Ben küçükken-21

 

Kullanıldığımızı hisseder gibi olduk bazen ama yine de çok sonra büyüyünce anladık. Küçük hesaplarla yapılan oyunlara resmen kurban gittik !

Sansüre hayır

Küçükken gazetedeki sansürlü kadın memelerini görebilmek için sansürlü kısmı makasla kesip amacına ulaşmak isteyen salak da benim, büyüdüğüm halde, ”Soy beni!” diyen kıza ”Soymam, vitamini kabuğunda.” diye espri yaparak bu şansı kaybeden salak da.

90.1Ceddin deden

Küçükken yakalayıp kibrit kutusuna koymak suretiyle radyo yapmada kullandığım cır cır böceklerine duyduğum vicdan azabını, onların torunlarının başımı şişirmesine izin vererek hafifletiyorum.

90.2Şurup

Küçükken, hemcinslerim para biriktirip çikolata, şeker, kola alırken ben öksürük şurubu alıp, öksürük şurubunun yüksek doz kullanımda kafa yapıcı etkisiyle kafa buluyordum. Ta ki ikinci kattan düşene dek.

90.1.1Emniyet sibobu

Küçükken bazı günler annem onların odasında yatmamı isterdi. Bende anne ve babamla uyuyacağım için çok mutlu olurdum. Sebebini şimdi öğreniyorum; meğer annem, babama kızdığı ya da küs olduğu günler beni alırmış yatağa, aralarında bir yakınlaşma olmasın diye.

 90.4Ne kavgam bitti, ne sevdam

Küçükken kardeşimle o kadar çok kavga ederdik ki en sonunda annem usanıp “Yeter be! Kedi ile köpek gibisiniz!” diye bize söylenirdi. Bu sefer de kendimizce köpeğin kötü olduğunu düşündüğümüzden “Ben kediyim!”; “Hayır, ben kediyim!” diyerek kavgamıza devam ederdik.

 90.5

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Facebook Yorumları

yorum

Önceki YazıSonraki Yazı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.