Ben küçükken-10

Dünyayı yönetecekken hayatın gerçeklerini kavramaya çalıştık diye böyle oldu işler… 

Mesajım

Küçükken büyüdüğümde, aldığım kararlarla ülkenin kaderini değiştirebilecek kadar önemli bir iş kadını, bir bürokrat olacağıma o kadar inanırdım ki bunun gerçekleşmemesini, neredeyse şu yaşıma kadar zor kabullendim. Şimdi de gizli yollardan bir mesaj, önemli bir görev bekler gibi teyakkuz halindeyim. Hey Allah’ım!

54.1

Tatlı dil

Küçükken hiç yemek yemediğimi, sevmediklerimi zorla yedirirler korkusuyla sevdiklerime de dokunmadığımı ve beslenemediğimi, eğer yemek yeseydim ve annemi hiç üzmeseydim şimdi 10 cm daha uzun ve şimdi olduğumdan daha zeki olabileceğimi söyledim. “Yuh anne, potanın sultanı ya da Einstein mı olacaktın yani?” dedi. Söylediklerinin gerçekle ilgisi yok ama manevra kabiliyeti tartışılmaz.

54.3

Sünnet meselesi

Küçükken anneannemle anneme “Sünnet ne demek?”,”Erkekler neden sünnet edilir?” diye sorduğumda aldığım yanıt şuydu: “Erkeklerin baldırından ufak bir et parçası alırlar. Bunu bil yeter, gerisini sorma.” Hayır neden söylemediler ki, kısa bir süre sonra gerçeği öğrendiğimde salak yerine konduğumu anlamam daha travmatikti!

54.4

Balon

Küçükken evimizin arkasında bir paket buldum, alıp koşa koşa eve gittim. Annem arkadaşlarıyla sohbet ederken, herkesin gözü önünde paketi açıp, içindeki balonu(!) şişirdim. O şişirmeye çalıştığım; ama bir türlü beceremediğim şeyin bir prezervatif olduğunu ve yediğim o dayağın boşuna olmadığını maalesef yıllar sonra anladım.

54.5

Yedi zeytin

Annem küçükken bana “Günde yedi tane zeytin yersen caziben artar.” derdi. Beni mi kandırıyordu bilmem ama iki elim kanda olsa her gün yedi tane zeytin yerdim. Bu yaşa geldim, hala da yiyorum. Kadın her yaşta kadın, her yaşta süsüne düşkün…

 54.5.5

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Facebook Yorumları

yorum

Önceki YazıSonraki Yazı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.