Ben küçükken-22

 

Çok ağladık ama çokta güldük, hem de sebepsiz yere güldük. Yalan söylemeyi bilemedik, düştük, kalktık mütemadiyen güldük…

Pinokyo olamamak

Annemi, çocukken küçük bir yalanla saatlerce ağlattığımdan, o an kendimden nefret edip yalan söylememeye yemin ettiğim için, şu an en saçma kişilere bile yalan söyleyemememden nefret ediyorum.

95.1.1

Gülme komşuna

Küçükken 40 numara ayakkabı giyen arkadaşıma “Kocaman ayakları var, yazık” diye acırdım. Şimdi kızım 42 numara ayakkabı giyiyor ve ben her akşam “Güzel ayaklım” diye kızımın ayaklarını seviyorum. Evladının herşeyi insana çok güzel geliyormuş.

 95.2Muz olmaz çilek…

Küçükken babam ve halamla birlikte muza binmek istediğimde annem beni engellemek için ”Kızım bekle sen! Ne yapacaksın muzu? Gelsin ben seni çileğe bindireceğim. Onlar binsinler hep muza…” derdi. Bütüüüün gün beklerdim çileğimi.

95.3Minik

Küçükken bir arkadaşımın tuvalette kilitli kaldığını sandım. Kurtarmak için popomla zorlayarak kilitli olmayan kapıyı açtım. Kapıyı açmamla ishal olduğunu ve altına kaçırdığı için ağladığını gördüğüm ve o kokunun ciğerlerime hücum ettiği an bütün kahramanlık hayallerim bitti.

95.4Yedi zeytin

Annem küçükken bana “Günde yedi tane zeytin yersen caziben artar.” derdi. Beni mi kandırıyordu bilmem ama iki elim kanda olsa her gün yedi tane zeytin yerdim. Bu yaşa geldim, hala da yiyorum. Kadın her yaşta kadın, her yaşta süsüne düşkün…

95.5.5.5

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Facebook Yorumları

yorum

Önceki YazıSonraki Yazı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.