Aile arasında kalmayan itiraflar

 

Taa ezelden hepimize empoze edilen en önemli altın kural; “Aile arasında olan, aile arasında kalır.” Tamam belli bir noktaya kadar kalır da, bir süre sonra istemesek dahi çatlaklardan sızmaya başlar. Anladığımız kadarıyla bu çatlaklardan sızan minik aile sırları itiraf.com’a kadar gelmiş. Bize de yayınlamak kalmış.

Bizim aile

Tatile giderken sadece annemle babama haber verdim. Ablam merak edip devamlı aramasın diye de babam beni idare etti. Bizim ailede bir terslik var ama…

aile 1Aile!

24 yaşında üniversite mezunu ol ve ”aylemle zaman geçirecem” yaz. Sonra da bu kız niye benden soğudu diye düşün.

2Tutumlu aile

Yaptığı jöleli pastayı bir hafta boyunca değişik kremalarla yedirmeye çalışan bir annem; yokluğunda kendisini aratmayarak, aynı makarnayı 4 gün boyunca farklı soslarla yedirmeye çalışan bir kardeşim var! Yemek yapmasını bilmiyorum daha ama bu “muhteşem gen” bana da bulaşmış mı merak ediyorum.

 3Sanatsever aile

Annem babamın ne kadar sanatsever(!) olduğundan şikayet ediyor arkadaşına. Operaya gitmişler de babam uyuklamaya başlamış. Annemin durumu açıklayan o talihsiz cümlesini sizlerle paylaşıyorum: “Kadın orada anırıyor, bas bas bağırıyor; benim öküz yanımda horlamaya başladı!” Lisede şan bölümü okumuş biri olarak, hangisi daha sanatsever çözebilmiş değilim.

 4Süper aile

Kilo vermek için yemek yerken durmadan titreyen, hareket eden bir babam, onu her öyle gördüğünde kalp krizi geçiriyor sanıp korkan bir annem var.

 5

 

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Facebook Yorumları

yorum

Önceki YazıSonraki Yazı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.