Anne adaylarımızın itirafları

 

Kadınlar hamilelik boyunca değişen hormonların etkisiyle dengesizleşiyor, duygusallaşıyor daha alıngan hale geliyor ama erkeklere ne oluyor canım! Tripler, aşermeler, kilo almalar… Bırakın da bu dönem kadınlara özel hissettirsin kendini. Tabii gaz sancısını yaşamadıklarından oluyor bunlar hep. 5 itirafta kadınlar, erkekler ve hamilelik sendromları…

Hamileyim

Dün gece kendimi, mıhlamakta çok becerikli olduğum sivrisineğe ya hamileyse diye acırken buldum! Ne vardı ki; biraz emip gidecekti. Yok yok bu hamilelik beni bozdu.

109.1.1

 Yerim seni

2 yaşındaki kızımla hamilelik dönemimdeki videoları izliyoruz. Heyecanla kocaman karnımı gösterip “Bak kızım sen oradaydın” diyorum. Benim küçük cimcimemin lafıysa beni yerlere yatırıyor: “Annee sen beni yedinn?!!”

 109.2Sempatik hamile

Hamileliğimin ilk haftaları… Kocamın da benimle beraber midesi bulanıyor, aşerdiğim yiyecekleri beraber afiyetle yiyoruz, onun da beli ağrıyor. “Kuvad Sendromu” ya da “Sempatik Hamilelik” de denilen bu durumun, onun empati kurduğu ve beni anladığı anlamına geldiğini düşünüp mutlu oluyorum. Ben de ona jest yapmak için, haftasonu dışarı çıkamadığımdan, arkadaşlarıyla çıkması için yüreklendirdiğimde, “Sen kıskanmıyorsun beni, sevmiyorsun artık. Bebek doğunca hiç bakmayacaksın yüzüme” dedi ve küstü. Anladım ki bu sendrom duygusal dalgalanmaları da kapsıyor. Kapsıyor da, ben kimlere naz edeyim, kimlere kapris yapayım koca bebeğim?

 109.3Bebeğin tadı

Ablam ikinci çocuğuna hamile. Bulantıları yüzünden zor bir hamilelik geçiriyor. Annesine üzülen 4 yaşındaki yeğenime, hamilelikten ve ablamın karnında çocuk olduğundan bahsediyor, bulantılarının bu yüzden olduğunu anlatmaya çalışıyoruz. Bebek ile bulantı arasında bağlantı kurmaya çalışan yeğenim soruyor: “Bebeğin tadı iğrenç mi?”

109.4.4Hamilelik güncesi

Bir haftadır hamile olduğumu biliyoruz ve beş defa ultrasona kontrole gittik.Kocam bebeğini özlüyormuş da… Şu hamileliği, eve ultrason cihazı almadan sağ salim bitirmek ümidiyle.

 109.5

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Facebook Yorumları

yorum

Önceki YazıSonraki Yazı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.