Ah bu şarkıların gözü kör olsun dedirten itiraflar

“Bu şarkıyı bana o söylesin” diye fal açıp, bazısıyla hüzünlenip bazısıyla neşelendiğimiz şarkılar, şarkılarımız… Sözlerini yanlış bilsek de bağıra bağıra söylediğimiz, banyolardan yükselen, miniklerin ağızlarında komikleşen şarkıları hepimiz çoktan hayatımızın vazgeçilmezleri olarak kabul ettik bile. Buraya kadar tamam, yalnız bazen konuyu yanlış tarafından anlayanlar da çıkabiliyor karşımıza. Bizim çıktı; tek başımıza kahkaha atmak istemedik, sizinle paylaştık.

Şarkı sözü

Gidilen barda sahne alan sanatçı ”Artık sevmeyeceğim” adlı şarkıyı söylerken, orkestrayı durdurup mikrofonu size doğru uzatır. Siz de melankolik bir halde, eliniz havada ”Artık vermeyeceğim” diye bağırır ve öylece kalakalırsınız. Gözlerinizi kocaman açıp bir sağa bakarsınız bir sola ve kahkaha tufanıyla kendinize gelirsiniz. Solistimiz durumu kurtarır: ”Artık vermeyeceğiz.” Hep beraber canım, hep beraber.

35.1

Şarkılarda fal

Birlikte radyo dinlerken; ölen kocasının kendisine söylediğini düşünerek kendisi için şarkı tutup, her defasında içinde “Seni bekliyorum, bana gel, ne zaman geleceksin?” sözcükleri geçen şarkılar çıktığında, “Beni mi çağırıyor? Ölecek miyim kız ben yoksa?” diye kaygılanan benim arkadaşımdır.

35.2

Ah şu şarkıların

Yabancı olduk şimdi yazık birbirimize adlı Türk sanat müziği eseri çalıyor. Ağlıyorum. Numaramı gizleyip, şarkıyı ona da dinletiyorum. Bir iki dakika sonra “Tekrar tanışırız yavrucum, sen hangisiydin?” diye alayla soruyor. Ben en salağıyım be, harbi en salağıyım!

35.3

Densizlik

Kanserli hastalar yararına yaptığımız ilk konserimizde, hocamızın hazırladığı repertuardaki ilk şarkı, “bir ihtimal daha var o da ölmek mi dersin.” Hem şarkıya hem hocamıza kuvvetli bir alkış lütfen.

35.4

Romantizm

Çok romantik bir şarkı çalıyor, hep birlikte duygusalız. Sevgilim yerde oturuyor, ben koltukta. Adam köpeğe sarılıp sallana sallana şarkı söylüyor… Ben burada tek başıma!

35.5

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Facebook Yorumları

yorum

Önceki YazıSonraki Yazı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.