Bangkok Gezi Notları

 

Mutlu insan yüzleri görmek istiyorsanız soluğu Bangkok’ta alın. Tayland’ın başkenti bu şehirde herkes fazlasıyla güzler yüzlü çünkü. Uzakdoğu kültürünü derinden hissedeceğiniz mistik tapınaklar, festivaller, eğlence mekanları tatil psikolojisinden çıkmanızı uzun süre etkileyebilir şimdiden uyarıyoruz. Her köşe başında sıkça gördüğünüz Buda heykelleri de döndüğünüzde en çok aklınızda kalan kare olacak.  Ruhumsarışınruhum gitmiş, görmüş ve oturup sizle için yazmış. Size düşen sadece hazırladığı listeye göz atmak…

 

1) Uçaktan iner inmez kendinizi kilometrelerce sürecek bir trafiğin içerisinde buluyorsunuz ve buna rağmen hiçbir şoför korna kullanma ihtiyacı hissetmiyor.

2) Şehir ağır bir baharat kokusu altında.

3) Çoğu yiyecek maddesini şişe geçiriyorlar.

4) Sokaklarda neredeyse hiç kedi köpek yok, bir barmaidle sohbet ederken sebebini sordum, yediklerimize dikkat etmemizi söyledi.

5) Bütün markaların birebir taklitleri çok ucuz fiyata satılıyor, Rolex almak isterseniz direkt Rolex kataloğundan seçim yapıyorsunuz.

6) Pazarlık gelenek haline gelmiş, almak istediğiniz şeyi satıcının söylediği fiyatın onda birine almanız bile mümkün.

7) Herkes çok güler yüzlü ve çoğunluk İngilizce biliyor.

8) Dünyanın en başarılı cinsiyet değiştirme ameliyatları burada yapılıyor, dolayısıyla sokakta göreceğiniz fidan boylu hatunlar birer ladyboy.

9) Masajın her türünü, her yerde bulmanız mümkün ve bu konuda çok iyiler…

 

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Facebook Yorumları

yorum

Önceki YazıSonraki Yazı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.