image description
ZEN35
Kadın, 42, İzmir

Kadının hala adı yokmuş

Bekar adam, harcaması çok olur diye gizli gizli bankacı oğluşunun ceplerine para sıkıştıran annem, boşanmasını bir türlü affedemediği ablamdan geçen gün neredeyse kira istemeye kalkacaktı. Öyle öfkeli ki, torununu bile gözü görmüyor bazen. Kadın erkek eşitliği annelerin zihnine bile yerleşmemişken toplumdan ne bekleyebiliriz?

image description
strawberry_crema
Kadın, 28, Bursa

Cacık

16 CCK... plakalı araç önümüzde hatalı sollama yaparken, yurdum polisine takılıyor. "16 Cacık, gel bakalım şöyle, bu sıcaklarda cacığımız senden olsun." Rüşvetin "cacıklı" hali bu olsa gerek!

image description
BaşımınTacı
Kadın, 36, Eskişehir

Cahillik başa bela

"Bilmemnerenin köyünden muhtarın oğlu döşemeci olmuş, seni istiyor gızııım." dedi babaannem. Ama sonradan öğrendim ki oğlanın babası vazgeçmiş. Zira araştırma görevlisi ne demekmiş, öyle iş mi olurmuş, olsa bile araştırma görevlisine çok maaş verirler miymiş? Tahsil durumum oğlanınkine yetişmezmiş. Fena aşağılandım valla.

image description
asansördekiadam
Erkek, 33, İstanbul

Zayıflama ilacı

Geçen gün gazetede erkeklerle yemek yiyen kadınların yediklerine hemcinsleriyle yemek yiyenlerden daha çok dikkat ettiği, bu sebeple erkeklerle yemek yeme alışkanlığı yüksek olan kadınların daha zayıf olduğuyla ilgili bir haber okudum. Buradan 300-500 gram fazlası olan ve zayıflamak isteyen kadınlara sesleniyorum, birlikte yemek yiyecek birini arıyorsanız buradayım.

image description
hayır_tokum
Erkek, 44, Ankara

Eşini(zi) giderken tanırsın(ız)

Değer verdiğim bayan arkadaşım boşanıyor. Haliyle boşanmış biri olarak bu günlerde elimden geldiğince yanındayım. Kocasının ona yaptıklarına, ettiği küfürlere, yaptığı şovlara, tehditlerine, rezilliklerine tanık olduktan sonra kadınların erkeklere neden güvenmediğini hatta bazen neden nefret ettiklerini şimdi daha iyi anladım. Erkekliğimden utandım.

image description
pink_pitbull
Kadın, 29, İzmir

Temizlik

İçeceğimin koyulduğu bardak kirli çıktığı için değiştirmelerini istediğim hijyen belgeli restaurantta; "Biz sana pipetle iç demedik mi abla? Neden dinlemiyorsun bizi?" diye çemkiren garsonu da gördüm ya; hizmet sektörüne dair daha fazla bir şey görmek istemiyorum artık.

image description
DuruBuğu
Kadın, 35, Samsun

Yalnız gelin

Ayrılmamış olsaydık bugün nikahımız olacaktı. Peki ben bu alınmış nikah gününde ne yaptım? Kuaföre gidip makyajımı, saçlarımı yaptırdım, gelinlikçiye gidip önceden beğenip almaya karar verdiğimiz gelinliği giyip fotoğrafımı çektirdim. Nikah olmamış olabilir, ben gelinliğimi(!) giydim mi? Evet. Albüm için fotoğrafım var mı? Evet. Üzgün müyüm? Evet. İyi miyim? Hayır, hayır, hayır!

image description
zıpırkırometre
Erkek, 39, İstanbul

Anti-romantik

Kim demiş kadınlar romantizmden anlar diye? Kutup yıldızına bakarak güzel şeyler söyleyerek yaratılan romantik bir anın içine nasıl edilirmiş görsün herkes: "Ama orası uzay istasyonu değil mi?"

image description
kırmızı_maça
Erkek, 30, İstanbul

Olur böyle vakalar

Bugün bir kapkaç olayına şahit oldum. Daha doğrusu olay sırasında orada değildim ama yürüdüğüm sokakta hızla koşan bir adam ve onu kovalayanları görünce durumu kavradım. Yakalamaya çalışanların arasında takım elbiseli, iyi giyimli bir adam, "Hırsız vaaar! Tutun!" diye bağırınca, yanımdan geçmekte olan kapkaççıyı vurduğum omuz darbesiyle yere yıktım. Kalabalık yetişti ve adama meydan dayağı attılar. Ben ise kalabalığı dağıtmaya çalışırken, sokağın öbür ucundaki simitçi ve kanser hastası olan(!) oğlu için para toplayan dilenci gelip adamın kolundan tuttular ve "Tamam beyler, dağılın. Bundan sonrasını biz devralırız." dediler. Türk polisinden korkulur, her yerdeler.