image description
superisi814
Kadın, 39, Yurtdışı

Bir güzel ağladık

Büyük dayımın eşi öldüğü gün ailede bir şok ve matem havası var. İki yengem kendi aralarında konuşuyorlar; "Akşam bize gidelim." diyor yengelerden büyük olanı, "Sen anlat ben ağlayayım sonra ben anlatırım sen ağlarsın..." Yapıyorlar mı? Evet. Sabahki yorumları; "Anam bir güzel ağladık bir güzel ağladık ki sormayın..."

image description
ruger
Erkek, 57, İstanbul

Hayat temposu

Kısa bir süre önce 30 yıllık arkadaşımı kanserden kaybettik. Hastalığı ve ölümü, 3 ay gibi kısa bir sürede oldu. İzmir'de yaşıyordu, ölüm haberini alıp hemen yola çıktım ama tabutu mezara indirilirken yetişebildim. Toprak atılmaya başlandığında, başka bir mezarın duvarına oturarak düşünmeye başladım. 48 yaşındaydı ve her sene yeni bir proje üretirdi, daha 6 ay önce İstanbul'a geldiğinde küçük bir otel projesinden bahsetmiş ve planlarını göstermişti bana. Ne için çalışıp çabaladığımızı düşündüm. Hırs mı, hayatta kalma mücadelesi mi, rahat yaşamak mı, çocuklarımıza gelecek sağlamak mı; hangisi? 50 yaşıma az kala, hiçbir şeye değmeyeceğine karar verdim. Ama aradan üç gün geçmeden, aynı tempoyla çalışmaya devam ediyorum. Keşke her şey düşüncelerimiz kadar kolay olabilse!

image description
kefalmiyimlen
Erkek, 38, Samsun

Ne götürsek acaba

Sevgili karımı orucun etkilerinden olsa gerek akşam restorana yemeğe rezervasyon yaptırdıktan bir süre sonra, "Giderken elimiz boş gitmeyelim, hangi tatlıdan götürelim?" diye kara kara düşünürken yakaldım.

image description
ruger
Erkek, 57, İstanbul

Babalar

Babaları ölen 3 kardeş kalan daire için birbirlerine girip kavga ettiler. O kadar ki ölümle tehdite varan büyük olaylar oldu. Tapu kayıtları gelip de dairenin daha önce bir hayır kurumuna bağışlandığını gördüklerinde ise birbirlerine sarılıp ağladılar. "Babam beni hiç anlamadı..." diyenlere; onlar evlatlarını çok iyi tanır ve gelecekte olacakları da bilirler.

image description
thirdedition
Erkek, 48, Ankara

Çalışkan karınca

Birçok meslektaşımın tuhafına gitse de, şu günlerde işyerine en erken ben geliyorum, en geç ben ayrılıyorum; zira yeni ev buluncaya kadar ofiste kalmaya kararlıyım. Bir de duş ve çamaşır işini halletsem süper olacak.

image description
altınüstün
Kadın, 37, Ankara

Magmadayız bekleriz

Kalabalık bir aile ortamında yaşlı amca, haberlerde çıkan siyasetçiye "pez..k" diye sövüyor. 4 yaşındaki çilli, "Pez..k ne demek baba?" diyor. Çok alakasız bir şey söylemeyin, uyarısı gelince "Kadınla erkeği buluşturan kişi" açıklaması yapılıyor. Ortam yumuşadı derken bomba soru geliyor: "Anne babamla senin pez..venginiz kim?" O an magma tabakası çiçek gibi açılıyor, çocuklar hariç herkesi yutuyor...

image description
starlin
Erkek, 34, İzmir

Teşekkürler

Artık hayata daha pozitif bakıyorum. Günler güzel başlıyor, güzel bitiyor. Milyonları aşan bir ailem olduğunu hissediyorum; uçurumun kenarındayken başladığım yere, en başa, en temiz noktaya geri döndüren. Sağolun itiraf.com ahalisi. Günlerdir beni merak edip durumumu sordunuz, akıllar verdiniz. Benimle birlikte çıkış yolları aradınız, belki benimle birlikte ağladınız. Kiminiz evinin kapılarını açtı, kiminiz ablam oldunuz; kiminizin küçük prensi, kiminizin evladı oldum. Beni yalnız bırakmadınız. Bana bir kez daha ülkem insanını anlattınız. İyi ki varsınız itirafçılar, hepinizi seviyorum. Merak etmeyin artık dimdik ayaktayım ve hiç bir yere gitmiyorum. Hepinize teşekkürler...