Ayrılıktan sonra…

Teselli Team!

Ayrılık sonrası sendrom üzerine bir haftadır araştırma yapıyorum. Gözlemlerime göre, ayrılık gerçekten de iğrenç bir şey. Ama asıl iğrenç olan kadın sitelerinde bizi aptal yerine koyan o yazı dizileri.

1 haftada onu hayatınızdan çıkarmanın yolu

10 adımda ayrılık acısından kurtulun

Hepsinde de mantıklı şeyler yazıyor. İlk gün üzülmek serbest. İkinci gün adamın ya da kadının eşyalarından kurtuluyorsun. Bir ayrılık arkadaşı ediniyorsun, adama mesaj atmıyorsun ve haftaya unutmuş oluyorsun. Çünkü biz akılsızız öyle mi?

Al kırdın kırdın!
Al kırdın kırdın!

Ayrıldıktan sonra haftalarca kendinize gelemeyebilirsiniz. Zaten bu ilişkinizin uzunluğuna, güzelliğine bağlı olarak da değişebilir. Aynı evi paylaştığım biriyle ayrıldıktan sonra, yedi günde beni düzeltebilirseniz bütün servetimi size veririm. Yok efendim, mantıklı mantıklı adamın eşyalarını katlayıp yollayacakmışım, sonra sevdiğim filmi izleyecekmişim, sonra sinemaya gidecekmişim… Bu bahsettiğiniz zaten bir ilişkinin başlangıcı.

Bence insan her duyguyu yaşamalı. Ben ayrıldıktan sonra mantıklı davranamam. Bu yüzden benim gibi normal insanlar için, “Ayrılık Sonrası Yapılması Gerekenler” listesi hazırlıyorum.

Ona dünyanın kaç bucak olduğunu gösterin!

Yok öyle ben terk ediyorum, gidiyorum. Evinizde salak salak depresif şarkılar dinleyip kendinize hayatı zehir edeceğinize, bırakın onun hayatı zehir olsun. Sizi engelleyene kadar küfürlü mesajlar gönderin. Gizli numaralardan arayıp Gençkan’dan ‘Kendimi kontrol edemiyorum’ şarkısını dinletin.

Yapıcam yuvanı...
Yapıcam yuvanı…

Hakkında ileri geri konuşun!

Size ayrılık nedeninizi sorduklarında hiç üstünüze alınmayın. Partnerinizin bazı sorunları olduğunu söyleyin. Artık kardeş gibi olduğunuzu, onu kardeşinizden ayrı tutmadığınızı, istediğinizin daha tutkulu bir şey olduğunu anlatın. En kötü ihtimalle biraz koktuğunu, deodorantın ne demek olduğundan habersiz olduğunu söyleyin!

Onu rahatsız edin!

İnternetten kapıdan ödemeli siparişler verin. Ama saçma sapan ürünler gönderin kapısına, artık illallah etsin. Erotik şopçular kapısından ayrılmasın, konu komşu nasıl bir sapık olduğunu düşünüp dursun!

Son gülen, iyi güler...
Son gülen, iyi güler…

Akıl Sağlığına Oynayın!

Hayal gücünüz serbest bırakın. Radyoları arayıp İsmail YK’nın tadından yenmez şarkılarından birini ithaf edin ona. Online yemek sitelerinden gecenin köründe evine yemek siparişi verin, mahallenin çocuklarına şeker karşılığı kapısının zilini çaldırın evde olduğundan emin olduğunuz saatlerde. Öyle bir kere değil ama, şöyle yerinde oturtmayacak cinsinden bir kapı çalma şöleni yaşatın.  Kenardan köşeden izlerken de yakalanmamaya dikkat edin ama!

Zodyaklı

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Facebook Yorumları

yorum

Önceki YazıSonraki Yazı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.