Bank-acı

 

Bankacılara baktığımızda aklımızdan hep; “Oh rahatları rahat, oturdukları yerden kazanıyorlar parayı.” diye düşünürüz. Peki, o kadar rahat mı gerçekten? Oturdukları yerden kazanıyorlar evet ama ya oturdukları yerler kan ağlıyorsa! Ya bildiğimiz gibi değilse hiçbir şey! Her gün son derece bakımlı olup aslında var olduğunu düşündüğümüz ama sağı solu belli olmayan mesai saatlerinden hiç memnun değillerse kendileri. Neyse biz üzerinde biraz çene patlattık ama işin aslını en iyi bilenler yine onlar, gelin biz kırkınındakırkıkırıkküp‘ten de destek alarak onlara kulak verelim…

Bankacılık mesleği ile ilgili izlenimlerim:

1- Çalışanların çoğu iyi bir eğitim almış ve kendini iyi ifade edebilen insanlar.

2- Şubeci/ Bölgeci/ Genel Müdürlük ayrımı ciddi şekilde belirgin. Genelde bölge ve GM’ler şubecilere yukardan bakmayı seviyorlar. Oysa gerçek bankacılık şubede yapılıyor.

3- Bankacıların hemen hemen hepsi iyi giyimli ve prezantabl. Ancak hemen hemen hepsi mesleğinden nefret ediyor.

4- Normal mesai saati 09.00-18.00 olmasına karşın bu saatler dışında ve dahi hafta sonu çalışmaya itiraz edenler yetersizlikle itham ediliyor ve kariyer yolunda dışlanıyor.

5- Ailenize kesinlikle zaman ayıramıyorsunuz; hasta olsanız doktora gitmeye çekiniyorsunuz.

6- Dışarıda sesi çıkmayan dünkü çocuk şubeden içeri girince aslan kesiliyor. Müşteri ya! Haksız olduğu halde ona haddini bildirseniz ve sizi şikayet etse krizi yönetememekle suçlanıyorsunuz.

7- Kazancınızın helal olup olmadığı her zaman sorgulanıyor. İnsanları sömüren bir imajınız oluyor

8- Kazancı fena değil ama yapılan işe göre çok düşük

9- Yapılacak meslek değil.

 

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Facebook Yorumları

yorum

Önceki YazıSonraki Yazı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.