image description
AmyLee332
Kadın, 29, İstanbul

Babalar günü

Yaklaşan babalar günü sebebiyle annem misilleme planları içerisinde. Babama, babalar günü hediyesi olarak tencere takımı(!) alacakmış. Babacığım, bunu şimdiye kadar öğrenmeliydin; bir kadın asla unutmaz!

image description
kutu_kola
Erkek, 32, Ankara

Kadınlar

Haftasonu arkadaşımı köpeğini gezdirirken gördüm. Köpeğin yanına gidip biraz sevdikten sonra, köpeğin zayıflamış olduğu dikkatimi çekti. "Sen zayıfladın mı?" diye sormamla hayvan yüzümü yalayıp, kuyruğunu sallamaya başladı. Evet aynen tahmin ettiğiniz gibi, köpek dişiydi. Demek ki neymiş? Köpek ya da insan fark etmiyor, dişi her şekilde dişi...

image description
_Joey_
Erkek, 34, İstanbul

Vardır

Bankamatikten para çeken ama parayı makinanın ağzında unutan, hatırladığında ise ihtiyacı olan birisi almıştır diye umut eden benden başka bir dolu insan vardır değil mi? Vardır, vardır...

image description
Haviye
Erkek, 31, İstanbul

Askerlik

Bu akşam birliğime teslim oluyorum. Sevgilim yok. Haliyle askere giderken, arkamda bırakacağım biri de yok. Öyle ya da böyle sevgilim yok. Mutluyum. En azından aldatılma riskim yok. Emret Komutanım!

image description
7kule
Erkek, 28, İstanbul

Şom ağızlı

"Sizin apartmana hırsız girmiş" dediler, "Bana ne kapılarını iyi kitleseymişler" dedim, laptop'ım çalındı. "Sizin mahallede araba bir çocuğa çarpmış" dediler, "Aman, doğurup doğurup salıyorlar sokağa" dedim, ufak kardeşim bir hafta hastanede kaldı. "Sizin mahalleden polisler dört kişiyi gözaltına aldı" dediler, "İyi olmuş, serserilerden temizlenmiş" dedim. Bu Cuma görüşünüze geleceğim dostlarım, unutulmadınız...

image description
RUmuzkabuğu
Kadın, 34, Elazığ

Daha da unutmam

Bir öğretmen arkadaşım özel direksiyon kursu alıyor. Hocası gaz fren ve debriyajı anlatmış: "Gaz ve fren çocukların gibidir onlara okşar gibi basacaksın, debriyaj da kayınvalide gibidir ona sonuna kadar basabilirsin"

image description
kingleo
Erkek, 27, Manisa

Pasaklı

Üç gün boyunca giydiğim, bir zamanlar kar beyazı olan gömleğime annemin yorumu; "Oğlum siyahları yıkıyorum bunu da atayım mı?" oldu. Sanırım yarın yeni bir gömlek giymeliyim.

image description
gaddarkerim79
Erkek, 38, Ankara

Sıfırlara dikkat

@fiola'ya ithafen. İlk çalıştığım köyde, çocuklara sonu sıfırlı sayıları zihinden çarpmayı öğretiyorum. ''Sıfırları yok sayalım, önce tek basamaklı sayıları çarpıp sıfırları ekleyelim.'' diyorum ve birkaç örnekle açıklıyorum konuyu. Ardından öğretmenlikteki acemiliğimi belli edercesine, hayali davar çobanı olmak olan öğrencime soruyorum. ''20x20 kaç eder Süleyman?'' Süleyman'ın cevabı ''Örtmenim sıfırları gapatırık, iki kere iki dört ider, dördün g.tüne iki sıfır goyarıhk dörtyüz ider.'' oluyor. @fiola senin halan ya benim çalıştığım köyden ya da Anadolu'da g.t kelimesi sırt, arka anlamında kullanılıyor.

image description
ohdünyavarmış
Erkek, 59, Antalya

Resimdeki hayvan

29 Ekim 2007 günkü Hürriyet gazetesinin bulmaca dergisinin orta sayfasındaki bulmacada Yavuz Bingöl'ün resminin altındaki soru cümlesi: "Resimdeki hayvan" Gerçi cevabı "Gergedan" çıkıyor ama.