Akrabalar ve itiraflar

Kötü komşu insanı mal sahibi yapar diye bildik senelerce ama kötü akraba da mal sahibi yapar bizce. İyi olup, canciğer olanlara değil tabii ki lafımız! Öyle akrabalar görüp, duyuyoruz ki resmen bezdirir. İtirafçılarımız da bu konudan biraz dertlice gibi. O yüzden onların itiraflarına bakalım ve birlikte karar verelim

Akraba

Eşiniz ile akrabalık var mı?” diye sorduğumda “Var ebe hanım…” diyen, “Neyiniz oluyor?” diye devam ettiğimde ise “Kocam oluyor.” diyen hastaya, huzurlarınızda magmada doğum yaptırmak istiyorum.

 akraba1Akraba muhabbeti

Haftalarca bizim evde demir atıp kalma sırasını diğer akrabalara vererek kibarlık yaptığını sanan akrabalarım var benim. Evimizi bırakıp onlara taşınmayı düşünerek onları rahat ettirmeyi isteyen bir kibar da ben varım.

akraba2Akraba gezmesi

Hyde Park’a gezmeye götürdüğüm akrabam, su kenarındaki ördekleri görünce “Bunlarla ne güzel mangal yapılır” dedi. Daha kraliçenin atlarını göstermedim. Hadi bakalım hayırlısı.

 akraba3Akraba sorunsalı

En yakın arkadaşlarımdan birisi yeni evlenmiş, beni arayıp bir müjdesi olduğunu söylüyor. Ne olabilir ki? Hemen aklıma bebek haberi geliyor doğal olarak. Birden o heyecanla “Aaa hadi bakalım, teyze mi oluyorum, dayı mı ?” diye soruyorum. Aklımdan da kız olursa teyze, erkek olursa dayı oluyorum diye geçiriyorum. Hala kocasıyla birlikte söyleyip eğleniyorlarmış. Onca sene matematik okudum, türevi, integrali çözdüm; güzel yurdumdaki akrabalık ilişkilerini çözemiyorum vallahi.

akraba4Akraba

Oldukça kalabalık bir sülalen varsa ve onlarla bir arada oturuyorsan polisler, hastaneler, kavgalar arasında yaşar gidersin. Hayatta hiçbir şey seni şaşırtmaz artık. Eminim Dallas’ta bile bundan daha az entrika dönüyordur…

 akraba5

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Facebook Yorumları

yorum

Önceki YazıSonraki Yazı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.