Batum Gezi Notları

 

Yolunuz Doğu Karadeniz’e düştüyse fırsat tam ayağınıza gelmiş demektir. Zira tek hamle de Batum’a varmanız mümkün. Sarp sınır kapısından rahatlıkla geçip günübirlik ziyaret edebilirsiniz. Dede toprağımız olan bu güzel liman kentinin, eski ve bir o kadar da zengin fakir ayrımının bariz ortaya çıktığı bir görüntüsü vardır. Gidip görmek, tarihimize dokunmak gerek… Immobile Kurtuluş Savaşı ile kaybettiğimiz topraklara gitmiş ve gitmek isteyenlere de tavsiyeler de bulunmuş.

 

1) Batum’da tanıdığınız yoksa mümkünse gitmeyin. Ya da sadece lüks otellere gidip sadece otelde vakit geçirin. Zira otellerin casinosu da diskosu da var. Tüm ihtiyaçlarınızı bu mekanlarda karşılayabilirsiniz.

2) Şunu unutmayın. Kanunun, otoritenin olmadığı bir yere gidiyorsunuz. Soyguncu tiplere denk gelme ihtimaliniz çok yüksek. Taksicilerin ucuz yer var güzel yer var goygoyuna inanmayın. Onlar da çetenin bir parçası.

3) Kimseyle kavga etmeyin. Sizi karakola alır aynı gün yargılayıp aynı gün hapis cezası verebilirler. Çıkmak en az 50000 Dolarınıza mal olur.

4) Kumarhanede yüksek kazanç elde etmeye çalışmayın. Ya rızanızla ya zorla o parayı geri alırlar.

5) Deniz kenarında şık restoranlar var. Güzel bir balık yiyin.

6) Her şey gayet ucuz.

7) Sonuç olarak Karadeniz bölgesinde işiniz varsa gidilebilir. Onun dışında örneğin İstanbul’dan kalkıp gidilecek bir yer değil. Riske girilecek bir macera değil.

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Facebook Yorumları

yorum

Önceki YazıSonraki Yazı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.