Amsterdam Gezi Notları

 

Dünyanın en çok ziyaret edilen şehirlerinden birisidir Amsterdam. Yazı, kışı ayrı güze olan  tarihi dokusu size kendinizi bir filmin içinde gibi hissettirebilir. Büyük bir şehir değil o yüzden yürüyerek şehri dolaşmanız mümküm. Ama tavsiyesimiz bu görkemli şehri bisikletle dolaşmanızdan yana. Eğer az zamanınız ve belli bir miktar paranız varsa ve yurtdışına çıkmak istiyorum diyorsanız orası Amsterdam olsun. Smyrnaprensi’nin notlarına göz atıp yola hemen çıkın bizce…

 

1) Şehirde arabadan çok bisiklet ve bisikletler için ayrılmış müthiş düzenli yollar var.

2) Takım elbiseli adamlar ve mini etekli kadınlar çok rahat bisiklete binebiliyorlar ve kadınların iç çamaşırlarının görünmesi, bizim dışımızda kimsenin umrunda değil.

3) İnsanlar çok ama çok güleryüzlü.

4) Şehrin her yerinde coffee shop, yani yasal olarak esrar satılan kafeler var ve günün her saati esrar içen insanlarla dolu.

5) Dilenciler ve tuvaletleri temizleyen işçiler dahil herkes İngilizce biliyor.

6) Her sokak başında “Ex-koko?” diye yanınıza yaklaşan torbacılar var, fakat istemiyorum dediğiniz an ısrar etmeden uzaklaşıyorlar.

7) Marketten daha fazla sexshop var ve aklınızın alamayacağı türden ürünler mevcut.

8) Şehrin en büyük barlarından birinin logosu penis şeklinde ve bu dev penis çok uzaklardan bile görünüyor.

9) Kadınlar o kadar güzel ve cana yakınlar ki, yanlış yerde doğduğum hissi peşimi hiç bırakmadı.

10) Her ortamda ateşli bir şekilde öpüşen eşcinseller görmeniz mümkün ve bu kadar yakışıklı erkeklerin gay olmasına isyan eden çok fazla kadın olacaktır.

11) Ve son olarak baylar, sakın ama sakın bu güzelliklerin ve özgürlüklerin başkentine benim yaptığım gibi kız arkadaşınızla gitme gafletinde bulunmayın yoksa kıskançlık krizlerinden dolayı ilişkiniz derin bir yara alır.

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Facebook Yorumları

yorum

Önceki YazıSonraki Yazı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.