image description
thelovedoctor34
Erkek, 41, İstanbul

Büyük hayal

Arkadaşım benden prezervatif istedi, ben de arabadan alıp verdim. Ertesi gün "Hayallerimi yıktın, bu küçük geldi." dedi. Büyük olanı ile ne hayali varsa artık! Kimseye iyilik yapmayacaksın, adam bunalıma soktu beni durduk yere.

image description
tadalafil
Erkek, 39, İstanbul

Hoşgeldin Ramazan

İlk iftar için arkadaşlarımızı eve çağırdık. Huşu içinde ezanın okunmasını bekledik. Arada ramazanın önemi üzerine konuşmalar yaptık. Ezan okunup da yemek için kimse acele etmeyince ortaya çıktı her şey. Masada kimse oruçlu değilmiş. Hiçbir şeye değil de, bir saatten fazla pide kuyruğunda beklediğime yanıyorum.

image description
hatsprnet
Kadın, 51, Konya

Yasaklar

Son günlerde okulumuzda yanıtlanamayan sorular; 1) Müdür yardımcısının tuvalete giderken taşıdığı torbada oda spreyi mi var? 2) Matematik öğretmeni çatıya çıkan merdivende mi eteğini yırttı? 3) Rehber öğretmen odasında yaktığı tütsülerden mi zehirlendi? 4) Okul aile birliği başkanı oda kapısının altındaki boşluğu niçin paspaslarla kapatıyor? 5) Bazı öğretmenler, öğrenci servis araçlarının arkasına neden çömelerek mevzileniyor? 6) Hizmetli personel kalorifer yanmadığı halde neden sık sık kalorifer dairesine girip çıkıyor? Şahsen ben bu soruların yanıtları ile sigara yasağı arasında bir bağlantı kuramıyorum. Kurabilene de aşkolsun!

image description
idrakyolları
Kadın, 40, İstanbul

Yaza girerken

Arkadaşımla birlikte internette işimizle ilgili bir konu araştırıyoruz. Hangi siteye girsek, kenardan inceltici, sıkılaştırıcı, selülit kremleri gibi ürünlerin reklamları ile birlikte ürünün kullanıldığı bölgeyi gösteren kadın fotoğrafları çıkıyor. Bir, iki derken arkadaşımdan yorum gecikmiyor: "Aaa yeter ama, her sayfada g.t, bacak! İşimiz gücümüz var canım..."

image description
jasmine73
Kadın, 45, İstanbul

Oldu olacak

Her şey 10 cm'lik bir kalebodurun çatlamasıyla başladı. O ince çatlağın altındaki kumlar elektrik süpürgesine çekildi. Sonra yandaki kalebodurların da altları boşalıp, tıngırdamaya başladı. Alttaki komşu sesten rahatsız olup, şikayete geldi. Önce bulunduğu bölge olan mutfağın zeminini, sonra eşik olmadığı için holleri, en sonunda da küçük tuvalet ve banyoyu da yaptırmaya karar verdik. Oldu olacak, kullanmadığımız küçük tuvaleti banyonun üzerine alalım dedik. Duvarlar da yıkıldı ve fayanslar, 3'lü set derken, inşaat 2 ay sürdü. Sonuç; kocaman bir banyo ve madem kocaman olmuş, bari jakuzi de alalım diye verilen bir karar ama masraflardan kalmayan para yüzünden, eskisinden bile daha küçük bir küvet.

image description
yüreğimebasabasa
Kadın, 36, Sinop

İhtiyar çocuk

Annemin en büyük isteği, oturma odasına küçük tüp koyup, üstünde tencerenin kapağı açık mısır patlatıp olanları izlemekmiş. 65 yaşından sonra çocuklaşmak bu olsa gerek. Artık yapacağız bir gün...

image description
sendeğilarkandaki
Erkek, 29, Ankara

Aç mı kalsaydım

Yatağımın altından bir tabak küflenmiş pilav üstü fasülye çıktığından beri annem bir daha alkol alırsam hakkını helal etmeyeceğini söyleyip duruyor. Temizlik yaparken karşılaştığı manzaradan sonra açıklama olarak söyleyecek bir şey bulamayıp "Ya sen karışma benim işime, geceleri birer kaşık alıyordum ben ondan." demeseydim belki bu kadar katı olmazdı.

image description
KaderKurbanıKadın
Kadın, 47, İzmir

Tat arayışı

Lisede okurken; okulun sokağında, köşede bir pideci vardı. Mahalle arasında, sıradan bir yerdi. Okul harçlıklarımızı biriktirip, arada sırada arkadaşlarla birlikte orada pide yerdik. Aradan 24 sene geçti. O zaman yediğim pidelerin tadını, gittiğim çok ünlü pidecilerde bile bulamadım. Arayışım inatla devam etti, fakat bulamadım. Hırs yaptım, hala açık olan o okul köşesindeki pideciye tekrar tekrar gittim. Ama nafile... 24 sene önceki tadı yine bulamadım. O pidelerin tadı; yaşadığımız okul ortamı, arkadaş ortamı ve gençlikten kaynaklanıyormuş. Bunu geç de olsa anlamış oldum.