Aldatılma izlenimleri

 

Aldatılma her ne kadar zor bir dönem olsa da artık çok uzak gelmeyen, aslında bir o kadar da normalleşmiş bir süreç… Kimsenin içinde bulunmak istemediği, içinde bulunanın can havliyle kaçıp kurtulmak istediği ve bir o kadar da yıpratıcı bir süreç… Kısacası, her haliyle zor mu zor bir süreç… Her konuda olduğu gibi bu konuda da sözü itirafçılarımızdan bir bilene, Epkot’a bırakalım ve onun bu konudaki deneyimlerinden faydalanalım…

 

Eğer bir dönem evli bir kadını çok sevip aldatılırsanız;

1- Eşini aldatanın sizi de aldatmasını yadırgamamalısınız.

2- Duygularıyla oynamamak için ne aradığını sorar, “Sevgiye, şefkate ihtiyacım var” sözünü duyunca sizde kendinizi kaptırırsınız.

3- Öyle her istediğinizde görüşemezsiniz. Hem o evlidir, hem de aranızda mesafeler vardır. Buna rağmen aldatmak aklınızın ucundan dahi geçmez.

4- İçinizdeki sevda öyle büyüktür ki, söylediği hemen her sözün yalan olduğunu bilir ama inanmak istersiniz.

5- Aldatıldığınızı ilk öğrendiğinizde dünyanız başınıza yıkılır. “Neden yaptın?” sorusuna yanıt alamaz, uykularınız kaçar, saçlarınız dökülmeye başlar, kimselerin görmeyeceği tenha yerlerde hüngür hüngür ağlar, başkalarını tercih etmesi sizi kahreder, yaptıklarını hata olarak görmek isteyip sadece sizi sevmesini istersiniz.

6- Doğruları kimselerden duymak istemez. Yüzüne gerçekleri söylediğinizde sizi bela olarak görür.

7- Aileniz sizi ekmek almaya markete gönderemezken, 10 saat yol katedip 10 dakikalığına yüzünü görmek size sıradan bir işmiş gibi gelir.

8- Potansiyeliniz ölçüsünde onu mutlu edebilmek için şiirler yazar, minik sevimli hediyeler alır, tüm dertleriyle ilgilenmek isteyip umursanmadıkça, “Daha ne yapabilirim ki?” deyip tıkanırsınız.

9- Çok sevildiğini anlayınca, artık dizginler onun eline geçmiştir. Ne yaparsanız yapın ondan vazgeçemeyeceğinizi düşünür ve başkalarıyla ilgilenmeye devam eder.

10- O sizinle ilgili hiçbir şeyi umursamazken, siz onun saç telini dahi saklar, annenizin doğum gününü unutur, onunkini mıh gibi hafızanıza kazır, sabah kaçta uyanıp işe gittiğini, kaç beden kıyafet giydiğini, şekersiz çay içtiğini, takı takmayı sevmediğini öğrenir ona göre hareket edersiniz.

11- Son sevişmenizde gözlerindeki donukluğu ve isteksizliği görünce, bu kez de başka birini sizinle aldatıyor hissine kapılırsınız.

12- İnsanoğlu öyle garip bir psikolojiye sahiptir ki, tüm yaptıklarını sinenize çekip, “Sen benim annem, kadınım, kuzum, sekiz yaşındaki kızımsın” diye sevdiğiniz kadından, son buluşmanızdan sonra yanından ayrılıp memleketinize dönünce, “Sağ salim vardın mı?” mesajı bekler, gelmeyince bütün mücadelenizin yanlış kişi için olduğunu kanıksar, yüreğinizden beyninizden sonsuza kadar çıkarırsınız.

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Facebook Yorumları

yorum

Önceki YazıSonraki Yazı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.