Aile Mahkemesi İzlenimlerim

Evlenmeler, boşanmalar az çok hepsi için söyleyecek bir şeyimiz var ama konu aile mahkemesi olunca düşündük taşındık ve ne söylesek pek emin olamadık. Daha doğrusu konuya hakimliğimiz çok fazla olmadığından yanlış bilgiden sakındık ve sözü bilene bıraktık yani maddeilemana’ya! O zaman okuyalım da ufkumuz genişlesin değil mi?
1. Aman Allah’ım, ne çok boşanan çift, ne çok biten evlilik var, aile mahkemesi kapısındaki günlük duruşma listesini görünce ağzım bir karış açık kaldı.

2. Duruşma saatimizi beklerken eskimek üzere olan kocamla kapı önü dedikodusu yaptık ve bekleyen yarısı kadın 8 kişiden hangilerinin karı koca olduklarını, kime bakmadıklarını tespit ederek doğru tahmin ettik. Görünen o ki, düşman olmadan boşanılmıyor.

3. Yaptığımız boşanma protokolündeki bazı maddeleri beğenmeyen hakime hanımın, mahkemenin uzamaması için ne yapabileceğimizi sorduğumdaki “Burası danışma değil” azarı çok yaralayıcıydı, en son çocukluğunda azarlanmış, yaralanmaya hazır bir ego olarak kendimi tam bir aptal gibi hissettim.

4. Aynı hakime hanımın doktor olduğumu öğrenince çark etmesi, sıkıntı çıkarmayacağını belli etmek için göz kırpması çok iticiydi; ders çıkardım; ciddi sorunlarla uğraşan insanlara sempatiklik yapmak yok.

5. Mahkeme çıkışı o herkesin bahsettiği özgürlük duygusu safsatadan başka bir şey değil. Maalesef geçmişini silemiyorsun. Boşanma; sınav okunduktan, not verildikten sonra yaptığın yanlışları kağıdında düzeltmek gibi bir şey; aldığın not aynı, otur, sıfır.

6. Boşanma sonrası 6 yaşındaki güzel oğlumla diyaloğumuz daha sıcak, daha mutluyuz, keşke çok daha önce boşansaymışım

7. Fark ettim ki evliyken sık sık beddua ettiğim adamın şimdi iyiliğini istiyorum, oğlum için dua ederken bazen araya onu da sokuşturuyorum. Hayır, hayır, kesinlikle pişman olmadım, hayatımın en doğru kararıydı. Sadece bana bir şey olursa oğluma bakacak olanın iyi olmasını garantilemeye çalışan çıkarcı bir anneyim.

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Facebook Yorumları

yorum

Önceki YazıSonraki Yazı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.