Adrenalin bağımlılarımızdan itiraflar

Her birimiz çılgın değiliz belki ama aramızda adrenalin bağımlısı olanlar mutlaka vardır. Ya da hayatımızda! Lunaparka gidince en korkunç olan alete ısrarla binmek isteyenler ve yanında ısrarın biri bin para bizim binmemiz için de baskı yapanlar, tatile gidilince mutlaka adrenalinin tavan yapacağı şeyi itinayla bulup konuyu masaya taşıyanlar, bisikletle dere, tepe aşan hatta yamaç kenarlarını fazlaca sevenler… Daha kimler kimler! Tüm bunlar yapılırken, bizim avaz avaz bağırdığımız ama onların gözünden kalpçikler çıktığı gerçeği var bir de tabii… Tanıdık geldi değil mi? Adrenalin bağımlılığı böyle bir şey işte durmazlar, duranı da sevmezler. E biz de boş durmadık, itiraflarımızı hazırladık. 5 itirafta adrenalin bağımlısı itirafçılarımız…

Adrenalin

Bazıları macera için bungee jumping yapar. Bazıları kumar oynar. Bazıları da adrenalin için eşini aldatır. Hayata heyecan katmak da bir ihtiyaçtır. Ben bu ihtiyacımı ayda 1 ya da 2 kez düdüklü tenceremde yemek yaparak gideriyorum. Tüm kullanma talimatına uyduğum halde, tıslaması fıslaması ayrı dert; kenarlarından köpük çıkması ayrı dert, ha patladı ha patlayacak diye ömrümden ömür gidiyor valla…

 adrenalin1Unutkanım

Ne dağda bayırda bir başına yürümek ne de suyun metrelerce altında olmak… Hiçbiri anahtarı kontrol etmeden daire kapısını çektiğim anda hissettiğim adrenalini yaşatamıyor bana.

adrenalin2Anlaşıldı tamam

Ailecek televizyonda adrenalin içeren bir program izliyoruz. Heyecanla atılıp “Bangi jumping yapacağım ben deeeee!” diye bağırıyorum. Ardından göğüslerimin 95 beden olduğunu hatırlatan cümle dökülüyor babamın dudaklarından: “Hööö, sonra memelerin ağzına kaçsın!” Tamam babacım, anladım ben!

 adrenalin3Sınavkolik

Kimselere anlatamadığım bir şekilde sınavkoliğim. Nerede bir sınav görsem, hemen başvuruyorum. Benim tutkum sınavdaki adrenalin değil, eve gelen sonuç zarfını açma heyecanıdır, duyurulur. Artık sormayın neden bu kadar çok sınava girdiğimi.

adrenalin4Beş boyutlu

Küçükkken en fazla annemden korkardım, hatta sadece annemden korkardım. Çok iyi terlik atabilirdi ve geliştirdiği çeşitli vuruş teknikleriyle, kendi deyimiyle bizi paralayabilirdi. Geçenlerde sokak ortasında oğlunu döven kadını görünce durup düşündüm, annemden dayak yemeyeli kaç vakit oldu diye. Sanırım 15 yılı devirmişiz. İtirafıma gelince; izlediğim hiçbir gerilim filminde annemden kaçarkenki adrenalini salgılayamıyor vücudum. Kadın taa o zamanlar beş boyutlu hizmet veriyormuş.

adrenalin5

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Facebook Yorumları

yorum

Önceki YazıSonraki Yazı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.