Alarm kırdıran itiraflar

 

Her güne alarm sesiyle uyanmak şüphesiz dünyanın en iğrenç şeyi. İlginç yöntemler üretsek de, “Erken bir saate kurarak uyanıp, aynı hızla kapatıp uyumaya devam etmek gibi” çaresiz yine o iç gıcıklayıcı ses başımızda ötmeye başlayacak. En iyisi alarmla kavgamızı bir kenara bırakıp ateşkes imzalamak, yoksa bir galibi olmayacak gibi gözüküyor. Alarmla arasındaki kavgayı bizlere taşıyan itirafçılarımıza kulak vermeden edemedik haliyle, merak etmeyin yalnız değilsiniz!

Alarm sesi

Sabahları alarm sesi ile yataktan çıkmak o kadar zor geliyor ki, bazen sırf o sesi duyup uykuya devam etmenin hazzını yaşayabilmek için saati gecenin bir yarısına kurup, uyandıktan sonra birkaç saat daha uyuyacak olmanın huzuruyla yeniden dalıyorum uykuya.

 88.1Zaman

İşe girdiğim ilk ay alarm çalmadan uyanırdım, ikinci ayda alarmla beraber uyanmaya başladım. Şimdi de alarmı yarım saat erken kuruyorum.

 88.2Çalışmak

İzinli olduğum halde telefonun alarmını kapatmayıp her gün saat 07:00’de uyanarak “Ohhh bugün işe gitmeyeceğim” diyerek uyumaya devam ediyorum.

 88.3Ojelerim bozulmasın

Tamam, sabah alarm çalmadan hemen önce rüyamda oje sürüyordum iyi de, kalktıktan sonra belli bir süre ojelerim bozulmasın diye ellerim havada dolaşmama ne demeli bilmiyorum…

88.4Motivasyon

Sabah işe geç kalmamak için, telefonunun alarmına merhum Cem Karaca’nın, Tamirci Çırağı şarkısının “İşçisin sen, işçi kal” nakaratını kuran mühendis abimin her gün nasıl motive olduğunu siz düşünün.

88.5

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Facebook Yorumları

yorum

Önceki YazıSonraki Yazı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.