Asla Modası Geçmez: Saç Maşası

Saç maşası, her dönem farklı uygulamalarla saçlarımızın şekillendirme yardımcısı oldu.

Kadınlar için, cilt bakımları kadar önem verdikleri saçları için yazıyoruz bu hafta. İşe giderken, bir davete katılırken, okulda ve günlük hayatta her zaman saçlar mühimdir. Her zaman da bir güzellik merkezine gidecek zamana sahip olunmuyor… Kaldı ki, gündelik kullanımda güzel saçlara sahip olmak için de kuaföre gitme lüksü, biraz uzak bir lüks olabilir.

Saçlar konusundaki hassasiyetimi bilen bilir. Saçımın hem günlük, hem de özel bir davette yeterince iyi durumda görünmesini isterim. Temel olarak bakımları, kesim ve genel şekillendirmeyi kuaförde halledip, günlük hayatta saçlarla başbaşa kalınca en büyük yardımcım Remington’un çok sevdiğim iki ürünü. Kullanıyorum, seviyorum; sizinle de paylaşayım.

Böyle uzun süre kullanacağım ürünleri alırken, tasarıma baya bakarım. Tasarım beni çeken ilk şey oluyor. Ürün renginden, kutu içi sunuma kadar her aşama önemli benim için. Remington’unProluxe serisi, benden geçer not aldı.

İkinci adımda ise, nasıl bir ürün olduğunu ve kullanımının beni nasıl cezbettiğini anlatayım:

  • Saç maşası kullanırken hepimizin yaşadığı ortak sorunlar var, mesela saçı maşaya dolamak ve sabitlemek… Remington’un bu ürününde, saçımızı doladıktan sonra sıkıştırabileceğimiz bir aparat haznesi mevcut. Sabitleme derdi ortadan kalkıyor ve kullanım kolaylığı sağlıyor. Eskisi gibi ince bukleler artık yok, yerini, kalın ve doğal buklelere bıraktılar. İşte bu kalın bukleleri yapmak ve kalıcılığını sağlamak için kullanım ben de Remington’un ürününü. Bu düşünülerek tasarlanmış diye tahmin ediyorum.
  • Bu saç maşası, ısınma süresi ile ömrünüzden ömür götürmeyecek; aksine zamanınızı tasarruf etmenizi sağlayacak. Bu da dar zamanda çok iş yapmanıza olanak sağlayacağı için benden onay alan bir durum.
  • Geldik bu maşanın diğer kalbimi çalan özelliğine, sıcakken de kutusuna koyup saklanabilmesine! Yola çıkmadan saçını yap, maşanı kutusuyla valizine at ve kapıyı kilitlemeyi unutma 🙂 İşte böyle güzel kullanım kolaylıkları ile gelin bize. Böyle detaylar, kalbimizi çalıyor.

İkinci model Remington maşasına gelirsek… Hiç de alışık olmadığım şekilde, kutudan, fotoğraflarda da görebileceğiniz eldivenler çıkınca şaşırdığımı söylemeliyim. Aklıma bin türlü soru geldi… Bu ne işe yarayacak, hediye midir, neyin nesirdir diye… Sizin de göreceğiniz üzere, üründe eski usül tutacaklardan yok, böylece saçta şekil kaybı da yok… E saçları nasıl saracağız diyenler için de işte bu eldiven geliştirilmiş. Bu eldiven sayesinde, saçları içe doğru değil de, dışa doğru sarıp kutunun içerisinden çıkan siyah eldiven yardımı ile de saçınızı tutabiliyorsunuz. Evet, hoş geldi dev bukleler! Kalın ve dolgun bukleler ile modaya uymak çok keyifli. Yine aynı şekilde paketin içerisinde ısıya dayanıklı çantası var ve tutuş yeri de tasarım olarak mükemmel.
İkisinin arasında ki farklı sizinle paylaşmak istedim. Hangisini tercih ederseniz bilemiyorum ama bildiğim bir konu var ki bu yeni seri bence muhteşem olmuş…

Hayatı Makyajla

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Facebook Yorumları

yorum

Önceki YazıSonraki Yazı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.