image description
silbaştansevmek
Kadın, 37, Ankara

Cimri

Su sipariş edip cüzdanıma baktım. Bir hafta için çok az paramın olduğunu görünce, bu hafta tutumlu olayım dedim. Bahşiş vermemek için su parasını bozukluklardan ayarladım. Kapı çaldı. 15 yaşlarında bir çocuğun damacanayı merdivenlerden zorlanarak çıkardığını görünce içim sızladı. Elimdeki bozuk parayı saklayıp içeri gittim. 10 lira getirip "Üstü kalsın." dedim. Bir denememde daha anladım ki, benden cimri olmaz.

image description
revise
Erkek, 42, Ankara

Zaman fakiri

Yaz geliyor diye bir spor salonuna kayıt oldum. Düzenli ödemelerimi aksatmadan yapıyorum. Bir de kendimi götürebilsem her şey çok güzel olacak...

image description
peri_masalı
Kadın, 31, İstanbul

Düğün intikamı

Lisedeyken uzunca bir süre çıktığım ama beni aldattığı için ayrıldığım eski sevgilim, beni aldattığı kızla evlenmeye karar vermiş, bana da düğün davetiyesini göndermiş. Davetiyeyi alınca çok sinirlendim ama biraz durup düşününce bunun güzel bir intikam fırsatı olduğunu fark ettim. Şimdi düğüne kolumda yakışıklı mimar sevgilim ve yeni aldığım mavi gece elbisemle gidince, zamanında o koca burunlu kız uğruna neler kaybettiğini gayet iyi anlayacağını sanıyorum.

image description
şıkırşıkır
Kadın, 44, Balıkesir

Gizlisi Yokmuş

Birkaç yıl önce kocamın beni aldattığı zamanlardı. Bir gün ''sırtımı kaşı'' dediğinde aklıma gelen şeyi yaptım. Sırtını kaşır gibi yapıp, ispirtolu kalemle ''evliyim'' yazdım. Sonuç alamadım, evli olduğunu zaten saklamıyormuş bizimkisi.

image description
bitaneyimm
Kadın, 46, Edirne

Oğlum kontrol

11 yaşındaki oğlum babasının çekmecesinde bulduğu prezervatifi niçin kullandığımız konusunda beni sorguladıktan sonra gözleri dolu dolu "Kullanmasanız?" dedi. "E ne yapacağız o zaman, bir sürü kardeşin mi olsun?" deyince de mahçup ama kararlı bir şekilde "Şey, o işi hiç yapmasanız?" dedi. "Ahh oğlum söylemesi kolay, seni de göreceğiz." demedim, diyemedim tabii ki.

image description
pissisko
Kadın, 38, İzmir

Yeni model

Eski kocamın evlendiği kadının resmini gördüm. Adam resmen benim aynımla evlenmiş! Be adam, madem model yükseltmeyecektin ne diye terkettin eskiyi, eskisinin ne suçu vardı?

image description
içincekolanın!!!
Erkek, 36, Ankara

Kış uykusu

Ahlat'taki Selçuklu Mezarları'nı bileniniz vardır. Abimle anlaşıyoruz ve orada buluşmaya karar veriyoruz. Her zaman olduğu gibi kararlaştırılan yere erken giden ben oluyorum ve abimin gelmesini beklerken mezarlık içinde gezmeye başlıyorum. Bu sırada bir kaplumbağa ilişiyor gözüme yarısına kadar toprağa gömülmüş. Bir hışımla ''Hangi vicdansız gömmüş bunu toprağa?'' diye söylenerek kaplumbağayı topraktan çıkartıyorum. Kaplumbağayı kurtarmanın rahatlığıyla gezerken bir kaplumbağa, bir kaplumbağa daha gömülü toprakta. Sinirli bir halde hepsini çıkartmaya başlarken kan ter içinde kalıyorum; ama yılmıyorum. Bu sırada abim gelip durumu anlıyor ve bombayı patlatıyor:''Bırak oğlum hayvancağızları, kış uykusundalar.'' Ay salak, ay salak kafam!

image description
dişteli
Kadın, 32, İstanbul

Ah bir zengin olsam

Annem, ben ve kız kardeşim lotodan büyük ikramiyenin bize çıkması halinde yapacaklarımızı konuşuyoruz. Evler, arabalar alındı, her şey tamam ve artık işin fantezi kısmına geçtik. İlk işimiz, üçümüz de bir estetik kliniğine yatıyoruz. Ben eski sevgilimin çalıştığı şirketi satın alıp onu şirketin köpeği yapıyorum, kardeşim sözlüsünü terk ediyor, annem en sevmediği arkadaşını eve temizlikçi alıyor. Allah şaşırtmasın dediklerinde, bizim gibileri kastediyorlarmış anladık.

image description
edelweis
Kadın, 43, Yurtdışı

Hizmetin böylesi

Oturduğumuz üniversite lojmanında çok ilginç bir uygulama var. Ayda bir kez, her daireye sadece banyo ve tuvaleti temizlemek üzere bir ekip geliyor. "Siz yeter ki bilimle uğraşın, biz evinizde s.çıp batırdığınız yerleri bile paklarız." mesajını mı vermeye çalışıyorlardır nedir?