Acil Durumda Camı Kırınız!

Acil durumda camı kırınız!

Malum son zamanlarda gerçekten zor bir süreçten geçiyoruz. Ülkecek bir depresyona girdik, sonumuz hayırlı olsun dedik. Çoğumuz geçirmeye çalıştığımız şu zor günlerle başa çıkamıyor; işimiz, özel ilişkimiz, ruh sağlığımız, her şeyimiz etkilenmiş durumda. Ama şimdi bir mola verme zamanı, zor günlerin üstesinden birlikte geleceğiz!

1. Sabahları erken uyanın!
Sabah gün ışığı ile birlikte güne başlayarak kendinizi daha sağlıklı hissedebilirsiniz. Hem akşamları da erken uyursunuz ve böylelikle gecenin insan üzerindeki duygusal yoğunluğunu daha az yaşarsınız. Sabahları erken uyanıp sevdiğiniz müzik eşliğinde kahvenizi içtikten sonra ılık bir duş alarak kendinizi şımartmayı da ihmal etmeyin!

2. Çalışırken küçük molalarla kendinizi ödüllendirin
Tekdüze yaşamak insanı her zaman bunalıma sokar. O yüzden çalışırken küçük molalar verin fakat bu molalarınızda normal yaptığınız rutinlerin dışında bir şeyler yapın. İnternette dolaşmayın, her zaman gittiğiniz yerlerde yemek yerine, hep önünden geçip içine girmeye hiç cesaret edemediğiniz yerde yemeğinizi yiyin. Hem daha önce sipariş etmediğiniz bir yemekle, beyninizdeki nöronları da şaşırtmış olursunuz.

3. Geçmişten gelen sesler…
Öylece telefon rehberinizi açın ve yıllardır görüşmediğiniz birini arayın. Mesela liseden arkadaşınız olabilir. Biraz eski komik günleri hatırlamak size kendinizi daha iyi hissettirecektir. Hem bir başkasına da iyi gelmiş olacaksınız.

4. Yardımcı olun
Uzmanlara göre, bir başka insana yardımcı olmak serotonini yükselten bir eylemmiş. Kendinizi daha iyi hissetmek için sizden daha kötü durumda olan insanlara, hayvanlara, canlılara ve çevreye yardımcı olabilirsiniz.

5. Kimseyle küs kalmayın!
Birileriyle küs kalmak, insanı sürekli üzecek bir durum. Eğer bugün küs olduğunuz biri varsa onu arayın ve barışın. Kendinizi daha iyi hissediyor olacaksınız!

6. Krizi fırsata çevirin
Eğer siz de melankoliden beslenen biriyseniz, hemen krizi fırsata çevirip yaratıcılığınızı konuşturun. Ama öylece saplanıp kalmadan, hızla bu ruh halinden kurtulmaya çalışın.

7. Hobilerinize yönelin
Akşamları TV izlemek yerine kitap okuyun, güzel bir oyun açıp oynayın, eve tıkmayın kendinizi, sahilde yürüyüş yapın… Bol bol çikolata yiyin! Unutmayın, kendinizi istediğiniz zaman şımartma hakkına sahipsiniz!

Zodyaklı

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Facebook Yorumları

yorum

Önceki YazıSonraki Yazı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.