Anlat anlat bitmeyen askerlik itirafları

 

Bir erkeğin, üzerinden yıllar bile geçmiş olsa anlata anlata bitiremeyeceği tek şey askerlik anılarıdır şüphesiz. Her defasında söz nasıl olur anlamadan döner dolaşır aynı noktaya gelir. Hele dedelerimizle oturup iki çift lafın belini kıralım dediysek yandık! Sonu sosyal medyada, fi tarihinde ki askerlik arkadaşını ararken bitiyor. Madem askerlik erkekler için bitmeyecek anılarla dolu es geçmek olmazdı, itiraflarımız arasından en babayiğit askerlik anılarını bir araya getirdik…

Son gün firar

Hadi biz 2 kişi, askerliğimizin son günü cephanenin bulunduğu tepeye çıkıp güneşin doğuşunun fotoğrafını çekecek kadar manyağız; peki komutanım sen bizi takip ederken askerliklerinin son gününde neden firar etsinler diye düşünmedin mi hiç?

21.1Allah uzun ömür versin

Askerliğimi İstanbul’un en lüks orduevinde yaparken, arkadaşımın ailesine yazdığı mektuptan alıntıdır: ‘‘Bu gün de ölmedim anne…”

21.2Firar

Yurt dışında yaşadığım için askerliği bedelli olarak, 21 gün yaptım. Amerika’dan 4 arkadaş aynı anda askere gittik. Askerliğin 11. gününde “Ben bu rezilliğe dayanamam” deyip firar eden, sonra da yakalanıp ceza olarak 18 ay askerlik yapan kişi benim arkadaşımdır.

21.5.5

Askerlik arkadaşı

Askerlik arkadaşı Götlek F…’ı Facebook’ta arayıp bulmamı isteyen 70’lik bir dede tanıdım.

 21.4Askerlik

Aranızda nöbet listesinde adını göremeyince komutanı uyaran ve kendisine tuvalet nöbeti yazdıran başka salak var mı? Efendim? Bence de yok…

 20.5.5

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Facebook Yorumları

yorum

Önceki YazıSonraki Yazı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.