“Bekarlık sultanlıktır” dedirten itiraflar

Onca düğün, balayı, kız isteme itirafları paylaştık ama tabii ki de müzmin bekarlarımızı unutmadık. Hele ki “Bekarlık sultanlıktır.” diyenleri hiç unutmadık. Sonuç olarak herkes evlilik kavramını sevmek zorunda değil. Onlar da tüm içtenlikleriyle evliliğe karşı bir tavır sergilemişler. Tabii gerekçeleri de görmek lazım. Şimdi hep birlikte, “Bekarlık sultanlıktır” diyen itirafçılarımıza bakalım…

Bekarlık sultanlık

Çalıştığım kurumdaki amirlerim dahil herkes öylesine takmış ki evlenmem gerektiğine, “Akşama görücü gelecek hayırlısıyla” dediğimde kolayca izin alıp işten erken çıkabiliyorum. Bekarlığın tadı böyle çıkar işte.

bekarlık1Bekarlık mı sultanlık mı

Evliliğe hazırlık dönemlerimde “Yol yakınken geri dön” diye nasihat veren evli, mutlu ve çocuklu mahallemizin abilerine 3 yıllık evliliğimin ardından sesleniyorum; o yol ne tarafta kalıyordu?

bekarlık 2Bekarlık sultanlık

Evlenmek istemediğimi defalarca söylerim ama anlamazlar. Bu sefer ilahi bir mesaj aldık ailecek. Çeyiz sandığımız çalındı. İçindekileri yapmak yirmi yılı almış, bizimkiler tekrar toparlamak için bir bu kadar süre harcarlarsa kafam o kadar süre rahat demektir. Tanrı’m teşekkür ederim.

bekarlık3Bekarlık sultanlık

Evliliğin güzelliklerinden bahsedip benim de evlenmem için baskı yapan bir arkadaşıma demleme çay yanında kendi yapmış olduğum havuçlu tarçınlı kek ikram ettim. Çayını içip kekini yerken imalı imalı bana baktı. Sanırım evlilik konusunu kapattık gibi.

 bekarlık4

Bekarlık sultanlık ama

Şu elbiselerin fermuarlarını ulaşılabilir yerlere dikseler bekarlıktan son derece memnun olacağım. Her sabah işe giderken fermuarı çekemedikçe küfretmek zorunda kalıyorum ya!

 bekarlık 5

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Facebook Yorumları

yorum

Önceki YazıSonraki Yazı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.