Akıllı telefonların hayatımızı kolaylaştırmadığını kanıtlayan 5 itiraf

Adı üzerinde, telefonlarımız artık akıllı. Bazılarımız bizden bile daha akıllı olduklarını söyleyebilir. Fakat neredeyse günümüzün ve hayatımızın her anında yanımızda olan bu zeka küpü telefonların gerçekten de hayatımızı kolaylaştırdığından emin misiniz? Aşağıda bu görüşü tekrar gözden geçirmenizi gerektirecek itirafları okumadan kararınızı vermeyin deriz…

1- Telefon?!

X abi, hadi ameliyata cebinde telefonunla girdin onu anladım, açık da bıraktın, sterilsin diye benden kapatmamı istedin onu da anladım. Peki niye kapatmamı söylediğinde hangi cebinde olduğunu söylemedin? Yoksa ben o kadar uğraşır mıydım düğmesini bulacağım diye?!

01

2- Cep telefonu

Cep telefonları icat oldu olalı koyacak yer bulamadım. Kılıf taktık, kıro dediler. Gömlek cebine koyduk, kalbi bozuyor dediler. Pantolon cebine koyduk, sperm sayısını düşürüyor dediler. Arka cebe koyduk, ayda bir telefon bozduk. Evde bırakalım dedik, patrondan fırçayı yedik. Elimizde taşıyalım dedik, gösteriş yapıyor dediler. Telefonu taşımak için son bir yer geliyor aklıma ama oraya kimbilir ne derler?

02

3- Görmemişin telefonu

Cep telefonu kullanmadığımı bildiğin halde, son model telefonunu bana getirip;”Nemoy bey telefonuma birkaç şey yükler misiniz?”dersen, ben de sana, ”Getir hele şu penseyle tornavidayı dolduralım bir şeyler içine” dediğimde telefonu elimden kapıp kaçmayacaksın.

03

4- Cep telefonu

Sevgili arkadaşım yeni model uzay aracı kontrol paneline benzeyen cep telefonlarından çok dertli: “Kocamın mesajlarına bakmayı bırak, telefonu açamıyorum bile!”

04

5.Edepsiz telefon

Babaannem farkında olmadan üzerine oturduğu cep telefonumun titremesiyle panikleyip bağırıyor. “Telefon münafıklık ediyor. Durdurun şunu!”

05

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Facebook Yorumları

yorum

Sonraki Yazı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.