Ben küçükken-25

 

Ağlayarak her şeyi elde etme çabalarımızı es geçmemek gerek. Tek silahtı ama her zaman işe yarardı!

Bir Lisan Bir Bisküvi

Küçükken bisküvi, çikolata paketlerinin üzerindeki Arapça yazıları, yenmeden önce okunacak dua sanan, ama Arapça bilmediği ve okuyamadığı için yediklerinin haram olduğunu düşünmüş bir kardeşim var. Anne, baba nerede yanlış yaptınız siz?

 105.1Olacak O Kadar!

Küçükken, miniminnacıkken Olacak O Kadar programının “Aç gözünü seyret, tekrarı yok bunun” şeklindeki jenerik müziğini “Aç g.tünü Zeynep, tekrarı yok bunun!” diye anlayan ve anlam veremeyen bendenize alkış yok mu?

 105.2Şok etkisi

Küçükken oldukça oburdum. Şok programında annesinin göbeğinden çıkan garip kütlelerle beslenen çocukları görünce, benim annemden neden böyle kütleler çıkmıyor diye üzülmüştüm. Çünkü aynı fıstıklı baklavaya benziyorlardı!

 105.3Korkusuz Cengaver

Anneanne hani sana küçükken ”öldüğün zaman ara ara bana gözükürsün, konuşuruz” demiştim ya heh işte unut onu tamam mı? Bunun senin yıllar önce ölmenle veya benim büyüdükçe saçmaladığım şeyin ciddiyetini anlamamla bir alakası yok. Lütfen olayı kişisel algılama.

 105.4Yanlış anlama

Küçükken kardeşimi parmağını prize sokarken yakalamıştım. Hemen annemi çağırıp kardeşimi uygulamalı olarak şikayet ederken ben de parmağımı prize sokunca çarpılmıştım. Annem de kardeşimi unutup beni 5 kardeşle buluşturmuştu. Ve evet, sanırım bunu haketmiştim…

 105.5

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Facebook Yorumları

yorum

Önceki YazıSonraki Yazı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.