Babalar günü itirafları

 

Sert duruşları arkasında yumuşacık bir yürek saklayan, oğullarına düşkün ama kızlarına aşık olan, işten eve gelirken getirdiği çikolataları bayıla bayıla yediğimiz kısacası evimizin çınarı, canımız babalarımızın “Babalar Günü” bugün. Şüphesiz ailemizle geçirdiğimiz her gün özel ama bazı günler daha özel! Sadece babalarımıza özel bugünü “Babalar Gününü” en içten dileklerimizle kutluyoruz…

Babalar günü

Yakında kutlayacağım babalar günü için alışverişine çıktık çocuklarımla. Onlar bana 30 liralık hediye aldılar, benim onlara aldıklarım ise 200 lira tuttu. İnanılmaz mutlu oldum.

 24.1Babalar günü

Bir alkış da ”Baba sana babalar günü hediyesi ne alayım? Ne istersin?” soruma ”Bana yeni bir hatun gönder” diyen babama ve arka plandan sesi duyulan ve ağzından ”Kelin ilacı olsa kendi başına sürermiş” cümlesi dökülen anneme gelsin lütfen.

 24.2Babalar günü

Facebook’ta gün boyu babalar günüyle ilgili paylaşım yapıp, aynı evde yaşadığı halde babasının bu özel gününü birebir kutlamayı unutan asalak arkadaşımı nasıl takdir etmem?

 24.3Babalar günü

Babalar günü için; kocama bir tepsi browni yapacağım, babama yemeye doyamadığı köftelerden yapıp gideceğim, kayınpeder için de lahmacun sipariş edip hediye seçiminde bir ilke imza atacağım. Aldığım kıyafetleri, eşyaları “Severler mi, sevmezler mi?” derdinden de kurtulacağım.

 24.4Babalar günü kerizi

Babalar günü sabahı boğazda lüks mekana kahvaltıya gidilir. Çıkışta arabamızı teslim ettiğimiz kahya gence bahşişi verilir. Bahşişi alan genç canhıraş bir şekilde hemen yola fırlar, bizim yola rahat çıkabilmemiz için kendini arabaların önüne atarak trafiği durdurur ve sonra el sallayarak bizi uğurlar. Karımın “Sen kaç para verdin de bu genç böyle kendini parçalıyor?” sorusuna, “Ne vericem hayatım, 5 TL” diye cevap verilir. Sonra içe düşen kuşkuyla cüzdan kontrol edilir, 5 yerine 50 TL verildiği anlaşılır, tüm yol boyunca eşin ve de çocukların maskarası olunur.

24.5

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Facebook Yorumları

yorum

Önceki YazıSonraki Yazı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.