Baldan tatlı baldız itirafları

“Baldız, baldan tatlı!” derler. Bu tespit ne kadar doğru, ne kadar yanlış biz bilemeyiz ama baldızın gelinden süslü olduğu kesin. Cem Yılmaz’ın ibretlik tespitiydi topuzu Ağrı Dağı’na ulaşan baldızın, düğünde eniştesiyle olan samimiyeti. Arkadaşlar, tarihimiz Hürrem Sultan, Kösem Sultan gibi kadın entrikalarıyla dolu. Baldıza, görümceye dikkat. İtiraflarımızı da okuyup, ders çıkaralım lütfen…

Baldız baldan tatlı

Gittiğimiz düğünden çıkarken; “Gelinin de güzel ama kızkardeşine bayıldım, onu alaydın ya…” diyerek kayınvalideyi derin düşüncelere gark eden eşsiz kişilik benim annem olur.

baldiz1Sigortalar atmış

Sorunlu bir evlilikleri olan baldızım ve bacanağımla oturuyoruz, yine hararetli bir tartışma yaşıyorlar. Baldızım “Artık senden elektrik alamıyorum” diye son noktayı koyduğunu düşünerek bağırıyor kocasına. Bacanaksa uzun zamandır içine attığı sıkıntıyı o anda haykırıyor. “Önce şalteri kaldırmayı denesen!

baldiz2Tezahurat

Gittiğiniz açık hava defilesinde mankenlere “Yuvamı sen yııık!” diye bağırmadan önce kalabalığı kontrol etmeye özen gösterin. Zira baldız ve bacanak ile karılaşınca soğuk bir hava esiyor.

baldiz3Enişte uçtu

Eniştemin ablama vurup, ablamın burnunu çatlatıp kanatması suç değil de; benim o kanı gördükten sonra kendimi tutamayıp, eniştemi alıp bir duvardan öbür duvara fırlatıp kafasını kalorifere vurmam suçmuş. Hastaneye koşup baldız tarafından darp edilme raporu aldı herif ya…

baldiz4Ev erkeği

Ticaretle uğraşırken işlerimizin bozulması sonucu işsiz kaldım. Otuz yaşından sonra da, girdiğim işlerde dikiş tutturamadım. Tam bu esnada karımın devlet memuru olarak işe başlamasıyla rahat bir nefes aldım. Artık karım çalışırken ben evde çocuklara bakıyor, evi temizliyor, çamaşır ve bulaşıkları yıkıyor, televizyondaki yemek programlarını takip ediyordum. Geçenlerde baldızımla otururken, hangi deterjanın daha iyi yıkadığıyla ilgili bir sohbetin içinde buldum kendimi. Yeter artık; daha fazla karizmayı çizdirmeden, bir an önce bir iş bulup erkeklik statümü düzeltmeliyim.

 baldiz5

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Facebook Yorumları

yorum

Önceki YazıSonraki Yazı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.