Beş itirafta hayvanlar ve biz

Beş itirafta hayvanlar ve bizBaşımıza kuş pislese hayra yoran bir milletin tabii ki de hayvanları sevmemesi imkansızdır. Çocukken bizi kovalayan horozdan, çöpün kenarında beslediğimiz kediye, geceleri kendimizi güvende hissettiren sokak köpeklerinden akvaryumda salına salına yüzen balıklara kadar her hayvanı ayrı seviyoruz. Herkesin tarzı elbette farklı oluyor kabul ediyoruz, ama şu da var ki kimse Türklerin sevdiği gibi sevmiyor, bizler gibi yaklaşmıyor hayvanlara. Nasıl mı? Hemen beş maddeyle anlatalım:

1.Çığırtkan

Yengem dayımdan “evde ses olsun” diye evcil bir hayvan istedi. Dayım gitti; balık aldı. Tebrik ediyorum.

15.1

2.Fil gören masum çocuk

Benimle birlikte belgesel izleyen 4 yaşındaki azman yeğenimin olay sorusunu aynen aktarıyorum; ”Abi bu hayvanın pipisi niye kafasında?”

15.2

3.Özgüven

“Baba bir hayvan gördüm, benden bile uzun!” lafı 3.5 yaşındaki bana ait. Benden bile(!) uzun olan hayvansa Zürafa…

15.3

4.Evcil hayvan

Sitenin parkında bir çocuk muhabbetine şahit oluyorum. Çocuklar aralarında evcil hayvanlardan konuşuyorlar. Sezin; “Benim köpeğim vaaaaar.” diyor yayıla yayıla, Cem; “Benim de falanca marka bir kedim vaaaaar.” diyor. Bizimkinden ses yok. Ve beklenen soru Ceyda’dan geliyor: “Senin neyin var Alper?” Alper’den benim bunu yazmama neden olan cevap geliyor “Evcil sinek!”

15.4

5.Örümcek

Hastanın dış kulak yolunda örümcek görmem mi yoksa “O kutsal hayvan, elletmem!” deyip çekip giden hastam mı daha ilginç, karar veremiyorum.

15.5

 

Facebook Yorumları

yorum

Önceki YazıSonraki Yazı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.