Ben küçükken-24

 

Her şeyi oyun olarak gördük, en yakın oyun arkadaşımız da kardeşimizdi. Birlik olup komşu çocuklarına az eziyetler çektirmedik…

Koca afacan

Küçükken, televizyon kumandasıyla bakkala gidiyor diye bilyelerini çaldığım abim ile bugün kilometrecelerce uzaktayız. Dün konuşurken bana çaldığım bilyelerini soruyor. Bense onların birkaçını yanımda getirdiğimi söyleyemedim. Sanırım ikimiz de büyümeyeceğiz.

102.1Kaçak duman

Küçükken babamdan gizli içerdim, şimdi oğlumdan gizli içiyorum. İki nefes sigarayı zehir ettiniz ya, ona yanarım. Yumurtadan çıksam daha huzurlu hayatım olurdu. Evet kalp hastasıyım, ne olmuş!

102.2Sağlık ansiklopedileri

Küçükken aileme ‘ben nereden geldim?’ sorusunu sormama gerek kalmamıştı. Okuma yazma öğrendiğimde ilk işim büyükbabamın kitaplığındaki o resimlerini çok sevdiğim Mayoclinic ve diğer sağlık ansiklopedilerini okumak olmuştu. Sonuç, çocukluğum 6 yaşımda bitti.

102.3Huy

Küçüktüm okulda, evde, oturduğum her yerde sallandığım için psikiyatriste götürüldüm. Büyüdüm, artık oturduğum yerde sallanmıyorum ama pedalları kullanarak sıkışık trafikte arabayı sallıyorum. Tek farkı akıllandım, bunu arabada kimse yokken yapıyorum.

sallanmaO şimdi asker

Küçükken kardeşimle kovboyculuk oynarken karıncalarla dolu bir ağaca bağladığımız ve üstüne üstlük elini ayağını çözmediğimiz için düşüp burnunun kanamasına neden olduğumuz çocuk şimdi Şırnak’ta asker. Ona bir şey olacak da helalleşemeyeceğim diye çok korkuyorum.

 102.5

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Facebook Yorumları

yorum

Önceki YazıSonraki Yazı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.