image description
Broker_34
Erkek, 44, İstanbul

Zengin avcı meraklısı

Tanışılır, sohbet edilir ve karşılıklı elektrik alınır. Arabamla yemek yenecek mekana gidilir, yol boyunca arabamın muhabbeti yapılır. Gittiğimiz mekanda orada gördüğümüz ünlü kişiler hakkında sohbet derinleşir(!) Evimin semti, işimdeki kariyerim ve tanışık olduğum kişiler öğrenildiğinde daha da sıcak davranışlar görülür. Yemek sonrası hanımefendiyi kendi evine bırakma centilmenliği gösterilince de eşcinsel damgası yenir. İlgiyi kürküm gördü, damgayı ben yedim, iyi mi?

image description
birben33
Kadın, 50, Aydın

Yakalanırsan af yok

Kuzenimin ailesi evlenmelerine izin vermediği için her şeyi göze alıp kaçarak evlendiği ve iki tane aslan gibi evlat verdiği kocasını sokakta, bir kadınla sarmaş dolaş gördüm. Enişte bey önce kıvırmaya çalıştıysa da, olay gayet net olduğu için sonradan yalvarmaya başladı. Ne dediyse, ne sözler verdiyse ikna olmadım ve kuzenimin bundan haberi olacağını söyledim. Tek seferlik bir şey olduğu ve çok pişman olduğunu, bir daha asla yapmayacağına dair sözler verdiği için ona bir şans vermeye razı oldum. İşin aslı, ben zaten bunu kuzenime hiç söylemeyecektim. Maddi özgürlüğü olmadığı ve kendi ayakları üzerinde duramayacağı için, büyük ihtimalle zaten boşanamayacak. Aldatılmış, gururu kırılmış, başka çaresi olmayan bir kadın olarak yaşamasındansa bilmemesi daha iyi diye düşünüyorum. "Düşmanı korkutmak öldürmekten daha iyidir." sözüne inanıp, enişte beye bir ders olmasını umuyorum.

image description
lambaperisi
Kadın, 38, İstanbul

Sıcaktan mı oruçtan mı

Hava aşırı sıcak, kuzenimle çarşıdayız, malum ramazan, yorgunluktan, sususluktan bitap şekilde eve gitmeye çalışıyoruz. Bir ara yüzüne bakıyorum, terden yapış yapış olmuş alnına sinek yapışmış, ona bunu söylüyorum. O da bakıyor, bakıyor ve cevap veriyor:''Hangi alnım?''

image description
guven72ank
Erkek, 46, Ankara

Buzpateni yapan araba

Haberlerde Ankara'ya kar yağdıgında Mobese kameralarına yakalanan ve buzda şov yapan araç sahibine annemin yorumu "Gerizekalı salağa bak, geberecek mal!" şeklindeyken bense gebermesi annesi tarafından müstahak görülen bir mal olarak bu durumu annemin anlamaması için dua etmekteydim.

image description
sadecebenx
Erkek, 36, Ankara

Tükendim

5 gün önce oğlumun "Rota virüsü" kaptığını öğrendim. Karıma her ne kadar destek versem de, aslında içim içimi yiyor. Vücudumda kabarcıklar, saçımın içinde yaralar, kalbimde ağrılar var. Oğlumun o bitkin ve halsiz hali gözümün önünden bir an olsun gitmiyor. Birisinin omzuna yaslanıp hıçkıra hıçkıra ağlamak istiyorum. Tükendim, tükendim, tükendim....

image description
napimsarışınım
Kadın, 31, İstanbul

Bir de bana sor

"Sen artık benim sevgilimsin, bana sadık olacaksın, mini etek giymeyeceksin, gece dışarı çıkmayacaksın, erkeklerle gezmeyeceksin!" dedi. İyi, tamam ama bana hiç sormadı ki "Benimle birlikte olmak istiyor musun?" diye. Bir sorsa söyleyecektim, istemiyorum arkadaşım ben seni.

image description
lalaloving
Kadın, 39, Ankara

Geçmişe dönebilsem

Geçmişe geri dönebilsem; 1- Biriyle sevgili olmak için 21 yaşına kadar beklemem. 2- İlk sevgilimi yaşıtlarımdan seçerim, benden yaşça çok büyük bir erkeği asla seçmem! 3- Bir erkekten ayrıldım diye bara gidip dağıtmam. 4- Dağıtsam da tek gecelik ilişki yaşamam. 5- Yaşasam da kendi vücudumdan ve ruhumdan kaçarcasına, bunu defalarca tekrarlamam. 6- Geçmişe geri dönebilsem, saydığım maddelerin hepsini yaşamış olsam da pişman olmadan "Ben yaptım, hataysa da suçsa da benim." diyebilmeyi isterim.

image description
kabukluceviz
Kadın, 39, Ankara

Uç uç kelebek

Sabahın erken saatleri, 3 yaşındaki yeğenim ve ondan 2 ay küçük kızım aralarında konuşuyorlar. Kızım, uçaçağını iddia ediyor, yeğenim, "Kızlar uçmaz, kuşlar uçar" diyor ve kızımın beni yataktan fırlatan cevabı geliyor: "Dur sana döstereyim."

image description
börtüböceks
Kadın, 36, Ankara

Pis kedi

Kedimiz hamile. Ailemizde çılgın bir sevinç var. Ağabeyim kedimizi her hafta düzenli olarak ultrasona götürüyor. Babam gitti kedi evi aldı. Annem kediye sürekli vitaminler veriyor. Ben mi? Ben kediyi kıskanıyorum. Hayır hem hamile kal, hem çocuğunun babası belli olmasın, hem de bu kadar ilgi gör. Bu mudur?

image description
gündüzfeneri
Kadın, 43, Mersin

Demokrasi

3. sınıf okutuyorum. İlk hafta sınıf başkanı seçimi yapacağız. Bir gün önceden duyurumu yapıyorum. Seçim günü adayları tahtaya davet ediyorum. 24 mevcudun 22'si tahtada. Oy birliğiyle kurayla 5 kişi belirlemeye karar veriyoruz. Öğrencilerin adını kağıtlara yazıp kutuya atıyorum. Onların önünde kutudan 5 kağıt çekiyorum. 5 aday için oy kullanılıyor. En çok oy alan Emine başkan seçiliyor. Ya da onlar öyle zannediyor. Bilmiyorlar ki öğretmen, aday olmasını istediği 5 kişinin adını yazdı bütün kağıtlara... İşte Eminecik, senin başkanlık öykün de bu. Güzel yurdumda daha ne başkanlık öyküleri vardır kimbilir...