Balayı mağduru itirafçılarımız

Yazın yaklaşmasıyla düğünler ve haliyle balayı planları başladı. Yapılan erken rezervasyonlar, ayırtılan balayı odaları itirafçılarımızın balayı mağduru olmalarına engel mi? Tabii ki değil. En olmayacak daha doğrusu olmasını en son isteyecekleri yerde itina ile belayı yine çekmişler. Biz değil bizzat onlar anlatıyor!

Balayı

Hıdırellez sabahında, annem, “Akşam gül ağacının dibine koyduğum gelin ve damat bebeği arabana al” dedi. “Neden?” dediğimde, “Ee, o kadar evlendirdik, balayına gitmeyecekler mi? Hak ettiler” dedi. Koltuğa yan yana bıraktım. Şaka gibi olsa da annemi mı kıracağım?

 67.1

Balayı kazası

Balayımızın ilk günü su kaydırağından havuza düşeceğine, üstüme düşen bir kocam ve çelik korseme bakıp bakıp sırıtan mesai arkadaşlarım var.

 67.2

Gıt gıt gıdak

Bir haftalık balayı tatilimiz boyunca sabah kahvaltısında yumurta, öğle ve akşam yemeklerinde ise istisnasız tavuk yiyen kocama balayı dönüşünde; evimizde yiyeceğimiz ilk akşam yemeği için, ne yemek istediğini sordum “Uğraşma tatlım, tavuk yap yeriz” dedi. Çok korkuyorum gıdaklamamız an meselesi.

 67.3

Toz-ayı çifti

Alkışlarınızı; otelde çalışırken kendileri için özel hazırlanmış, çiçeklerle bezenmiş odayı beğenmeyip, bağıra çağıra bana gelen ve “Televizyonun ekranında toz var!” diye etrafı inleten misafirlerime istiyorum. İçimden “Arkadaşım balayı çiftisin. İnsanın gözü değil toz, odada gergedan olsa görmez.” demek geldi ama misafir her zaman olmasa da genelde haklı olmak zorundadır felsefesi işte…

 67.4

Yanık

5 günlük balayı tatiline gidip, tatil boyunca hiç ilişkiye giremeyen ve burunlarından soluyan bir çift tanıyorum. Sebebini sorduğumda aldığım cevapla gülsem mi, üzülsem mi arada kalıyorum. Daha ilk gün güneşin altında uyuyakalıp, vücutlarındaki 2. derece yanıkla tatili tamamlamışlar!

 67.5

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Facebook Yorumları

yorum

Önceki YazıSonraki Yazı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.