Antalya Gezi Notları

 

Sıcakların iyiden iyiye arttığı şu günlerde Türkiye’nin en güzel plajlarına sahip olan turizm cenneti Antalya’da kim serinlemek istemez ki! Belek’i, Kemer’i, Lara’sı hepsini gidin, görün, gezin diyoruz. Sıcağa fazla duyarlı olanları da şiddetle uyarıyoruz. Çünkü bir yandan serinlemeye çalışırken, bir yandan da cehennem sıcaklarıyla boğuşuyor olacaksınız. Ve tabii su altının, yer yüzünden daha kıymetli olduğunu düşünenler sizleri de unutmadık! Kendinizi Kaş’ın renkli su altı dünyasına bırakmak için fazladan 1 dakika daha beklemeyin. Bu yaz hayaliniz portakal kokulu bir tatilse sizi şöyle yoğunfrekans’ın Antalya notlarını okumaya davet ediyoruz…

 

1) Kentin yeni otogarı, vasat bir Anadolu otogarı havasında, yeni olduğunu ancak kapısına asılan tabelada “Falanca devlet büyüğümüz şu tarihte burayı açmıştır” yazısından anlıyorsunuz.

2) Kente ilk girdiğiniz andan itibaren esnafın yüzünden “Yerliden turist olmaz” havasını sezmek mümkün.

3) Kent merkezinde turist yok denecek kadar az. Gelen Ruslar esnaf gözünde yarım turist. Tüm esnaf kentte bir turist grubunun mevcut olduğu konusunda hemfikir, şu farkla ki Konyaaltı esnafı turistlerin Lara Plajı’nda, Lara Plajı’ndakiler şehir merkezinde olduğu kanaatinde, şehir merkezindekiler bu grubun eşit olarak her iki yana dağılmış olduğu fikrinde.

4) Barlarda, lokantalarda, bir iki istisna dışında çoğu işletmede hesabı şişirmek adetten. İtiraz anında siz doğru rakamı söylemeden dönüp düzeltiyorlar.

5) Özellikle barlar ve turistik tesisler 20’lik gençlerin oyun bahçesine dönmüş, genel kural: gelen av garsonlar arasında paylaşılır. İki günde 3 barda 4 kavgaya şahit oldum.

6) Müşteri memnuniyeti kavramı henüz Akdeniz’in bu sahillerine vurmamış.

7) Çocukluğunuza nostaljik özleminiz varsa bu şehirde üç günlük bir tatil size uç noktada bir doyumsuzluk sağlayacaktır. Ticaret tarzından tutun da kişilerin bakış açısına kadar çoğu şey on beş yıl önceki  ile aynı. Küfürler bile.

8) Antalya’da turizm bitecek kaygısı yersiz; nostalji turizmi ne güne duruyor.

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Facebook Yorumları

yorum

Önceki YazıSonraki Yazı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.