image description
herşeye_mydonoze
Kadın, 46, İzmir

Yağmasan da gürle

Anısı olmayan bir ev istiyorum, geçmişin izlerini taşımayan. Bir spotçu çağırıp "Kaç lira düşünüyorsan onu ver" deyip anahtarı teslim etmek istiyorum. Öylesine yoruldum ki anıların izleriyle ve görünmeyen baskısıyla yaşamaktan, artık kendimi yenilemek ve yıllar sonra ilk defa kendim için bir şey yapmak istiyorum. Giderken yanımda sadece resimlerimi, kitaplarımı, bilgisayarımı ve bulaşık makinemi (çünkü çok güzel yıkıyor) götürmek istiyorum. Yeni eve yeni eşyalar almak, yeni bir sayfa açıp yeniden doğmak istiyorum. Bu fikrimi duyan kızım "Helal olsun sana anneciğim, yağmasan da gürle!" diyor. Susuyorum. Haklı, yıllardır kendimden öyle vazgeçtim ki, kızım bile bana inanmıyor artık.

image description
porselenadam
Erkek, 51, İstanbul

İkinci adam

Yıllardır tanıdığım bir kıza aşık oldum. Onun hayatına ikinci erkek olarak girebildim ama sadece. Tuhaf olan şu ki bana; "Seninle sohbet etmeye, birlikte zaman geçirmeye bayılıyorum. Sevinle sevişmek, kadın olduğumu hissettiriyor bana. Koynunda öpüş ve okşayışlarınla uyumak, hayatımın en huzurlu uykularını yaşatıyor bana. Ama sana aşık değilim. T'ye aşığım ben" diyor. Bu yüzden ne benden ne de T'den vazgeçiyor. T dediği de alkoliğin teki. Sinema okumuş ama çektiği tek kare yok. Danışmanlık diye bir meslek yapıyor ki aslında işsiz güçsüz adamın teki. Kızımızı zaman zaman dövmeye kalkışıyor. Kızımızın dediğine göre iktidarsızlık sorunu yaşıyor. Öyle benden daha yakışıklı filan biri de değil. Yaş desen benimle aynı. Yahu bu aşk denilen şeyin ne olduğunu bilen varsa Allah rızası için bir anlatıversin.

image description
polixenes
Kadın, 37, İstanbul

Konserve ağacı

Öğrencim yeni öğrendiği kelimeyi 3 kere yazmış ki unutmasın; "can opener: konserve açacağı, can opener: konserve uçacağı; can opener: konserve ağacı..."

image description
karbey_az
Kadın, 100, İstanbul

Nasıl kıydın annem ya

Evimizde doğalgaz sızıntısı olabilir şüphesiyle İgdaş'ı aradık. "1 saate kalmaz geliriz." dediler. Annem bir saatte ne olur ne olmaz diye birkaç eşyasını toplayıp apar topar abime gitti. Beni de tembihledi: "Sen bir yere gitme, evde kal ve görevlileri bekle." Ee anneniz sizi böyle sevince sözünden çıkamıyorsunuz tabii. Bekledim valla.

image description
lawyer0606
Erkek, 37, Ankara

Gel de gülme

İslamiyeti kabul etmiş ilk Türk boyu........ 'dır şeklindeki boşluk doldurma sorusuna "1.65" yazan öğrenciye sizce kaç verilir? Bence bu yaratıcı zeka 100 ile ödüllendirilmelidir.

image description
cast_iron
Kadın, 41, Ankara

Konu mankeni

Her gün işe giderken arkamdan bakan annem, günlerdir huzursuzdu. Sebebini sorunca, her sabah iş önlüğü giymiş bir adamın sabahları uzun uzun arkamdan baktığını, dakikalarca aynı noktadan ayrılmadığını söyledi. İşe giderken baktım da, yan taraftaki esnafın mankeniymiş. Anne, sen çok yaşa e mi!

image description
enamelpearl
Kadın, 36, Ankara

Anne yüreği

Köpeğimi sevmek üzere koşa koşa yanımıza gelen çocuğa annesi "Oğulcan, çabuk gel buraya, ısırma sakın köpeği!" diye bağırdı. Artık nasıl bir genetik varsa çocukta...

image description
deniz_kizi_
Kadın, 27, Ankara

Havale geçirmek

Havale için gittiğim bankada, yapacağım havalenin açıklaması yanlış olmasın diye iki üç kere tekrarlıyorum. "Burs havalesi(!) yazar mısınız lütfen" diye. Bankadaki zeka küpü kadın süper bir açıklamayla beni saatlerce güldürüyor. "Bursa valisi". Yok hanımefendi, Yalova kaymakamı!