image description
rixy
Kadın, 37, Antalya

Düğün bitti umutlar paydos

Geçen hafta gittiğim düğünde gelinin babası takılan takıları eksik buldu ve pistte olay çıkardı ya, sonra panikle ve şaşkınlıkla herkes kaçıştı ve düğün bitti ya, sonradan öğrendik ki gelinin babası ertesi gün kızını boşatmış ya; evliliğe dair şu kadarcık umudum ve sempatim kalmadı ya!

image description
9meltem80
Kadın, 39, İstanbul

Bize de gel

Akşam oturmasına bize gelen yengem, hal hatır faslından sonra 'Neden hiç bize gelmiyorsun?' diye sitem etti. Arkadaşlarımda kalma olayını biraz abartmış olmalıyım ki; ben daha ağzımı açamadan annem cevabı yapıştırıverdi. 'Valla bize de pek gelmiyor.'

image description
aşkböcüğüyüm
Kadın, 42, İstanbul

Reklamlar

Epilasyon aleti, ağda, selülit kremi ve saç boyası reklamlarını arka arkaya izleyen erkek kardeşimden müthiş yorum: "Şu kadınlar da ne problemli şeyler, iyi ki erkek olmuşum."

image description
(X)
Erkek, 37, İzmir

Şeytan taşlama

6. sınıftaki kız öğrencilerim "Hocam, Hakan sürekli bize taş atıyor." diye şikayete geldiler. Hakan'ı çağırdım, "Oğlum niye kızlara sürekli taş atıyorsun?" diye sordum. El cevap; "Hocam şeytan taşlıyorum!" Çok erken yaşta uyanmış olaya bu çocuk...

image description
teasing
Erkek, 37, KKTC

Çarşı

O çok sevdiğim Beşiktaş'ımın tek taraftar grubunun kapanması haberini duyduğumdan beri, nerede bir "çarşı" kelimesi duysam gözlerim doluyor, aynı şu an olduğum gibi. Sevgilimi bile böyle bir aşkla sevmemişimdir herhalde, ki bu zamana kadar gözlerim hiç bu kadar dolmadı.

image description
marconi
Kadın, 52, İstanbul

Miras

Yeni evimize taşındığımız günlerde, kızımızın dolapta duran özel bir kutu dikkatini çekti. Ne olduğunu sorduğunda bir an tereddüt etmekle beraber, bilmesinin hiçbir sakıncası olmadığını düşünüp "Babanla benim bir birimize yazdığımız mektuplar, şiirler ve ses kasetleri var içinde..." dedim. Büyük bir merakla "Bakabilir miyim?" diye sordu. "Tabi." dedik ve üçümüz de yere oturup kutunun içindekileri tek tek çıkardık. Mektupları okuması için henüz yaşı küçük olduğu için, şiirlerin bir kısmını okuduk. Gözleri ışıl ışıl bir babasına bir bana bakıp durdu. Her okuduğumuz şiir sonrasında da hazine bulmuş gibi bizi öptü. O an anladım ki, bir anne babanın çocuğuna bırakabileceği en güzel miras, mutlu anne-baba hatırası, aşk ve sevgi dolu bir ev ve elbette aşkın gerçekten olduğunun kanıtı. Umarım o da bir gün en az benim kadar şanslı olur bu konuda.

image description
gaddarkerim79
Erkek, 39, Ankara

Sıfırlara dikkat

@fiola'ya ithafen. İlk çalıştığım köyde, çocuklara sonu sıfırlı sayıları zihinden çarpmayı öğretiyorum. ''Sıfırları yok sayalım, önce tek basamaklı sayıları çarpıp sıfırları ekleyelim.'' diyorum ve birkaç örnekle açıklıyorum konuyu. Ardından öğretmenlikteki acemiliğimi belli edercesine, hayali davar çobanı olmak olan öğrencime soruyorum. ''20x20 kaç eder Süleyman?'' Süleyman'ın cevabı ''Örtmenim sıfırları gapatırık, iki kere iki dört ider, dördün g.tüne iki sıfır goyarıhk dörtyüz ider.'' oluyor. @fiola senin halan ya benim çalıştığım köyden ya da Anadolu'da g.t kelimesi sırt, arka anlamında kullanılıyor.

image description
nevarnoldu
Kadın, 29, İstanbul

Bilerek, isteyerek

Yaklaşık 2 saat süren hummalı çalışmanın sonunda Excel tüm iyi niyetiyle sorar: "Değişiklikleri kaydetmek istiyor musunuz?" Zihinsel engelli küçük nevarnoldu (21) hür iradesiyle cevap verir: "Hayır!"

image description
pilim.bitti
Kadın, 31, İstanbul

Gol

Futbol sevdalısı kocama derdimi anlatmanın yolunu en sonunda buldum. Maç anlatan spikerlerin kullandığı ses tonuyla konuşunca beni tek seferde anladı. Demek ki adamın dilinden anlamak gerekiyormuş.