image description
zigzig
Erkek, 31, Muğla

Eski sevgili

Eski kız arkadaşım(!) yolda karşılaştığımızda selam vermiyor, benimle konuşmuyor ve hatta beni gördüğünde başını öne eğiyor. Hele ki kocası yanındaysa aynı ortamda olmamızdan duyduğu rahatsızlık uzaktan bile belli oluyor. Tüm bunların nedeni ne mi? İlkokul beşinci sınıfta çıkmış olmamız!

image description
daggny
Kadın, 34, Gaziantep

Ödeme günü

"Ödeme ne zaman gerçekleşir acaba?" diye sorduğum teyze; "Güne girdim kızım, 10'unda sıra bana geliyor, 10'unda öderim" dedin ya, ellerinden öpüyorum senin!

image description
papucumunitirafçısı
Kadın, 34, İstanbul

Biyolojik geyik

Durakta dersane öğrencisi iki gence kulak misafiri oluyorum. Konuşurlarken biri 'memeli canlılar' diyeceğine 'memeli insanlar' diyor. Diğeri maden bulmuş gibi atlıyor. ''Oğlum, memesiz insanlar da mı var?'' Bizimki cevabı yapıştırıyor. ''Var tabii, mesela senin kız!'' Benim yeni nesilden umudum hep büyük olmuştur zaten.

image description
kelebek_olsam
Kadın, 39, İstanbul

Eşitlik

"Yarın bütün gün telefonum kapalı olacak, ben seni ararım" dedi. "Peki" dedim. Ertesi gün akşamüstü aradı ve "Neden beni aramadın bütün gün?" dedi. "Telefonum kapalı olacak demiştin" dedim. "Evet kapalıydı ama arasaydın mesaj gelirdi, aramamışsın, sen benden sıkıldın mı?" diye sordu! Hani kadınlardı böyle anlamsız kaprisleri yapanlar? Kadın erkek eşitliği buralara kadar geldi demek...

image description
ybkybk
Erkek, 31, İstanbul

Madonna

Yıllardır evli olan bir abimiz "Gençler, sakın evlenmeyin, gidin hayatınızı yaşayın. Hatta vizeler kalkmışken gidin birer Rus kızı alın illa evlenecekseniz onlarla evlenin" diye nasihatte bulunurken kendisine verilen "Abi, Rus kızları da 40 yaşından sonra çirkinleşiyor ama" cevabına tepkisini şöyle veriyor. "Ulan Ruslar çirkinleşiyor da bizimkiler Madonna'ya mı benzemeye başlıyorlar!" Susuyoruz...

image description
yerds
Erkek, 41, İstanbul

Nefsin terbiyesi

Lise yıllarında arkadaşlarla bir derginin ev tipinde olan irtibat bürosuna toplantılara gidiyorduk. O toplantıların birisinde çok sevdiğimiz bir abimiz ''Nefsi köreltmenin en iyi yollarından birisi de başkalarının pisliğini temizlemektir.'' diye bir cümle kurmuştu. Bu cümleden kendimce anlam çıkarıp, nefsim körelsin diye bir dönem boyunca gizli gizli okulun tuvaletlerini temizlemiştim. O zamanlar gerçekten saf ve temizmişim be!