Bilinçaltımızın oyunu, rüya itirafları

 

Günün en güzel saatinin uyuduğumuz zamanlar olduğunu söylemeye gerek var mı bilmiyoruz. Arada bir korku dolu kabuslarla bölünmüş olsa dahi, tekrar uykuya dalıp devam etmesini istediğimiz o güzelim rüyalarda hayli fazla. Zengin olduğumuzu görmek, daha iyi iş, daha mutlu zamanlar diye uzaaar gider. İtirafçılarımız, her ne kadar bilinçaltımızın bize oynadığını biliyor olsalar da rüyalarını bizimle paylaşmışlar, bize de yayınlamak kalmış…

Rüya

Adama ”Hadi kalk, kahvaltı hazır.” diyorum. ”Dur, şovalye ilan ediliyorum.” diyor. Artık rüyasında ne görüyorsa…

rüya1Rüya

Anneme; “Kardeşimi rüyamda yanan ateşlerin, felaketlerin ortasında gördüm.” diye anlatırken, kardeşim odaya girdi ve arabayı almak istediğini, dışarı çıkacağını söyledi. Zaten evhamlı olan annem “Olmaz! Bak ablan da seni rüyasında kötü görmüş, başına bir şey gelir!” dedi. Kardeşimin alkışlık cevabı gecikmedi tabii: “Bu ne biçim iş, milletin gece k.çı açıkta kalıyor ceremesini biz çekiyoruz!”

alkis-serkanRüya

Geceyarısı salonda televizyon izliyorum. Acı bir çığlıkla yerimden fırlıyorum, yan odada yatan kızım kabus görmüş. Sakinleştirip anlattırıyorum. Rüyasında okulun önünden kaçırıyorlarmış kızımı, fakat Burak (okulun en yakışıklı oğlanı) yetişip kurtarıyormuş kızımı. Ve ben bağırmaya başlıyorum, “Aslan gibi babiş dururken, o velet nasıl kurtarır benim kızımı?” diye. 2 gündür kendime gelemedim, asabiyim hala…

rüya3Rüya

Anneme gördüğüm rüyaların neden bu kadar uzun ve net olduğunu soruyorum. El cevap: “Ben de senin gibi günün 15 saati uyusam dünyayı gezerim…”

giphy (1)Rüya

Rüyamda bir aydır evde bulamadığım mikserin çırpma çubuklarının komşumda olduğunu gördüm. Sabah sorduğumda kendisinde olduğunu ve bana vermeyi unuttuğunu söyledi. Millet sevgilisini görür, hayal ettiği adamı görür, öpüşür koklaşır… Nedir bendeki bu kek yapma aşkı bilmem ki?

 rüya5

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Facebook Yorumları

yorum

Önceki YazıSonraki Yazı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.