image description
hayatakıpgiderken
Kadın, 29, Konya

Öğrenci

Kahvaltıda yumurta olduğu gün seviniyorsanız, ucuz olduğu için her gün tavuk dönerle karnınızı doyuruyorsanız, sıcak yemeğin tadını bile unuttuysanız, eve gittiğiniz zamanlar kilo almadan dönemiyorsanız; fena halde öğrencisiniz ve yurtta kalıyorsunuz demektir...

image description
mesirmacunu
Erkek, 36, İzmir

Takoz

Bir alkış da cumartesi günü buzlanma yüzünden rampa aşağı kayan arabanın arka kapısını açıp, dışarı atlayan amcama istiyorum. Zira kendisi arabanın tekerlerine takoz koymak istemiş. Az daha kendisi takoz oluyordu.

image description
Pürütüs
Erkek, 38, İstanbul

Yanlış işler

Hayatım boyunca bir kızla çıkarken başka kızlara dönüp bakmadım bile, ama 3 defa bu kızlar tarafından aldatıldım. Hayatım boyunca insanlara para kazandırıp hayallerini gerçekleştirmelerini sağladım, ama kendime hala düzgün bir araba alamadım. Hayatım boyunca arkadaşlarıma yemek ısmarladım, ama aynı arkadaşlar tarafından defalarca davetlere çağırılmadım. Hayatım boyunca ailemin her ihtiyacına koştum ve hiç yüzlerine vurmadım, ama hala 11 sene önce alıp ilk fırsatta geri ödediğim borç kafama kakılıyor. Hayatımın 32 yılı geçti, ama bu işte bir yanlışlık olduğunu hala kavrayamadım!

image description
all.about.fun
Kadın, 29, İstanbul

Acıkana kadar

Yanında ben olduktan sonra gerisi teferruatmış. Peynir ekmek yese su içse, benimleymiş ya o yetermiş. (Hemen ardından) Karnı çok açmış, sabahtan beridir bir kahvaltıylaymış, dolapta balık varmış, temizleyip pişirsem yanına da güzel bir salata yapsam ne güzel olurmuş!

image description
birazdangelirim
Erkek, 37, İstanbul

Binlerce dansöz var

Sen git koca firmanın finans bölümünde çalışmak için mülakata gir, "En büyük hayaliniz nedir?" sorusuna "Las Vegas'ta kumar oynamak!" diye cevap ver. "Tanıdık da vardı oysa, niye işe giremedin?" diye soranlara da "Demek ki daha yüksek yerlerde tanıdığı olan varmış." deyip başkalarına da çamur at. Benim yaptığıma ne denir ki?

image description
surgeon
Erkek, 59, Ankara

Arzu edilecek asker

Bölük komutanının yanına koşarak gelip çakı gibi bir selam verdikten sonra heyecanla "Beni arzu etmişsiniz komutanım" diyen ve yüzbaşının "Seni ne arzu edecem lan!" kükremesiyle magma yollarına düşen Mehmetçik için kocaman bir alkış lütfen...

image description
üjbejkedi
Kadın, 33, Çanakkale

Tiryakiyiz

Okulun arka sokağı öğrencilerin sigara içme yeri. İdareci arkadaşımla birlikte arabayla "arka" olarak tabir edilen yere ava çıkıyoruz. Hepsini arabaya koyup okula getiriyoruz. Ciddiye almadıkları gibi aralarında "Ohh servis geldi, doluşun" diye gülüşüyorlar. Sevgili velilere sesleniyorum; çocuklarınızı dövün, yoksa valla ben döveceğim!

image description
kutuplaratatilegi...
Erkek, 36, Ankara

Teskere heyecanı

Eğer emrinizdeki askere şeffaf dosya dediğinizde o "şafak dosyası" anlıyorsa şaşırmayın. Hatta aynı dakikada kapı çalınıp birisi daha şeffaf dosya soruyorsa kahkahanıza kahkaha eklemeyin. Askerinizin teskeresine sadece 10 gün kalmıştır ve kafası memleketine çoktan gitmiştir.

image description
yalanolmus
Erkek, 34, Ankara

Ödeştik

Sevgili babacığım; sabah odama girdiğinde yanımdaki yatakta yastıkların altında kız arkadaşımı sakladığım için özür dileyecektim ama sen de gaz çıkararak beni rezil ettin ya, ödeşmiş olduk.