Beyrut Gezi Notları

 

Rengarenk bir Akdeniz kenti Beyrut. Gece hayatı, alışveriş mekanları, festivalleri kısaca her şeyiyle gezilip görülesi bir yer. Yürüme mesafesiyle her noktasını karış karış gezebilirsiniz, bu da en güzel yanlarından biri herhalde. Ağustos en sıcak ayı, e hazır geride bıraktık artık yavaştan sonbahara yüzümüzü döndük en güzel zamanlarını kaçırmayın öyleyse. Bir bilene danışmak isterseniz, tabii ki o da mevcut buyrun size BUSİNESSMAN!

 

1) Öncelikle tipik bir Akdeniz ülkesi olduğu kadar Arap ülkesi olduğunu hemen belli ediyor.

2) Şehrin en güzel yerlerinden biri El-Hamra dedikleri bölge. Gerçekten çok güzel bir yer, birçok ünlü markayı burada bulabilirsiniz.

3) Jeida mağarası mutlaka görülmesi gereken bir yer. Daha önce gezdiğiniz tüm mağraları unutun, mükemmel ötesinde bir görünüme sahip.

4) Teleferik ile mutlaka tepeye çıkın ve Beyrut’u bir de kuş bakışı izleyin, hayran kalacaksınız.

5) Çok karışık bir halka sahip. Cumhurbaşkanı Hristiyan, Başbakanı Müslüman, Meclis başkanı Yahudi olan tek ülke.

6) Gece eğlencesi oldukça güzel fakat mutlaka kapıda giriş ücretini sorun yoksa bizim gibi 4 biraya 375 Dolar ödemek zorunda kalabilirsiniz.

7) Trafik tam bir kaos, hiçbir trafik kuralı yok polisleri kimse takmıyor bile.

8) Bunun dışında yemekleri bizim damak tadımıza çok yakın ve çok güzel yemekleri var hiç fast food’a ihtiyaç yok.

9) Suikast ile öldürülen başbakanları Hariri‘yi herkes çok seviyor ve merkezde mezarı halka açık bir şekilde düzenlenmiş.

10) Bence görülmesi gereken yerlerden biri. İç savaşın kalıntılarını hala çok rahat görebilirsiniz, evlerin duvarlarında mermi ve havan delikleri mevcut.

11) Son olarak Lübnan kızları gerçekten çok güzel ve ilgi çekici.

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Facebook Yorumları

yorum

Önceki YazıSonraki Yazı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.