Bağımlılık yaratan televizyon itirafları

 

Zaplamaktan baş parmaklarımıza kramplar girmesine neden olan, sesini duymadan eksik hissettiğimiz, evimizin olmazsa olmazı televizyonlar. Babalarımız işten eve gelince çizgili pijamalarıyla baş köşeyi alsa da, atladıkları bir şey var; o da annelerimizin her güne ayrı ayrı itinayla yerleştirdiği diziler… Maç, dizi, haber furyası içinden seçim yaparken kısa çaplı bir aile faciası yaşansa da sonunda kazananı belli bu yarışa göz atalım. İtirafçılarımızın televizyonlarla imtihanı 5 itiraf…

Terbiyeli televizyon

Babaannemle televizyon izliyoruz. Filmde açık saçık sahneler çıkıyor. Babaannemse hemen meşhur yorumlarından birini yapıyor: “Sizin bu televizyon da çok terbiyesiz. Bizimki böyle değil.” Terbiyeli bir televizyonu olan var mı? Allah’ın emri, peygamberin kavliyle babaanneminkine isteyeceğiz de.

22.1Babam ve televizyon

Son zamanlarda televizyon izlerken sürekli aynı koltukta uyuya kalmayı alışkanlık edinen babam, bu kez farklı koltukta uykuya kalıyor ve farklı koltukta uyanmanın verdiği şaşkınlıkla soruyor: ”Televizyonun yerini niye değiştirdiniz?”

 22.2Ben sizin babanızım

İnsanlar tuvalete cep telefonu, anahtar gibi şeyler düşürür; babam ise televizyon kumandasını…

 22.3Nostalji

Bugün evimize ilk renkli televizyon alındığı günü hatırladım. Çok heyecanlanmıştık. Bilenler bilir, o zamanlar televizyon alındığında kocaman bir kurdeleyle sarılı olurdu ve üzerinde ‘”İyi günlerde izleyiniz” yazardı. Hiç unutmam, o kurdele tam bir ay üzerinde durmuştu ve biz öyle televizyon izlemiştik.

 22.4Televizyon

Tüplü televizyonumuz bozuluyor, tanıdığımız bir televizyon tamircisine götürüyoruz. Dükkanın kapısında kocaman bir not görüyoruz: ‘Marmaris’te tatildeyim. 1 hafta sonra dönerim.‘ diye. Bu adam önceden de övünmeyi severdi de görmeyeli boyut atlamış.

 22.5

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Facebook Yorumları

yorum

Önceki YazıSonraki Yazı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.