28 Günde Onu Kendinizden Soğutun

Her aşk harika başlar, harika devam eder ve bir noktaya geldiğinde tıkanır kalır! Tıkandığı noktada birinin imdat çekicini alıp, diğerinin kafasına indirmesi gerekebilir. Aslında bu yazımdaki amaç kan dökülmeden bir ilişkiyi bitirmenin sırrı olacak. Sevgilinizden soğudunuz ve yeni flörtlere yelken açmak istiyor ama size hesap sorulmasın mı istiyorsunuz? Kavga gürültü olmadan, tereyağından kıl çeker gibi bu aşkı bitirmek derdinde misiniz? O zaman beni takip edin!

Ben ne diyorum, sen ne anlıyorsun?
Ben ne diyorum, sen ne anlıyorsun?

İletişim çağında en büyük yalan anlaşmakmış!
İlk haftanızı iletişim konusuna ayırmanız gerekir. Eskisi kadar sık aramalar, mesajlaşmalar gerçekleştirmeyin. Ama hemen suyunu da çıkarmayın, bu iş o kadar ince çizgidedir ki, size asla, “Neden benimle ilgilenmiyorsun” diye sormamalı. Muhakkak bunu örtbas edeceğiniz bir yoğunluğunuz olmalı. Zaten işinizin olduğunu bilmeli fakat onunla ilgilenmemeniz kafasının bir köşesinde şüphe halinde yer etmeli. İşin asıl ustalığı, mesajlarını görüp, gördüğünüzü bilmesine rağmen geç cevap vermenizde olacaktır. Bir süre sonra karşınızdaki bu duruma isyan edip dudak bükecektir. O zaman geldiğinde bunu bilinçli yapmadığınızı söylemeniz, sizi kötü bir insan yapmaktan uzak tutacak ama harika bir sevgili olmadığınızı da partnerinize hatırlatacak.

"BEN ŞOK"
“BEN ŞOK”

Onu yanlış anlayın!
Partnerinizi sık sık yanlış anlayın, doğru bile anlasanız yanlış anlıyor gibi yapın. Bu şimdi değil ama gelecekte çok işinize yarayacaktır. Size söylediği bir şeyi, özellikle de güzel bir şeyi yanlış anlayın ve surat yapın. Ama partnerinize asla, “Sen bunu mu demek istedin, ben alınıyorum” demeyin. Onun yerine içinize atın, şişin şişin, hatta davul gibi olana kadar şişin. Partneriniz artık sizinle konuşmak istediğinde, sorunları tartışmak istediğinde, üzerinden zaman geçen yanlış anlaşılmayı aktarın ve onu suçlamıyormuş gibi yapıp esaslı bir şekilde suçlayın. Aşağıdaki örneği iyi incelemenizi tavsiye ederim.

Keriman: Ben gelecekte keman çalmak istiyorum galiba!
Mahmut: Hmmm peki…

Birkaç ay sonra…

Mahmut: Senin zaten planların farklıydı, kendi başına keman çalmak istiyordun, planlarında ben yoktum.
Keriman: WTF?!?!

Yukarıdaki örnekte olduğu gibi duruma ve olaya göre çeşitlendirebilir, en alakasız konularda yanlış anlaşılma yaşayarak, mümkün olduğunca da iletişim kurmayarak özgürce şişebilirsiniz. Emin olun bu davranışla harika ayrılıklar gerçekleştirebilirsiniz.

Poker Face!
Poker Face!

İhtiyaç halinde camı kırınız ve hızla kaçınız!
Partnerinizin size ihtiyaç duyduğu zamanlarda ortadan kaybolmanız ve kayıtsız kalmanız da, ilişkinizi hızla bitirecektir. Mesela partnerinizin evine hırsız girdiğinde ve sizden yardım istediğinde ona, 155 Polis İmdat’ın numarasını yollayabilirsiniz. Hem böylelikle duyarsız da kalmamış olursunuz!

Sevgi paylaşmak değildir, paylaşan da adam değildir!
Partnerinizle artık hiçbir şeyinizi; keyiflerinizi, mutluluklarınızı, hüzünlerinizi mümkün olduğunca paylaşmayın. Bununla ilgili üstünüze geldiğinizde oralı olmayın. Aylar sonra ayrılık tartışmanızda biriktirdiğiniz sorunlarınızı anlatır, gönlünüzce, “Beni dinlemiyordun” diyerek karşınızdakini suçlayabilirsiniz. Ağzı açık kalan partnerinizin size iyi kötü söyleyeceği hiçbir şey olmayacaktır.

Şüpheli paket taktiği!
Bu konuda ince davranmalısınız. Sanki hayatınıza biri girmiş gibi davranmalı, karşınızdakini paranoyak yapmalı ama hayatınıza asla gerçekten birini almamalısınız. Karşınızdaki ne olup ne bittiğini anlamadan size durumu sormak istediğinde, onu dilediğinizce kıskançlıkla suçlayabilir, üzerinizde kurduğu baskıdan illallah ettiğinizi söyleyebilirsiniz.

Bütün bu taktikleri günü gününe uygularsanız tam 28 gün sonra artık bir sevgiliniz olmayacak, kuşlar kadar özgür olacaksınız. Ama elbette bunun daha kolay bir yolu da var, partnerinize açık olup hislerinizin yönünün değiştiğini, heyecanlanmadığınızı söyleyebilir, ilişkiyi bitirmek istediğinizi dile getirebilirsiniz. Unutmayın, normal ve iyi insanlar dürüst davranır. Şimdi tarafınızı seçip taktiğinizi uygulayabilirsiniz!

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Facebook Yorumları

yorum

Önceki YazıSonraki Yazı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.