Ağzımızı açık bırakacak itiraflar

Kadınlar ve rimel deyip susmak istiyoruz ama tabii ki susmuyoruz. Ağzı açık rimel süren kadınlar karşısında kim susabilir ki? Gözünüzde canlandı ve gayriihtiyari bir tebessüm belirdi değil mi sizin de suratınızda? Hatta “Aa aynı ben!” diyenleriniz de oldu. Evet aynı siz, aynı biz, hatta aynı bütün kadınlar! Kişi kendinden bilir işi ama biz itirafçılarımızdan biliyoruz!

Rimel

Bir kadın için zor olan her şeyi öğrendim. Ütüde tek çizgiyi, pilavda ölçüyü, topukluyla koşmayı, sabah gözlerimi tam açamadan saçlarımı şekillendirmeyi, kavanoz ve bilimum mutfak malzemesinin kapağını açmayı… Ofsaytı bile öğrendim ama hala gözüme sokmadan rimel sürmeyi öğrenemedim. Soran olursa ben hala rimeli kirpikleri yapay gösteriyor diye sevmediğim için kullanmıyorum.

 rimel1Rimel gerginliği

Rimel sürerken ağzını kapalı tutmaya çalışan ve bir türlü başaramayan anneme babamın müthiş yorumu gecikmedi. “Hayat da bir rimel değil mi hanım, arada bir ağzını kapalı tutsan mesela?” O günden beri annemin babamla konuşmadığını ayrıca belirtmeme gerek yok herhalde.

 rimel2Sevgili sevgilim

Rimel sürdüğümde gözlerimin içine dikkatlice bakıp ”Kirpiklerine bir şey mi sürdün, çok belirginleşmişler’‘ diyen sevgilim ilerde saç rengimi değiştirdiğimde hele bir farkına varma gör bakalım o zaman sana ne işkenceler edeceğim ben!

rimel3Xenon gücü adına

 Gözümde mavi eyeliner ve mavi rimel gören eniştemin tepkisini aynen aktarıyorum; “Ooo baldız, yine yakmışsın Xenon farları.” Kendisi abartmayı biraz sever de!

  giphyMavi mavi masmavi

Kirpiklerime mavi rimel sürdüğüm günün akşamında yüzümü temizleyip yıkıyorum. Yeterince iyi temizleyemediğimden sanırım havluya bulaşıyor çıkmayanları. Sabah babam evde söyleniyor: “Tükenmez kalem de havluya silinir mi hiç yahu!

 rimel5

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Facebook Yorumları

yorum

Önceki YazıSonraki Yazı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.