması için de asiti bir içecek içmeyi ihmal etmedim. Televizyon seyreden anneme iyi geceler dileyip, yatağıma uzanıp uykumun gelmesini bekledim. Ne kadar süre geçti bilmiyorum ama aniden kusmayla yataktan kalkıp banyoya gittim ve içimde ne varsa kustum. Banyoyu ve holü zoraki, gücüm yettiği kadar temizledim ama odamı temizleyecek gücüm kalmadığımdan kendimi yatağa zor attım. Ertesi gün öğlen annemin sesi ile uyandım. Annemin ilk dediği şey "cehenneminendibi, şu yerdeki bu kum gibi şeyler de ne? Annem ne kustuğumu, ne neden o kadar uyuduğumu ne de komodinin üzerindeki bir ton ilacı farketmedi. Yaşadığım acııyı ve bıkkınlığı farketmediği gibi. Hani anneler hissederdi, o ise "Gece kustum" dediğimde umarsamaz bir halde "Haber verseydin ya" deyip yine televizyonun başına geçti. Ben de eski yaşantıma. Demek ki, yanında annen bile olsa insan kimsesiz olabiliyor, rahatlıkla sen ölüm yolculuğuna çıkmışken o televizyon izliyebiliyormuş. Zalimsin ey hayat!
2 yorum kimler alkışlamış? itirafçıya bakayım / mesaj atayım

8
muymusum..., Kadın , 34 , Manisa
Bazen heyecanla bir şey anlatırken dinleyenlerin heyecanlı gözlerle bana bakması beni inanılmaz gaza getiriyor. O benim basit hikayem bazen abartılıp, eklenip, biçilip benim tarafımdan bambaşka anlatılılabiliyor. Hatta bazen hikaye o kadar enteresan bir noktaya ulaşıyor ki hayran kalıp izlesem mi yoksa yalanıma utansam mı bilemiyorum.
1 yorum kimler alkışlamış? itirafçıya bakayım / mesaj atayım

20
serrkann, Erkek , 38 , Bursa
Amcam ve babam ile birlikte bayram ziyareti için yakın zamanda felç olmuş komşumuza ziyarete gitmiştik. Odaya girdiğimizde komşumuz öylece hareketsiz yatıyordu. Eşi ve oğluyla birlikte odada sohbet edip sağlık durumu hakkında bilgiler aldık, çayımızı içtik, tatlımızı yedik, yaklaşık yarım saat sonra kalkıp gidecekken durumdan şüphelenen babam komşumuzun nabzını yokladı, maalesef nabız atmıyordu. Hemen sağlık ekiplerine haber verdik, geldiler ve yaptıkları kontroller sonucunda 1 saat kadar önce vefat ettiğini söylediler. Resmen bir ölünün yanında oturup sohbet ettik, hala aklıma geldikçe kötü oluyorum.
0 yorum kimler alkışlamış? itirafçıya bakayım / mesaj atayım

11
boncukluankarakedisi, Kadın , 42 , Ankara
Gözlerimin içine şehvetle bakıp "Bu yaşta beni nasıl böyle tahrik edebiliyorsun?" dedi. Önce onunla bir güzel seviştim sonra eline yastıkla yorganı verip yan odaya yolladım. Bu kez verdim dersini!
2 yorum kimler alkışlamış? itirafçıya bakayım / mesaj atayım

15
vodka_leamon, Erkek , 29 , İstanbul
Binadaki boş katı stüdyoya çevirmek için patronu ikna etmeye çalışmak 2 gün. Gerekli malzemeleri toplamak için İstanbul'u semt semt dolaşmak 2 gün. Tek bir usta çağırmadan tüm dizaynı yapmak 1 hafta. Kendi zevkine göre hazırladığın ortamda özgürce çalışmanın verdiği mutluluk ütopik...
0 yorum kimler alkışlamış? itirafçıya bakayım / mesaj atayım

10
sazanhavaifisek, Erkek , 34 , Yurtdışı
Kendim dahil çevremdeki insanların önyargılarına dayanarak, bir ilişkide erkeğin aldatmaya daha meğilli olduğunu savunurdum. Hatta şahsım adına bile konuşmuş olsam, hiç aldatmışlığım olmamasına rağmen, kesinlikle aldatmayacağımın garantisini veremezdim. Sevgilim için ise tamamen zıt düşünceler içerisindeydim, ta ki son yarım senede 2 farklı kişiyle beni aldattığını öğrenene kadar. Sanırım önyargılarımızı tekrar gözden geçirmemiz gerekiyor.
2 yorum kimler alkışlamış? itirafçıya bakayım / mesaj atayım

8
benhalaoldum, Kadın , 38 , Ankara
Her altı ayda bir yaptırmama rağmen hala meme muayenesinde renkten renge giren bir ben, bir de "Ya bu sefer kanser teşhisi konursa?" diye beni benden alan bir annem var.
0 yorum kimler alkışlamış? itirafçıya bakayım / mesaj atayım

15
generationext, Kadın , 35 , Ankara
buzgibi 'ye ithafen. Boşanma kararı aldık. Ne giden yıllarım, ne öfke ne de nefret... Aklıma gelen ilk şey, artık doktorama vakit ayırabileceğimdi. Üniversitenin ilk günü gibi de heyecanlıyım!
0 yorum kimler alkışlamış? itirafçıya bakayım / mesaj atayım

13
idros, Erkek , 39 , İstanbul
Yazıhaneyi açtığımdan bu yana müşavirliğini yaptığım ithalatçı bir arkadaşım var. Öyle ciddi bir davası da olmadı bugüne kadar. Alacak verecek meseleleri, sözleşmeler derken bugüne geldik. Adam, düzenli olarak danışmanlık ücretimi ödüyor. Geçen hafta şirketten aradılar, acil görüşmemiz gerek dediler. Gittim, gümrük bunlara ithalattaki beyan hatası yüzünden yüklüce ceza kesmiş. Dava açılması lazım, olay basitçe çözülebilecek gibi de değil. Millet panik içinde tartışırken ben mutluydum, sonunda işe yarayacağım diye!
0 yorum kimler alkışlamış? itirafçıya bakayım / mesaj atayım


anasayfa | itiraf edeyim | platoniKİM
detaylı arama | mobil
. . .itiraf.com Workbench’in tescilli markasıdır.

Sosyal Bilgi İletişim Teknolojileri A.Ş
Kılıç Ali Paşa Mahallesi, Meclis-i Mebusan Caddesi, Dursun Han. No:23 Kat:3
Salı Pazarı, Beyoğlu / İstanbul

© itiraf.com'da yer alan itiraflar izin alınmadan hiçbir mecrada yayınlanamaz.

Genel Kurallar    |   Bizimle çalışmak için: ik@workbenchteam.com

itiraf.com: Türkiye'nin en çok haber olan web sitesi