Anne terliği yiyerek büyümüş bir nesli itiraflarla tanıyalım

Ne Alman ekolü dadılar, ne özel eğitimciler ne de pedagogların önerileri… Biz annelerimizin güdümlü terlikleri ile öğrendik yanlışı ve yasağı. Mızmızlanmaya yer bırakmayan, hayatın en önemli derslerini bir darbede öğreten terliğin taliminden geçmiş bir nesli beş itirafta daha yakından tanımaya ne dersiniz?

1- Anne terliği

4 senedir profesyonel kick box yapıyorum. Hani şu güdümlü, attı mı hedefi vuran anne terliğine karşı hala bir teknik geliştiremedim.

01

2- Terlik dayağı

Karşı komşumuzun 4 yaşındaki yakışıklı oğlu kapımızı tekmeliyor, ”Teyze koş, annem çok sinirli dayıma. Çantasını aldı, şimdi oraya gidecek!” diye bana sesleniyor. Sorun etmemesini ve içeri girmesini söylüyorum. daha da acılı bir sesle cevap veriyor: ”Ama topuklu terliklerini de aldı yanına!” Çocuk haklı! İşte o zaman korkmak lazım.

02

3-  Ailemizin silahı terlik

Gece evde tıkırtılar duyuyoruz. Evin erkeği olarak, hayatında eline silah almamış kahraman babam sekiz kişilik gürültü çıkartarak yatağından fırlıyor ve anneme “Silahımı getir hanım!” diye bağırıyor. Amaç hırsıza sesini duyurup korkutmak. Annem hırsızın duyması halinde ödünün kopacağı cevabı yapıştırıyor “Ayağındakini kullansana bey!”

 

03

4- Terlik fırlatma şampiyonu

Çok yaramaz bir çocuktum. Annem bana kızdığında, tek yaptığı şey terlik fırlatmaktı. Ama hiçbir seferde de, ne hikmetse, bana isabet ettiremezdi. Artık emindim; annem terlik atma konusunda beceriksizdi! Bu tespitimin yanlışlığını, bir haşarılık sonrası annem elindeki terliği atma tehditleri savururken, hoplaya zıplaya dans edip “Atamaz ki, atamaz ki!” diye bağırırken, alnımın çatısına hızla yediğim bir terlikle öğrendim. Ama ben nereden bileyim bana kıyamadığın için özellikle ıskaladığını? Tamam anneciğim, sen terlik fırlatmada da dünyanın en birinci annesisin.

04

5-  Getir

Annelerin terlik fırlatma kabiliyetleri herkesçe malum. Benim sevgili annemin bu konudaki kabiliyeti aşama atlamış olmalı ki terlik çarpmanın etkisiyle kendine geri dönmekte. Geçen gün başarılı bir atıştan sonra başka yöne seken terliği şu sözlerle geri istedi: “Oğlum, bumerangımı getir.”

2.*

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Facebook Yorumları

yorum

Önceki YazıSonraki Yazı

1 Comment

  1. Annem hayatın da bir kere sektirdi oda evin pencere camını kırdı. Üzerine akşam babadan biz fırça yedik 🙂

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.