image description
birben33
Kadın, 48, Aydın

Büyük yük

Az önce bir komşumun ergenlik çağındaki oğlunun, başka bir komşumun 5 yaşlarındaki kızını "Bize gelsene, sana çikolata vereceğim." gibi sözlerle kandırıp eve götürmeye çalışmasına şahit oldum. Kız gitmek istemeyince, benim gördüğümden habersiz dakikalarca uğraştı. En sonunda kız "Tamam geleceğim." deyince dayanamadım ve oğlana bağırıp azarlamaya başladım. "Şimdi gidelim ve annesine babasına da söyle bakalım çikolata vermek için eve çağırdığını!" deyince tabana kuvvet kaçtı. Ben de küçük kıza elimden geldiğince, anlayabileceği tarzda başkalarının çağırdığı yerlere annesinden habersiz gitmemesi gerektiğini, çikolata yemek isterse annesine söylemesini anlatmaya çalıştım. "Annen alamıyorsa gel bana söyle, ben sana çikolata alırım." dedim ama kız daha 5 yaşında, o yüzden bu olayın tekrarlanmasından korkuyorum. Mantıklı olan iki çocuğun ailesiyle de konuşmak ama, gösterecekleri tepki büyük ihtimalle "inanmamak ve kızmak" şeklinde olacağı için, "Boşver, hiç karışma." diyorum kendi kendime ama vicdanım beni rahat bırakmıyor.

image description
genc22
Erkek, 35, İzmir

Babam ve Oğlum

Babam, 7 yaşındaki oğluma benim erken evlendiğimi ve bize bir süre kendisinin baktığını anlatmış. Sevgili oğlumla ilk konuşmamızda, kendisinin de erken evlenmek istediğini söyledi. Tepki olarak, eğer böyle bir şey yaparsa onu servetimden men edeceğimi söyledim. Tepkisini aktarmak istiyorum: "Servet mi, hangi servet? Ne serveti! Hahahah! Çok komiksin baba yaa! Şaka yapmaya bile gelmiyosun, şımarıyosun hemen..." Yaşlanıyorum galiba. 7 yaşındaki çocuğa bile laf yetiştiremez oldum.

image description
seher_yıldızı
Kadın, 27, İstanbul

Rekabet

Kuafördeyim, önümde 8 yaşında olduğunu öğrendiğim bir kız var. Kuaför kıza saçlarını nasıl istediğini soruyor, kız cevap veriyor: "Valla öyle güzel yapın ki, o sinir kız kıskançlıktan çatlasın." Kadınlarda rekabetin yaşı yokmuş, çocukluk çağlarından ölene kadar gidiyormuş, öğrendik.

image description
3406
Erkek, 35, Ankara

Kalbe giden yol

Yemeğe davet ettiğim insanlara sırrımın, kendimi bildim bileli yalnız yaşamış olmamın, 8 yaşında sabah tek başına uyanıp kısacık boyumla tezgaha yetişemezken kendi yemeğimi hazırlamamın, lisede, pansiyonda küçük tüpte türlü yemekler yapmamın, üniversitede para kazanmak için restoranda çalışmamın ürünü olduğunu söylemiyorum. Bırakın onlar beni yemek yapmanın zevkini yaşayan biri sansın. Ben birçok kız arkadaşımı tatlarıyla hayrete düşüren yemekler yapmaya devam ediyorum.

image description
aslıolayım
Kadın, 42, İstanbul

Ailece magmaya!

Hukuk fakültesi birinci sınıf öğrencisiyken, hakkında açılan davayı takip etmem için bana ricada bulunan (!) fütursuz bir teyzem; on yıllık, pek çok yerde seminerler vermiş başarılı bir hukukçu olmama rağmen, hâlâ dilekçe yazması gerektiğinde yardım almak için bana değil, ailemizin çok bilmişi ve mesleği mühendislik olan amcama müracaat eden, aymaz bir annem var…

image description
seremana35
Erkek, 34, İzmir

Gözler ve bakışlar

Tam 6 sene önce bir maganda yüzünden kaybettiğim sevgilimin gözlerini, birkaç ay önce başka bir kadında gördüm. Şekli, rengi, hatta kirpikleri bile aynıydı. Tanıştık ve 1 aydır çıkıyoruz. Ama ne yazık ki ben gözleri değil, bakışları özlüyormuşum. Gözler benzeyebiliyormuş ama bakışlar benzeyemiyormuş... Şimdi hangisine ihanet ettiğimi bir türlü bulamıyorum ve çok mutsuzum.

image description
reyhanlı
Erkek, 40, İstanbul

Kimyasal değişim

@yazıile_bimilyon’u okuyunca aklıma geldi. Bir zamanlar sevgilisinin ismini telefonuna H2O (su) olarak kaydeden kimya mühendisi arkadaşım, evlendikten sonra H2SO4 (sülfirik asit) nam-ı diğer kezzap olarak değiştirmiş. Evlilik aşkı öldürse de espri anlayışını öldürmüyor demek ki!

image description
mysteriousleylek
Kadın, 32, İzmir

Değişiklik

Giyim tarzımı değiştiriyorum, beğeniyorsun. Makyaj stilimi değiştiriyorum, çok beğeniyorsun. Saç kesimimi değiştiriyorum, hayran kalıyorsun. Madem bu kadar açıksın değişime de niye o kaprisli bodur sevgilini değiştirip beni almıyosun be adam!

image description
dr.sue
Kadın, 33, İstanbul

Hasta ve ben

Hasta sordu "Durumlar nasıl?" diye. "Çok zor, böyle gitmez." dedim. Renkten renge girdi. Meğer derslerimi değil kendi durumunu sormuş. Ama toparlayıp özür diledim ve amcayı ikna ettim valla... Hem de hoca gelmeden.