23 Ekim 2014 Perşembe
Rumuz
Parola

Tüm itiraflar >  Bugün |  7 Gün |  30 Gün |  365 Gün    rss atom Google a ekle
24
etamenanki, Erkek , 39 , İstanbul
Evliliğin en kötü yanı başkasına aşık olmak, mecburiyetten ayrılmak ve arkasından doya doya yasını bile tutamamakmış. İnsanın dilinin ucuna Sezen Aksu'nun "Deli gözlerin gelir aklına, gülüşün öpüşün iç çekişin gelir" sözleri geldiğinde mırıldanamamak bu kadar mı acı verir?
0 yorum kimler alkışlamış? itirafçıya bakayım / mesaj atayım

25
siteninprensesi, Kadın , 41 , İstanbul
Annemle kavga ediyoruz, sesler yükseliyor. Annem "Ben iyi bir anneyim, sana ben baktım. Fabrikalarda mı çalıştın sanki?" diyor. Birden susuyorum, doğru söylüyor çünkü. 17 yaşımdan beri çalışıyorum, bir tek fabrikada çalışmamışım.
0 yorum kimler alkışlamış? itirafçıya bakayım / mesaj atayım

14
m44XX, Erkek , 54 , Ankara
Giyecek pantolonum kalmadı diye mağazaya gidiyorum.Her seferinde (3-4 kilo fazlam var) nasıl olsa kilo vereceğim diye bir beden küçük alıyorum. Gardropta hiç giyilmemiş pantolonlar dururken ben gene eski pantolonlarla idare ediyorum. Bakalım kendimle nereye kadar inatlaşacağım.
0 yorum kimler alkışlamış? itirafçıya bakayım / mesaj atayım

16
itirafedeyimm, Erkek , 41 , İstanbul
O kadar çok borcum var ki, önümüzdeki şu birkaç yılı kazasız belasız, kafayı yemeden, depresyona girmeden atlatırsam eğer bu dünyanın kaç bucak olduğunu ölçmek istiyorum.
0 yorum kimler alkışlamış? itirafçıya bakayım / mesaj atayım

18
_oh_beaa_, Kadın , 27 , İzmir
Aylarca yapılan spor ve diyet sonrası verilen 10 kilo. Ancak eş de dahil olmak üzere çevredeki herkesten alınan ortak tepki: "Kilo sana çok yakışıyordu, acil olarak tombul yanaklı günlerine geri dön." Benim sporda bin bir zorlukla döktüğüm terlerin, iç geçirip yemediğim tatlıların mükafatı bu mu olacaktı? Ben artık oynamıyorum arkadaş!
3 yorum kimler alkışlamış? itirafçıya bakayım / mesaj atayım

17
smilel, Kadın , 29 , İstanbul
Seni yurtdışından Türkiye'ye geri getiren uçağın pilotunu, itiraf yazmana neden olan metrobüsün şoförünü, itirafını yayınlayıp tanışmamızı sağlayan editörü... Bir şekilde hayatıma girip aklımı başımdan alıp gitmeni sağlayan herkesi öpeyim! Bundan sonra ben eski ben değilim. Hiç bu kadar yorgun, bitkin, umutsuz, hayata küsmüş hissetmemiştim...
0 yorum kimler alkışlamış? itirafçıya bakayım / mesaj atayım

56
Black.Eagle34, Erkek , 31 , İstanbul
Ben yedi yaşındaydım, o daha sekiz aylıktı. Annem pazara gitmek için komşuya bırakmıştı biz üç kardeşi. Komşu teyze ona bakarken ocaktaki yemeğine bakmak için onu, seksenli yıllarda yaşayanların bildiği yerden hayli yüksek divanın en dip köşesine bırakıp mutfağa geçmişti. Ben tam karşısındaki kanepede oturuyordum. Sonra gülümseyip emekleyerek divanın üzerinden bana doğru gelmeye başladı, ben çocuk aklım ile ne olduğunu idrak edemeden düştü. Hatırladığım tek şey düşüş anı ve kafasını hafifçe yukarı kaldırmasıydı düştüğü yerden. Komşu teyze hemen elini diline atmış, ambulans çağırmıştı. En son gece yarısına doğru annem ve babam eve ağlayarak yalnız dönünce anlamıştım onu kaybettiğimizi. Aradan tam 25 sene geçti. Geçen gün İzmit'de işim bitince hiç gitmediğim mezarını bir saate yakın aradım buldum. Yıllardır kimse tarafından ziyaret edilmediği için çok bakımsız kalmış. Üzerindeki dikenleri, yabani otları temizledim, bir güzel yıkadım temizledim. Sonra onunla konuştum. 25 yıldır hiç gelmediğim için kendimden utandım. Evet belki hiç oyun oynamadık, hiç abi kardeş kavgası etmedik ama sen benim kardeşimsin. Sana söz veriyorum bundan sonra fırsat bulduğum her an geleceğim yanına...
5 yorum kimler alkışlamış? itirafçıya bakayım / mesaj atayım

25
vvvvvallahabak!!, Erkek , 29 , Avusturya
Babamın bir arkadaşının çok eski harabe bir evi vardı. Kimsenin oturmadığı evin ikinci kat kırık penceresinin eşiğine dayanmış, eski bir saz gözüme çarpardı. Aylarca her geçtiğimde baktım. Eczaneden utana sıkıla istediğim paket lastikleriyle ya da ateşte eriterek soyduğum kablo telleriyle yaptığım tahta sazların yanında bu saz bir rüya gibiydi. Çamaşır tokacına taktığım teller de, çamaşır yıkanacağı gün sökülür, sonra geri takılırdı. Nihayet babam arkadaşına söyleyip o sazı bana getirdi. İlk öğrenmemi istediği türkü de, "Dokunma keyfine yalan dünyanın" idi. Babam saz alamadı belki ama buldu bir şekilde. Şimdiki çocukların bu kadar imkan içinde müzik kurslarına gitmemek için bin takla atmalarına ve ardiyelerde çürüttükleri müzik aletlerine üzülüyorum. Çok şey kaybediyorlar.
1 yorum kimler alkışlamış? itirafçıya bakayım / mesaj atayım


anasayfa | itiraf edeyim | platoniKİM
detaylı arama | mobil
. . .itiraf.com Workbench’in tescilli markasıdır.

Sosyal Bilgi İletişim Teknolojileri A.Ş
Kılıç Ali Paşa Mahallesi, Meclis-i Mebusan Caddesi, Dursun Han. No:23 Kat:3
Salı Pazarı, Beyoğlu / İstanbul

© itiraf.com'da yer alan itiraflar izin alınmadan hiçbir mecrada yayınlanamaz.

Genel Kurallar    |   Bizimle çalışmak için: ik@workbenchteam.com

itiraf.com: Türkiye'nin en çok haber olan web sitesi