image description
ZıpıRım
Erkek, 32, Ankara

Kız çıkmadı

Hidroelektrik santral testinde, telsizden, "Barajdan suyu verdik, gelin gibi geliyor." diye anons geçen şantiye şefidir. Borulardaki patlakları görüp "Sizin gelin kız çıkmadı, boruda patlaklar var, suyu kesin!" diye anons geçen salak benim. "Santral'e geliyorum ZıpıRım, bütün deliklerini kapatacağım." diye anons geçen de genel müdür olur.

image description
çimengözlükız
Kadın, 37, İstanbul

Anne kontrolü

Bir seminer için Antalya'ya davet edildim ve hazır bu yıl tatil de yapmadığımdan, ailemi de yanımda götürdüm. Toplantı salonunun en tenha yerine annemi oturttum, adımın anons edilmesiyle beraber de kendimden emin bir tavırla kürsüye doğru ilerledim. Salona doğru yüzümü dönüp ilk cümlem için derin bir nefes çektiğim anda, annem yanımda bitiverdi. Yakamı düzeltti, sanki yakama saçımdan kepek dökülmüş gibi şöyle güzel bir silkeledi, elleriyle kaşlarımı yukarı doğru kaldırdı, saçımdaki bukleleri kabartır türden sakil bir hareket yaptı, arkamı döndürüp garip(!) bir şey var mı diyerek şöyle bir baktı ve "Hadi çocuğum sorun yok, sen başla." dedi. Kısa bir sessizliğin arkasından salondan kıkırdama sesleri yükseldi. Kısacası s.çtık!

image description
ciwciw82
Kadın, 35, İzmir

Sarışınlar ailesi

"Öldüğümde ilk önce evi sil süpür, sonra bana güzel bir şeyler giydir. Ondan sonra insanlara haber ver." diye vasiyet eden bir annem ve "Temizlikçi bulmaya kalksam ceset kokar mı o zaman diliminde?" diye düşünen genetik mucizesi bir bünyem var.

image description
canselhanım
Kadın, 34, İzmir

İlk aşk

3 yaşındaki miniğim okulunda 6 yaşında yakışıklı mı yakışıklı bir erkeğe(!) aşık oldu. Akşamları onu özlüyor. Ben de aşka aşık olan bir anne olarak bu durumuna saygı gösterip geçenlerde okuluna gittim. Damadımla(!) kızımı binbir numarayla bir araya getirip sarmaş dolaş resimlerini çektim. Şimdi kızım onu özlediği her an telofonumun bir tuşuna basıyor. Çok mutluyuz, çok...

image description
curegirl
Kadın, 32, Ankara

Ahh annem

Annemle Arap Alevisi olan birinin düğününe gitmiştik. Giderken okuduğum bazı şeylere dayanarak anneme "Hristiyanlığa yakın inançları varmış" demiştim. Düğüne gittiğimizde ev sahiplerinin boynunda haç olması üzerine anneme "Sana hrıstiyanlığa yakın olduklarını söylemiştim" dedim. Annemin cevabını aynen aktarıyorum. "Belki onlar Hristiyan alevisidir." Yok annecim yok onlar yahudi sünnisi...

image description
nevmit
Erkek, 26, İstanbul

Öğrencisin sen

Eğer gecenin 12'sinde çöpün kenarında gördüğün tekli koltuklara oturup önce deneme kontrol yapıyor sonra sırtlayıp evine götürüyorsan sen gurbette okuyan bir öğrencisindir.

image description
budaensonmoda
Erkek, 33, İzmir

Babam ve ben

Haftabaşında beraber olduğum kadının, geçen seneye kadar babamla dost hayatı yaşadığını üvey annemden öğrendim. Ya artık kadınlardan daha çok korkmalıyım ya da bu muhit babamla bana dar gelmeye başladı.