Açık büfe itiraflar

 

Açık büfe yemek kültürü, ülkemizde birazcık yanlış anlaşılmış olabilir. Tatile gittiğinizde şöyle tabaklara bir göz gezdirin gördüklerinize inanamayacaksınız. Cem Yılmaz’ın da tiye aldığı gibi tatlılar, tuzlular, kısırlar kaçak inşaat gibi hepsi aynı tabakta. O, konuyla ilgili daha çok taktik vermişti ama siz gördüğünüzde durumu daha iyi anlayacaksınız. Şimdilik itiraflarımızı okuyarak gözümüzde canlandıralım…

Açık büfe

Bayram tatilinde otelin açık büfesinde ölçüyü kaçıran kocam, döneceğimiz gün masada durumunu özetliyor. “Bu otelde bir yıl yaşasam, bir sonraki yılı kesin göremem.”

açık büfe1Tatilin sonunda

Tatilden döndüm. Oteldekiler açık büfeden aldıklarımdan dolayı Türk olduğumu, annem de aldığım kilolardan dolayı otelin açık büfe olduğunu anladı…

 açık büfe 2Dünya zirvesi

Dün gece rüyamda açık büfe yemekteydim ve yanımda Obama vardı. Ondan önceki gece yine aynı yerde açık büfe yemekteydim. Bu sefer yanımda Sarkozy vardı. Daha önceki gece yine aynı açık büfe yemekteydim. Yanımdaysa Putin vardı. Onlar pek umurumda değil; ama anladım ki bu diyet işi benim psikolojime hiç yaramadı.

 açık büfe 3Her şey dahil

“Her şey dahil” otelde açık büfe imkanlarını sonuna kadar kullanmayı anlıyorum da, o elindeki sefer tası neydi be abi? En sonunda kendimi bıçaklayacağım o olacak!

açık büfeee

 Açık büfenin böylesi

Bir yakınımız yanımda çocuğunu emziriyordu. İki yaşındaki çocuk ısrarla annesinin göğüslerini çekiştirip bağırıyordu. Annesine, “Ne istiyor?” diye sordum. “Açık büfe istiyor” dedi! “O ne demek?” dedim, kadın açıkladı: “İki göğsüm de açıkta duracak, bir ondan bir ondan emerek keyif yapacak!”

 açık büfe 5

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Facebook Yorumları

yorum

Önceki YazıSonraki Yazı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.