image description
zodogandor
Erkek, 32, İstanbul

Biri beni durdursun

Başka bir şehirdeki sevgilimle, uzun bir süre geçirmek için aileme söylecek seyahat yalanı bulamadığımdan, aynı şehirdeki sevgilime evi aratıp; ''Oğlunuzu internetten yaptığı bir başvuru üzerine iş görüşmesine bekliyoruz.'' dedirttim. Ailemin apar topar ve bir umut, beni yolcu ettiği yolda, şerefsizliğimin sınırlarını düşündüm. Biri beni durdursun...

image description
hayataveda
Erkek, 45, Ankara

Paraya para dememek

Oğlumla heyecan içinde bilgisayar oyunu oynuyoruz ve kazanıyoruz. "Baba kazanıyor muyuz?" diye sorduğunda "Evet oğlum kazanıyoruz, artık paraya para demiyoruz." dediğim anda oyun durdu. Minik bakışlarda soru işaretleri ve "Peki baba artık ne diyoruz?" sorusu ardından gülmekten yere yatan ben ve kaybedilen oyun. Neymiş, herkese anlayacağı cümleler kurmak gerekliymiş.

image description
barbar_conan
Erkek, 50, ABD

Mesaj Alınmıştır

Üç ay önce evlenen arkadaşımla telefonda konuşuyoruz: “N'aber, evlilik nasıl gidiyor?” diye soruyorum. “Süper, her şey o kadar güzel ki, niye daha önce evlenmedim diye kendi kendime soruyorum. Sen de en kısa zamanda evlen, bak çok memnun kalacaksın” diye cevap veriyor. “Karın mı yanında?” diye ekliyorum. Karşıdakinin ses tonu heycanından hiçbir şey kaybetmiyor: “Evet, tabii ki.” “Tamam, mesaj alınmıştır.”

image description
pijamalıkedi
Kadın, 29, İzmir

Evrim

Şirketten bir arkadaşımız daha evlendi. Evlenmeden önceki o aksi, huysuz, bakımsız, asık suratlı, herkese çemkiren ve her akşam iş çıkışı servisi 15 dakika bekleten kız gitti; yerine güleryüzlü, yumuşakbaşlı, sempatik, her gün işe makyajlı gelen ve mesai bitiminde hepimizden önce aşağı inip "Hadi gidelim" diye tutturan bir kız geldi. Evliliğin, bir insanda yol açtığı akıl almaz değişime kendi gözlerimle tanık oldum; bundan böyle kimse tutup da bana "Bekarlık sultanlıktır, hede hödö..." gibisinden martavallar okumasın.

image description
eleinat
Kadın, 30, İstanbul

Ah dede vah dede

99 yaşındaki dedemin, 85 yaşındaki babaannemi hala delicesine sevmesine ve kıskanmasına şaşırıp kalıyorum. O kadar çok kıskanıyor ki; karşı komşumuz Kazım Bey'le aralarında ilişki oduğunu, o uyuduğunda Kazım Bey'i eve aldığını iddia ediyor. İddia ettiğin adam seneler önce ölmüş olsa da, babannem 85 yaşında olsa da, bu bahsettiğin olaya olanak olmasa da onu hala sevip kıskanman çok hoşuma gidiyor dedeciğim. Allah'ım bana da senin gibi bir inatçı aşık nasip etsin.

image description
SmellsLikeTeen..
Erkek, 35, Ankara

Toki'nin piramitleri

Teknik resim dersinde, üç boyutlu çizimi daha iyi anlatmak adına öğrencilere Mısır piramitlerini örnek verdim. O sırada arka sıradakilerin dikkatlerinin dağıldığını görünce bir tanesini kaldırıp sordum; "Piramitleri kim yapmıştır biliyor musun?" Ben dahil, bütün sınıfı dağıtan cevap geldi; "Valla hocam duymadım ama Toki yapmıştır heralde."

image description
9meltem80
Kadın, 37, İstanbul

Bize de gel

Akşam oturmasına bize gelen yengem, hal hatır faslından sonra 'Neden hiç bize gelmiyorsun?' diye sitem etti. Arkadaşlarımda kalma olayını biraz abartmış olmalıyım ki; ben daha ağzımı açamadan annem cevabı yapıştırıverdi. 'Valla bize de pek gelmiyor.'