Anne eli değmiş itiraflarımız

Okul hayatını yurtlarda ya da öğrenci evinde geçirenler çok iyi bilirler! Neyi mi? Tatsız, tuzsuz yemeklerin tadını. O yüzden de anne yemeklerinin güzelliğini de onlardan iyi bilen yoktur. Ne günler, gecelerce dumanı üstünde pişen, kokusuyla komşular dahil herkesi mest eden anne yemeklerinin hayali kurulur. Okul bitince birçoğumuzun obez oluşu da o yüzden ya neyse, o konuya pek fazla girmek istemiyoruz. Sadede gelecek olursak annelerimiz yemek işini çok iyi biliyor ve herkesin annesinin yaptığı yemek, en güzel yemek! Gelin itiraflarımızla konuyu taçlandıralım, e bu taç en çok anne yemeklerine yakışır değil mi?

Anne yemeği

Bir haftalık kamptan yakında dönecek olan oğlumla telefonda konuşuyoruz… Kamp yemeklerinden ve porsiyon küçüklüğünden şikayet ediyor, yemeklerime olan özlemini dile getiriyor. Anne yüreğim kabarıyor ve devreye giriyor anında, özlediği yemeği soruyor ve aldığım cevapla bir kere daha dumura uğramış oluyorum: “İskender sipariş edelim dışarıdan”.

anneyemeg%cc%86i1Anne yemekleri

2 gündür iş dönüşü bakıyorum yemekler hazır. Kızım büyümüş de, sorumluluk almış üstüne. Mutlu oluyorum. Diğer yandan yeni evlenmiş erkekleri de çok iyi anlamış oluyorum. Ah kendi yemeklerim!

 anneyemeg%cc%86i2Anne yemek istiyorum!

Anneleri çeşit çeşit yemek yapan, börekler açan arkadaşlarımı çok kıskanıyorum. Benim annem manikürü bozulmasın diye salatalık bile soymaz. Bazen ben yemek yaparım, bu kez de saçları yemek kokmasın diye mutfağın yakınından geçmez!

 anneyemeg%cc%86i3Yemekler

Oğlumla yemek yiyoruz. “Anne, çorbamı bitiremiyeceğim, yemeğimi koyar mısın?” diyor. “Bence çorbanı bitir çünkü yemek daha beter olmuş” diyorum. Sanki yemeği ben değil, aşçımız yapıyor da.

 anneyemeg%cc%86i4Anne yemeği

Başka bir şehirde üniversite okumanın zorluğunu, bir restoranın camında “Annenizin ev yemekleri burada” ilanını görüp hıçkıra hıçkıra ağlayınca anladım.

anneyemeg%cc%86i5

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Facebook Yorumları

yorum

Önceki YazıSonraki Yazı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.