Berberin gazabına uğrayan itirafçılarımız

Kadınlar için kuaför neyse, erkekler içinde berber o. Tabii sadece kıldan tüyden yola çıkacak olursak. Belki, birazcık dedikodu olarak da olabilir. Mahallede olup bitenlere sonuna kadar hakimdir kendileri, şimdi hiç haklarını yemeyelim. Ama kuaför gibi depresyona çare olamazlar o da doğruya doğru. Gelin biz en iyisi berberleri sitemizin erkeklerinden dinleyelim. 5 itirafta berberlerimiz ve itirafçılarımız.

Berber

Berberim dişçiye gitmekten çok korkuyor. Dişçinin kapısına gittiğinde bayıldığını, bu korkuyu yenemediği için çürüyüp leş gibi kokan dişlerini yaptıramadığını ve bundan muzdarip olduğunu anlatıyor. Berber koltuğunda o anda oturan bense nefesini tutmuş bir vaziyette sadece “hı hı” diyerek konuyu geçiştiriyorum.

berber1 Berber

Berberde beklerken sıra bana gelince yemek arası veren berberimi değiştirdim. Sadece saçlarımı kesip bakım kısmına özenmeyen berberi değiştirdim. Sohbeti araba ve futboldan başka bir şey olmayan berberi değiştirdim. Hiç sohbet etmeyen, saçlarımı kesip gerekli bakımı özenle yapan berberi çok beğenmiştim ama bu kadar da kazık atılmaz ki insana! Bir traş 30 TL! Berber arıyorum, arz ederim.

 berber2Berber

Telefonda; “Berberden randevu aldım, şu saatte oraya gideceğim” dediğim ve buna karşılık olarak “Aaa aşkım n’apacaksınız berberle?” diyen bir sevgilim var:(

berber3Yorumcu berber

Orduevinde askerliğini yapan berberin önüne saç traşı için oturulur. Saçın bir o tarafı bir bu tarafı uzun kalınca “Oğlum, bu saçlar niye böyle şekilsiz oldu?” diye sorulur. “Gomtanım, senin gaffan şekilsiz.” cevabı üzerine paşa paşa başka berbere gidilir.

berber5

Berberim

Her saç kesimi sonrası, “Saçını yıkayım mı?” diye sorabilirsin, ben de her seferinde, “Yok, eve gidiyorum, banyo yapacağım” diyebilirim. Böylesi daha mantıklı olur. Ama artık her seferinde doğrudan herkesin içinde, “Banyo yapacak mısın?” diye sorma bana. Millet ne der diye hiç düşünmez misin be adam?

 berber4

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Facebook Yorumları

yorum

Önceki YazıSonraki Yazı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.