Ben küçükken-11

Gereksiz konularda dünyanın en büyük kavgalarını da ettik, en masum dualar da döküldü dudaklarımızdan, alay da ettik arkadaşlarımızla, kısacası doya doya yaşadık çocukluğumuzu…

Kaderin cilvesi

Küçükken çirkin diye dalga geçtiğimiz kız arkadaşımız estetik cerrah, altına işiyor diye bütün mahalle alay ettiğimiz arkadaşımız beyin cerrahı, etrafında dönüp ”Şiiişkooo” diye dalga geçtiğimiz arkadaşımız diyetisyen, bisiklet sürmeyi bile bilmeyen bir diğer arkadaşımız ise makine mühendisi olmuş. Ben mi? Benimle maalesef hiç dalga geçmediler.

 58.1

Babasının kızı

Küçükken evin her yerinde kıvrılıp katlanmış ve sivri köşesiyle diş karıştırılmış kağıtlar buldukça sinirlenir, anneme babamdan yakınırdım, “Ne pis adam, kürdan kullansa ya!” diye. Az önceyse kendimi kıvrık kağıtla diş karıştırırken buldum. Canım babacığıma gittikçe daha çok benzediğim için gururlansam mı, yoksa tiksindiğim davranışları huy edindiğim için kendimden utansam mı bilemedim.

 58.2

F

Küçükken annemden dayak yediğimde içimden “Küçük ‘f’ harfi, gel n’olur kurtar beni.” diye yalvarırdım. O “f” harfinin upuzun kuyruğu var ya, gelip de beni dayaktan, ağlamaktan kurtaracak sanırdım. Okulda defterime “f” harfinin uzantısını uzatıp da yazardım. Ne kadar uzun olursa o kadar çabuk beni kurtarmaya gelecek diye. Aklıma geldikçe içim acıyor. Bir yandan da amma geniş hayal gücüm varmış mı desem, o gözümde büyüttüğüm “f” harfinden yardım isteyecek hallere düşmüşüm mü desem, gülsem mi ağlasam mı diye düşünüyorum.

 58.3

Ben oynamıyorum!

Küçükken kuzenimle oynadığımız oyunlarda ben hayat kadını olurdum o da satıcı. Domates, biber satar gibi bağırırdı, elli kuruş elli kuruş diye.. Geçen gün bunu sevgilime anlattım, küstü. Nasıl olurmuş da ben oyun dahi olsa hayat kadını olurmuşum? Eee be adam sen küçükken silahınla adam vurup insan öldürürken ben sana bir şey dedim mi? Nedir bu bencillik, altı üstü çocukluk… Bunun başka bir amacı olabilir mi yahu…

58.4

Sibop

2 kardeşiz. Küçükken top yüzünden çok kavga ederdik. Yine bir gün aynı konu yüzünden tartışırken annem kavgayı sonlandırmak için topu ortadan kesip kafalarımıza geçirdi. Kavga bitti mi peki? Hayır. “Neden siboplu tarafı onda kaldı?” sorusuyla kaldığı yerden devam etti.

 58.5

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Facebook Yorumları

yorum

Önceki YazıSonraki Yazı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.