image description
hayat.mucizedir
Kadın, 57, İzmir

Tatil

Kocamdan ayrıldım. Kızım can yoldaşım, yol arkadaşım oldu. Geçirdiğim kanser, bizi birbirimize daha da bağladı. Eğitimi için kızımı yurtdışına uğurlarken, babası tatile çıkacağım zannıyla bana da 'iyi yolculuklar' diledi. Teşekkür ettim. Ama aslında yeni bir kanser şüphesi nedeni ile istenen tetkikleri kızımın gitmesinden sonraya ertelediğimi, birtanemin haberi olmadığını, ısrarları nedeni ile, ona hemen tatile çıkacağımı söylediğimi; gerçekte ise hastane günlerimin tekrar başlayacağını söylemedim. Kızım uçtu, babası yeni karısıyla kurduğu yaşamına gitti, bense sessiz çığlıklarım ve sağlık için ettiğim dualarımla evime döndüm.

image description
chesurumben
Erkek, 41, Erzurum

Atik insan

Bindiği minibüsten araç tam durmadan inmeye çalışan ve yere kapaklanması sonucu kolu kırılan, eli yüzü çizikler içinde kalan şimdilerde morarmış bir yüzle gezen arkadaşımın kazaya dair yorumu: ''Allah'tan atik davrandım da fazla bir şey olmadı...''

image description
hayır_tokum
Erkek, 45, Ankara

Utangaç

Uçakta, trende, otobüste rahatça uyuyanlar, gittiği her yerde rahatlıkla lavaboyu kullananlar, misafirliklerde rahatlıkla yemek yiyenler, iki dakikalık sohbette bile bacak bacak üstüne atanlar, şort ve parmak arası terlik giyip gezenler, sevgilisini, eşini her yerde rahatlıkla öpenler, eş dost akrabalarla kahkahalar atarak sohbet edenler, sevgilisinin eşinin yanında rahatlıkla rakı içenler, güzel bir müzikte hemen oynayan yada dans edenler, bir çay içtikten sonra teklif edilmeden tazelenmesini isteyenler, lokantada restoranda ''Şundan bol olsun'' diyenler, işkembecinin dışında bir lokantada ''İşkembe çorbası var mı'' diyenler, otellerde rahatlıkla uyuyabilenler, sokaklarda elini sevgilisinin omzuna atıp yürüyenler; sizleri kıskanmıyorum ama imreniyorum.

image description
bun@lgül
Kadın, 31, İstanbul

Başarılar

İş başvurusunda bulunduğum yerin insan kaynakları müdürü işe alınamama nedenimi açıklıyor: "Kusura bakmayın ama sizi işe kabul edemiyoruz." "Neden?" "Beklediğimiz kriterlere uygun değilsiniz." "Ne gibi kriterlere uymadığımı öğrenebilir miyim?" "Başak burcusunuz. Çok pasif bir burç. Yükselme hedefiniz olamayacağı kanaatindeyiz." "... (şok)" "Yükseleniz neydi?" usulca kalkıp arkama bakmadan gidiyorum ve burdan o şirkete, o insan kaynakları müdürüyle başarılar diliyorum.

image description
vvvvvallahabak!!
Erkek, 37, Avusturya

Tövbe tövbe

Okulda, Din Kültürü dersinde, "Nasrettin Hoca´nın katıldığı savaşlar..." diye girdiğim konunun asıl başlığı, "Hz. Mumammed´in katıldığı savaşlar."dı. Mahkeme duvarı suratlı Din Kültürü hocamızı, ilk defa salya sümük gülerken gördük. Allah'ım affet.

image description
zukka
Kadın, 36, Balıkesir

Kulağını Dört Aç

Bu haftasonu yaşadığım şehrin en kalabalık caddesinde; dilenci kıyafetli, gariban duruşlu ama sapık zihniyetli bir adamın yanına sokulup: "Bana bir kere versene" sözünü "Bana bir sigara versene" diye anlayan ve çantasından sigarasını çıkarıp paketten bir tane adama veren ve yakmak için de çakmak uzatan; adamın aynı cümleyi tekrar etmesiyle dumura uğrayan, taciz edilmiş yurdum kadınlarından sadece biriyim.